türk dili edebiyatı 2. sınıf kitapları

yldrmmm

Yeni Üye
türk dili edebiyatı 2. sınıf kitapları geldiğinde haber edelim lütfen burdn arkadaşlar...

göktuğun

Yeni Üye
Ben kitapları dün Malatya bürodan aldım.Osmanlı Türkçesi Grameri çok korkulacak bir ders değil.Onu söyleyeyim.Fakat Arapça kelimelerin veznini bulmakda zorluk çekenler bu sorunu aşmalılar.Çünkü Osmanlı Türkçesi grameri Arabçanın düzensiz çoğul kalıplarına dayanıyor.

yldrmmm

Yeni Üye
diğer kitaplar nasıl uygur alan ?

yldrmmm

Yeni Üye
antalya da hala yok ama yaaaa...

edebiy@tçı

Yeni Üye
arkadaşlar ankarada da çıkmış tde 2.sınıf kitaplarımız almayanlara duyurulur...

yldrmmm

Yeni Üye
eveett....antalya da da çıkmıştır arkadaşlar..

hakanikm

Yeni Üye
arkadaşlar ist kartal şubesinden kitapları alan var mı?
alan arkadaşımız varsa eğer haber verirse sevinirim.

hakanikm

Yeni Üye
bir de arkadaşlar osmanlı türkçesinden kaldım sadece geçen sene ve osmanlıcayla alakalı önerebileceğiniz yardımcı kaynaklar var mı_? bu dersi geçmem lazım:S

göktuğun

Yeni Üye
En önemli yardımca kaynak senin gönlündür kardeşim.Osmanlı Türkçesi öğrenmek bir gönül işidir.

hakanikm

Yeni Üye
ne alakası var kardeşim gönül işiyle osmanlıcanın ben memurum vaktim olmuyor o yüzden sordum yardımcı kaynağı sen bana gönül işi diyorsun ...

göktuğun

Yeni Üye
Sen bu kafayla mı edebiyat okuyorsun.Gönül lafından kastım isteyerek çalışmaydı.Devlet kimleri memur yapıyor Allahım yarabbim.

edebiy@tçı

Yeni Üye
arkadaşlar aldığım tde 2.sınıfın kitabı 8. -15. yüzyıllar türk edebiyatı ama kitapçıkta 11.-15. yüzyıllar türk edebiyatı diyo acaba konusunu mu genişletmişler acil cvp ya da benim aldığım kitap mı yanlış????????????????????

hakanikm

Yeni Üye
Sen bu kafayla mı edebiyat okuyorsun.Gönül lafından kastım isteyerek çalışmaydı.Devlet kimleri memur yapıyor Allahım yarabbim.
kardeş benim hangi kafayla okuduğum seni ilgilendirmez. Ayrıca devlet memuru olmam zorunamı gitti. Sana adam gibi bir şey sorduk osmanlı türkçesiyle alakalı sen neden bahsediyorsun. Bir edebiyatçı olacaksın, ilk önce bu forum sitesine yazılanları anlamaya çalış ondan sonra cevap ver. Herşeye çok biliyormuş gibi atlama... hadi iyi akşamlar

hakanikm

Yeni Üye
arkadaşlar aldığım tde 2.sınıfın kitabı 8. -15. yüzyıllar türk edebiyatı ama kitapçıkta 11.-15. yüzyıllar türk edebiyatı diyo acaba konusunu mu genişletmişler acil cvp ya da benim aldığım kitap mı yanlış????????????????????
ben de bugün aldım kitapları öğrenci işleri kılavuzunda dediğin gibi 8.-15. yy. yazıyor. bu konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

yldrmmm

Yeni Üye
ya bence kılavuzda yanlıs basmıslardır...koskoca kitabı yanlıs basacak değiller ya....hos ben daha o kitaba başlamadım bir bilgim yok da...tahminen...

torito

Yeni Üye
arkadaşım valla kafana da eline de gönlüne de sağlık iyi yazmışsın , çünkü gercekten bir şeyi öğrenmeyi istiyorsan gönlünü yüreğini kafanı , ona ulaşana dek her yolu ortaya koyacaksınki başarı senin olsun. Valla bende memurum ve başka bir memur arkadaşım daha vardı Aöf Türk Dili Edebiyatında okuyan , ancak malesef kaldı ...

Ayrıca size( bu forumdaki herkese) bir uzmandan aldığım eğitim sonucu vermek istediğim kısa yöntemli iyi bir bigi varki oda konulara alttan değil üstten bakmayı öğrenmenizidr.Bende bilmeyerek başlamıştımm Osmanlıcaya ve hiçbirşeyini anlamıyordum. Herşey birbirine karışıyordu , dersaneye gidenler ardı ardına soru çözenler vs. Ben sadece iyi bir hoca buldum ve ondan nasıl çalışmam gerektiğini öğretmesini istedim. Gerisi bana kaldı ben çalıştım. Ancak Hocam yön gösterdi.

Ciddi anlamda çalışmak isteyen arkadaşlarım yazılarımdan birinde yazmıştım nasıl çalışmak gerektiğini, oradan bakabilirler...

Sevgiyle kalın...

medicalsecretary

Yeni Üye
Engin bilgileriniz için gerçekten teşekkürler sistemli ve bilinçli çalıştıktan sonra bence geçmemek için hiç bir engel yok bir de şunu söylemek istiyorum vize çok önemli vizeden yüksek puanı garantilemek lazım yoksa dersi geçmek biraz zorlaşabiliyor

göktuğun

Yeni Üye
Aslında bu bölümü okuyanlardan bazıları yardımcı kitap alarak her şeyi halledeceklerini sanıyorlar.Ben bu forma son kez şunu yazıyorum.Bir daha da uğramayacağım.Gerek Osmanlı Türkçesi gerek Orkun Türkçesi ve gerekse de Türkiye Türkçesi öğrenmek bir gönül işidir.Yani en büyük yardımcı kaynak sizin gönlünüzdür.Eğer siz bunları geçilecek bir ders gibi görüyorsanız kaybetmişsiniz.

Herkesin uğuru kademi açık olsun.

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
azim istek özveri emek ister sadece edebiyat için geçerli değil bütün dersler ve sınavlar içinde geçerli
çalışmak ama doğru yöntemi kullanmak gerek tabi kişiden kişiye göre değişir herkesin kapasitesi farklıdır arkadaşlar...

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bende edebiyat 2.sınıf öğrencisiyim ilk öncelikle debiyet ağır bir bölüm çok çalışmak gerekiyor bende kaldım osmanlıcadam malsef ama hata bende olduğunu düşünüyorum diğer derslerim iyi osamanlıcam niye kötü diye düşünüyorum yabancı bir ders dil ve kendimi suçluyorum yeterince çalışamadı ve anlamadım iyikide kalmış gerçekten öğrenip geçmeyi istiyorum şans eseri geçemek istemiyorum şuan arapça dersi alıyorum osmanlıca dersinide ayarlamaya çalışıyorum öğrenip geçemyi isterim dolayısıyla hem gönül iş hem istek ve çalışma mümkünse öğretm..ders almak faydalı olacaktır been böle düşünüyorum
bütün arkadaşlarımada başarılar diliyorum...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,725
Son üye
Peternar