2011 KPSS'ye kimler katılabilecek

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
2011 KPSS'ye kimler katılabilecek

2011 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS); KPSS 'A grubu kadrolar' olarak nitelendirilen uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı gibi unvanlı kadrolar için sınava girecek lisans mezunu adaylar ile öğretmen adayları için yapılacak.

Üniversite mezunları dikkat!

KPSS A grubu kadroları; Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki mesleklere ilişkin kadro ve görevleri ifade etmektedir. KPSS A grubuna müfettiş, uzman ve denetmen yardımcılığı gibi kadroları örnek verebiliriz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bulunan Torba Kanun'da yer alan uzmanlık maddesinin yasalaşması ile kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda uzman yardımcısı alınacak.
Bu yüzden uzman yardımcısı ve müfettiş yardımcısı olmak isteyenler 2011 KPSS sınavını kaçırmasınlar.
GELECEK YIL LİSE MEZUNUNA KPSS YOK

2011 yılında ortaöğretim önlisans mezunları için KPSS yapılmayacak. 2011 KPSS sınavına girecek lisans mezunları da 2011 KPSS puanlarını KPSS B grubu kadrolara yönelik memurluk tercihlerinde kullanamayacak. Bu sebeple lise son sınıfta olan öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanmalarını tavsiye ederim.

AsenA_38

Yeni Üye
ben bişeyi anlayamadım ben evde kandi kendime hazırlanıyorum da alan bilgisi çalışmıyordum sadece genel kültür genel yetenek sınavına girmek istiyordum b den tercih yapamayacakmışım doğru mu anladım?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
.Lisans mezunları Alan Bilgisi çözmeden de KPSS'den atanabilir.Örneğin düz memurluk.Bunun içine memurluk,anbar memurluğu,muayene memurluğu,muhafaza memurluğu gibi bölümler giriyor.2010 Haziran ayında yapılacak KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLIK sınavına girebilir,sadece genel yetenek ve genel kültür çözebilir memurluk iin tercih yapabilirsiniz.Fakat yabancı dil çözerseniz alan bilgisi çözmenize gerek kalmadan KPSSP1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8 puan türleriyle tercih yapabilirsiniz,diye biliyorum ben ama araştırmanda fayda var tabi

AsenA_38

Yeni Üye
tamam teşekkür ederim alan bilgisi yapmadan tercih yapamayacağım sandım düz memurluklara :haha dediğin gibidir inşallah ...yinede bi araştırayım ben

b u r c u

Yeni Üye
slm arkadaşlar ben evde kendim hazırlanıyorm kpss ye maliye lisans mezunuyum kpss ye alanımdan da girmek istiyorum girdiğimde sadece maliye sorularını mı yanıtlıyacağm yoksa iktisat muhasebe hukuk işletme çalışma ekonomisi sorularınıda yapmak zorunda mıyım? bilgilendirirseniz sevinirim...

AsenA_38

Yeni Üye
hepsini yapacakmışız galiba çünkü alan grubuiçin dersanaye gittim bana 6 tane kitap gösterdi hazırlanmam için işletme hukuk maliye vs..sen araştırdın mı hiç bunu bende merak ediyorum

amigo

Yeni Üye
arkadaşlar ben son sınıf aöf yim kpss ye girerken bu mezuniyet yılını boş mu bırakıcaz yoksa 2011 mi yazzıcaz barştırdım bi yerde boş bırakın dio bi yerde bu yılı yazın dio ..

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşım da bu yıl son sınıf ve bu yılın yani mezun oldugu yılı yazdı boş bırakılmıyo diye biliyorum

lampard

Yeni Üye
lisans kamu yönetimi alan oturum dersler nelerdir muhasebe istatistikdendemi sorumlu oluyor

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
KPSS A GRUBU- KAMU YÖNETİMİ DERSİ KONULARI VE ORANLARI

1) Siyaset Bilimi %15
2) Anayasa %15
3) Hukuk %10
4) Yönetim Bilimi %15
5) Yönetim Hukuku %15
6) Kentleşme ve Çevre Sorunları %15
7) Sosyoloji % 5
8) Türk Siyasal Hayatı ( Osmanlıdan günümüze siyasal olaylar ) %10
Kolay gelsin

lampard

Yeni Üye
KPSS A GRUBU- KAMU YÖNETİMİ DERSİ KONULARI VE ORANLARI

1) Siyaset Bilimi %15
2) Anayasa %15
3) Hukuk %10
4) Yönetim Bilimi %15
5) Yönetim Hukuku %15
6) Kentleşme ve Çevre Sorunları %15
7) Sosyoloji % 5
8) Türk Siyasal Hayatı ( Osmanlıdan günümüze siyasal olaylar ) %10
Kolay gelsin
bu dersler pazar günkü öğlen oturumumu oluyor sabahkimi şimdi iktisat muhasebe istatistik derslerinden sorumlu değilmi kamu mezunu :D

amigo

Yeni Üye
bu dersler pazar günkü öğlen oturumumu oluyor sabahkimi şimdi iktisat muhasebe istatistik derslerinden sorumlu değilmi kamu mezunu :D
değil ama istersen yaparsın iktisat işletme maliye gibi senin bölümün kamu ise kamu yönetimi ,çeko,uluslar arası vb yapacan ....formda yazıo

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara