28 Kasım 2010 KPSS Ortaöğretim Genel Yetenek Testi Soruları ve Cevapları

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
28 Kasım 2010 KPSS Ortaöğretim Genel Yetenek Testi Soruları ve Cevapları

28 Kasım 2010 KPSS Ortaöğretim Genel Yetenek Testi Soru cevapları
2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı : Sınavın Uygulanması

26 Eylül 2010 tarihinde yapılması planlanan 2010-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) 28 Kasım 2010 Pazar günü 153 sınav merkezinde, 6537 binada, sınava başvuran ortaöğretimde 1.809.154, önlisans’ta 610.624 adayın tahminikatılımı ile iki oturumda yapılmıştır.
Çok sayıda adayın katılımı ve özellikle de doğu illerimizde havanın sınav bitiş saatinden önce kararmış olması nedeniyle oluşan kısmi zorluklar dışında sınav başarı ile tamamlanmıştır.
ÖSYM’nin 05.10.2010 tarihinde uygulamaya başladığı sınav güvenliğini artırıcı önlemler bu sınavda da başarı ile uygulanmıştır. Sınav öncesinde veya sınav esnasında tespit edilen cep telefonu ile sınava girme ve başkasının yerine sınava girme girişimleri bireysel de olsalar, alınan güvenlik tedbirlerinin yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
Alınan güvenlik tedbirlerinin önemli bir parçası olan sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport ile adayların kimliklerinin tespiti, bu sınavda da bazı adayların benimsemekte zorlandıkları bir konu olmuş ancak sınava katılan büyük çoğunluk tarafından takdir edilmiştir.
ÖSYM’nin yaptığı sınavların güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla alınmış olan güvenlik tedbirleri bundan sonra yapılacak sınavlarda da uygulanacaktır.
Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.
28.11.2010 tarihinde yapılan sınavların soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına aşağıdaki linklerden erişilebilir.
2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Soruları ve Yanıtları için tıklayınız.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Sonuçları açıklamayacaklar herhalde.

eebru

Özel Üye
ee ne demişler ösym dir ne yapsa yeridir.. :D

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 28 Kasımda yapılan ve 2 milyon 419 bin 778 adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans Sınavı'nın sonuçlarının gelecek hafta açıklanmasının planlandığı bildirdi.
arkadaşlar

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Ohooooooo acı haber tez ulaşır...

eebru

Özel Üye
ya ne zmn açıklancak bu sınav sonuçları..

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
bir yerde bugün açıklanacak diye okudum ama bilemiyorum.

eebru

Özel Üye
hmm.. inşlh açıklanır bide güzel şeyler görürrüz inşlh. :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara