tek tip askerlik konusu

timberlake

Yeni Üye
arkadaşlar bildiğiniz üzeri bir kaç ay öncesinde tek tip askerlik gündeme gelmişti ve bir süre gündemden düştü bugün okuduğum bir haberde bazı bilgilerin açığa çıktığı okuyan okumayan herkesin 9 ay askerlik yapacağı söyleniyor bu konuda malumatı olanlar varmı tartışalım bu konuyu lütfen ????

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Bazı bilgilerin açığa çıktığının söylenmesi kuyuya atılan bi taş da olabilir. Basın sonuçda tekrar gündem yapıp değişmesini istiyo sanki onçün resmi bi açıklamaya kadar beklemekden başka yapcak bişey yok aslında

timberlake

Yeni Üye
bazen de ordu bazı bilgileri verebiliyor halkın tansiyonunu ölçmek için bakalım ne diyecekler ne yapacaklar tepki ne olacak diye bu tarafından da bakmak gerek halkın halktan başka dostu olduğuna inanmıyorum artık bu ülkede türkün türkten de değil artık yani

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ordu neden tepkiyi ölçsün ki anket yapan bi kurum değil eline ne geçecek¿ böyle olcak arkadaş ben tsk'yım dediği zaman 2 gün sonra alışılcak bi durum değil mi sonuçta¿ Halk bazı durumlar haricinde her koyun kendi bacağından asılır deyip duruyo onçün pek inanmıyorum ben ona buna. Sıla'nın dediği gibi oluruna bırak:p yapcak bişey yok beklemekten başka:)

pegasus_dna

Forum Editörü
tektip çalışma benim bildiğim yılbaşına girilmeden halledilecekti.. hala resmi gazatede buna dair birşey yok. başbakanın imzası lazım beyefendi hala oralı değil.
ben tek tip askerliğin olmasından yanayım bir bayan olarak.

pac89

Yeni Üye
tektip çalışma benim bildiğim yılbaşına girilmeden halledilecekti.. hala resmi gazatede buna dair birşey yok. başbakanın imzası lazım beyefendi hala oralı değil.
ben tek tip askerliğin olmasından yanayım bir bayan olarak.
davulun sesi uzaktan hoş geliyor değil mi? İmkansızlıklar yüzünden okuyamamış vatandaşlarımıza saygım sonsuzdur.Ancak sırt üstü yatıp bizler ve nice üniverisite öğrencisi sabahlara kadar kaba tabirle göz patlatırken şimdi herkes eşit olsun demek kusura bakmayın Allahın adaletine sığmaz.Benim baba tarafı kuzenim benle yaşıt tembel mi tembel tek bildiği 10-15 saat net geri kalan saatlerde uyku.Kendisi liseyi ite kaka bitirdi ve hala beni eleştirir okuduğum okulu yerer durur.Ben onun okul okumaya yeteneği olduğunu düşünmüyorum zaten onunda böyle bir derdi yok.Şimdi hangi kişi bu iki kişi eşit olacağını savunabilir.Mantıklı açıklaması varsa bana izah edermisiniz acaba?Zaten son derece komik uygulamalar yüzünden bugün bu ülke bu durumda.Hangi adalete sığar zorunlu olarak insanları silah altına almak.Allah korusun savaş çıksa kimle vatanmızı koruyacağız.Diğer memleketler gibi ne teknolojimiz var ne de yeterince bilincimiz.Hala çağdışı adetleri yürütmeye çalışıyoruz.Düşünün hayatında savaşla ilgisi olmayan insan 6 ay değil 60 ay eğitim alsa içinde o cehver yoksa kusura bakmayın ama siz ondan bir damla yarar sağlayamazsınız.Şimd lütfen arkadaşlar iman gücümüz var gibi fantastik şeyler yazmayın.Çünkü iman gücümüz hepimizde çelik gibi de olsa son teknoloj silahlara karşı hikaye kalıyor.Bu sözlerimden uzun dönem yapmak zorunda bırakılan insanlarımızı küçük gördüğümüz filan çıkarılmasın.Kulu ölçmek ancak Allaha mahsustur.Uzun dönemde kalksın kısa dönem de zaten bu işi parayla yapacak profesyonel bir sürü insan varken bu kadar zorluğa gerek yok.İster isteemz insanalr düşünüyor sanki Türkiyenin yaşam şartları çok iyi ki bir de vatandaşlarını bu angarya ve dayatmalara mahkum ediyor.

AsenA_38

Yeni Üye
o kuzeninin kendi problemi sen kendini geliştirmek istemişsin o da böyle kalmayı uygun görmüş kendine ama konu vatani görev olunca cahili okumuşu herkes gidip görevini yapmak zorunda ...sürede eşit olmalı... okumuş okumamış herkes bu ülkenin evladı... okuyan ne derse desin kendine okuyor kendini geliştiriyor...kimse vatan millet için okudum demesin gülünç oluyor gerçekten..ama süre konusunda haklısınız... daha kısa olabilir askerlik... ama dediğim gibi herkes için ...

pac89

Yeni Üye
o kuzeninin kendi problemi sen kendini geliştirmek istemişsin o da böyle kalmayı uygun görmüş kendine ama konu vatani görev olunca cahili okumuşu herkes gidip görevini yapmak zorunda ...sürede eşit olmalı... okumuş okumamış herkes bu ülkenin evladı... okuyan ne derse desin kendine okuyor kendini geliştiriyor...kimse vatan millet için okudum demesin gülünç oluyor gerçekten..ama süre konusunda haklısınız... daha kısa olabilir askerlik... ama dediğim gibi herkes için ...
zaten okuyup kendini geliştiren ve kendine güveni olan insana böyle şeyler komik gelir.Ben borcum olduğuna inanmıyorum Allahtan başkasına.Bunun görev olduğuna sanmıyorum çünkü eşit değil hangi üst düzey kişilerin çoukları bu göreve gidiyor veya bu görev sırasında hayatını kaybediyor ama düzen çok iyi kurulmuş birirleri halkın yerine düşünüyorlar zaten.Bunların hepsinin saçma olduğunu, hala Türkiye de eşitlik olmadığını ve gittikçe memleket olarak dibe battığımızı anlamamışsak vay bizlerin haline.Umarım daha iyi ve eşitliğin hüküm sürdüğü günler görürüz hepimiz.

pac89

Yeni Üye
borcun olmadığına inanıyorsan zaten sorun yok
eğer zorunlu görevden sorumlu değilseniz neden bu kadar ısrarcı olduğunuzu anlamıyorum.Yanılmıyorsam bayansınız.O zaman bu konu sizi bu kadar ilgilendirmemeli belki de.Sakın yanlış anlamayınız.Sadece bir erkeğin veya bayanın değerlendirmesi farklı oluyor.

pac89

Yeni Üye
Ayrıca farklı bir düşünce ama bence insanların değil bu ülkenin insanlara borcu var.

timberlake

Yeni Üye
bayanlar böyle konulara niye yorum yaparki anlamıyorum senin askerlikten haberin yok çok istiyorsan ben gönüllü yapmak istiyorum bir kaç yıl de git hayret birşey tabiki okuyan insan ile okumayanı ayırmak gerek ben hiç sanmıyorum imkansızlıktan okuyamayacak bir insan ben öyle insanlar biliyorum ki yiyecek ekmegi yokken vali kaymakam belediye gibi yerlere gidip durumlarını izah edip öyle okuyan insanlar biliyorum benimde çok imkanım yoktu ama birilerinden yardım almak istedim ettim hiçkimsede okumak isteyeni geri çevirmiyor bırakın bu ağızları bu sizin dediğiniz milyonda bir kaç tane var bayan arkadaşlar siz daha fazla bu konulara yorum yapmayın bence sizi alakadar etmez sizede sorulmuş bir durum değildir tek tip olması demek ülkeyi geriye götürmek demek teknoloji üretecek insanları daha fazla askerde tutmak demek ülkeye vatan hainliği yapmaktır bunu düşünenlerde vatan hainidir vatan sevgisi fazla askerlik yapmakla olmaz bunu TSK da çok iiyi biliyor

bakın daha geçenlerde israilin dalga konusu olduk onun aracılığı ile bir çok ülkenin türkiyede silah üretebilecek teknoloji yokmuş kendi uçağını üretecek teknolojisi ekonomisi yokmuş biz silahımızı insanımızı öldüren israilden alıyoruz kafanızın basmayacağı konulara bari vatan sever insanlarmış gibi yorum yapmayın asıl vatan haini tek tip askerlik isteyendir

ha biz demiyoruz ki 15 ay yapan 15 ay yapsın diye onların askerliği de düşsün ama dirsek çürütmüş insanlar orda o kadar süre tutulması üle adın kayıptan başka şey olmaz TSK içinde çatışma çıkarır adam okumayacağım diyor 19 yaşında gidiyor askere ediyor digeri okuyacağım diyor ülkeye faydam dokunsun diyor 27 28 hatta doktora yapıp bilim adamı olup 30 yaşın üsütüne kadar çıkıyor sen bu adamı 19 yaşında keyfiye okumak istememiş adamla aynı kefeye koyarsan ortalık karışır yani o zaman kimse okumuz kimsede bu ülkeye bir gram katkıda bulunmaz kim yapacak bu ülkede teknolojik gelişmeleri okuma bilmeyen veya liseyi kaçak göçek zorla okumuş adamlarmı bırakın bu dar zihniyeti artık sizin yüzünüzden ülke ileri gitmiyor

pac89

Yeni Üye
bayanlar böyle konulara niye yorum yaparki anlamıyorum senin askerlikten haberin yok çok istiyorsan ben gönüllü yapmak istiyorum bir kaç yıl de git hayret birşey tabiki okuyan insan ile okumayanı ayırmak gerek ben hiç sanmıyorum imkansızlıktan okuyamayacak bir insan ben öyle insanlar biliyorum ki yiyecek ekmegi yokken vali kaymakam belediye gibi yerlere gidip durumlarını izah edip öyle okuyan insanlar biliyorum benimde çok imkanım yoktu ama birilerinden yardım almak istedim ettim hiçkimsede okumak isteyeni geri çevirmiyor bırakın bu ağızları bu sizin dediğiniz milyonda bir kaç tane var bayan arkadaşlar siz daha fazla bu konulara yorum yapmayın bence sizi alakadar etmez sizede sorulmuş bir durum değildir tek tip olması demek ülkeyi geriye götürmek demek teknoloji üretecek insanları daha fazla askerde tutmak demek ülkeye vatan hainliği yapmaktır bunu düşünenlerde vatan hainidir vatan sevgisi fazla askerlik yapmakla olmaz bunu TSK da çok iiyi biliyor

bakın daha geçenlerde israilin dalga konusu olduk onun aracılığı ile bir çok ülkenin türkiyede silah üretebilecek teknoloji yokmuş kendi uçağını üretecek teknolojisi ekonomisi yokmuş biz silahımızı insanımızı öldüren israilden alıyoruz kafanızın basmayacağı konulara bari vatan sever insanlarmış gibi yorum yapmayın asıl vatan haini tek tip askerlik isteyendir

ha biz demiyoruz ki 15 ay yapan 15 ay yapsın diye onların askerliği de düşsün ama dirsek çürütmüş insanlar orda o kadar süre tutulması üle adın kayıptan başka şey olmaz TSK içinde çatışma çıkarır adam okumayacağım diyor 19 yaşında gidiyor askere ediyor digeri okuyacağım diyor ülkeye faydam dokunsun diyor 27 28 hatta doktora yapıp bilim adamı olup 30 yaşın üsütüne kadar çıkıyor sen bu adamı 19 yaşında keyfiye okumak istememiş adamla aynı kefeye koyarsan ortalık karışır yani o zaman kimse okumuz kimsede bu ülkeye bir gram katkıda bulunmaz kim yapacak bu ülkede teknolojik gelişmeleri okuma bilmeyen veya liseyi kaçak göçek zorla okumuş adamlarmı bırakın bu dar zihniyeti artık sizin yüzünüzden ülke ileri gitmiyor
yazınızın tamamına katılıyorum.Özellikle başka yerlerden alınan silahlarla başka memeleketlerle savaştığımız zaman kesinlikle hüsran olacak sonumuz eğer nüfusun %10-%15 ini oluşturan eğitimli kesimin canına okumanmaya devam edilirse.

AsenA_38

Yeni Üye
size askerliğin kısa olması yönünde destek olmak istemiştim ama anlamamışsınız sadece fikrimi söyledim neden böyle köpürdünüz anlamış değilim tamam uzun istemiyorsunuz bende kısa olsun dedim ama nedense illa ki okumamışlar sürünsün istiyorsunuz bu da egolarınız için heralde ...onlarınki de kısa olunca sizin zararınıza bişey olmadığına göre bundan niye rahatsızlık duydunuz anlamadım neyse herkes dilediği gibi düşünmekte özgür... benim dememle bişey etkilenecek değil gereken neyse birileri karar verecek ve olacak işte o zaman bana değil onlara köpürün... ben sadece kısa olmasından yanaydım onu belirttim

pac89

Yeni Üye
size askerliğin kısa olması yönünde destek olmak istemiştim ama anlamamışsınız sadece fikrimi söyledim neden böyle köpürdünüz anlamış değilim tamam uzun istemiyorsunuz bende kısa olsun dedim ama nedense illa ki okumamışlar sürünsün istiyorsunuz bu da egolarınız için heralde ...onlarınki de kısa olunca sizin zararınıza bişey olmadığına göre bundan niye rahatsızlık duydunuz anlamadım neyse herkes dilediği gibi düşünmekte özgür... benim dememle bişey etkilenecek değil gereken neyse birileri karar verecek ve olacak işte o zaman bana değil onlara köpürün... ben sadece kısa olmasından yanaydım onu belirttim
köpürmeye gerek yok.Zaten bu ülkede yapılacak ilk hata değili hatalar silsilesinden bir kesit.Kesinlikle hiç kimseyi suçlamıyoruz.Eğer içimden geçeni yazmak gerekirse evet timberlake in dediği gibi imkanı olmasına Rağmen kolay yolu seçen,okuma fırsatını kendisi tepen,okulu ekip oyuna dalanların Sürünmesi ben dahil tüm fakülte okuyan kardeşlerimi sevindirecektir.Evet bu da benim egom nasıl onların içi boş ise bu ülke de onlardan ancak bu şekilde faydalanır.Şimdi bana eşitliği savunmayın.Ne olacak yani ülkenin kaderini değiştirebilecek iyi okullardan mezun insanlarla akşama kadar kahve köşelerinde pinekleyip ona buna sarkan,doğru dürüst iki cümle kuramayan insanlar mı eşit olacak.Olur da askerlikte eşit olurlarsa sivil hayat boyunca aşağı statülerde olacaklardır.Tek tip askerlik= okuyamamış,cahil,hayattan beklentisi olmayan ve bunun acısını hiç değilse 12 ay çıkarmaya and içmiş insanların ütopyasıdır.Bana kalırsa uzun dönemler için 12 aya indirilse onlar için 3 aya indirilse fakülte mezunları için iyi olacaktır.

AsenA_38

Yeni Üye
neyse birileri adil olana karar verecektir... bize düşende kararlara uyum sağlamak olacak... şimdiye kadar yapmış olduğumuz gibi benim söylemek istediğimi söyledim gerisini timberlake söylesin çünkü bizim kafamız basmıyormuş gündemi takip etmiyoruz ya tahsilimiz de yoktur onun kadar ...tahsilli olduğunu iddia edenler bu kadar kırıcıysa tahsilsizleri düşünmüyorum bile (!)

pac89

Yeni Üye
Zaten hiçbir zaman çıkmayacak bir yasa için insanların birbirini kırmasına gerek yok.

pegasus_dna

Forum Editörü
ne demek kardeşim niye bayanlar katılmasın ki bu konuya bizim abimiz kardeşimiz de asker oluyor.bu askerleri bir kadın dünyaya getiriyor...ewt bu ülkede bir eşitlik yok bu konuda hem fikirim başbakanların oğulları yadlarda katlarda askerlik umurlarındamı değil....okuyan aRKADAŞLARDA kendilerine okumuşlardır..askeri sistemde niye eşit süreli askerlik olmasın....herkes kendi çıkarına göre yorum yapıyor.
abicim adamın okumaya durumu yok niye uzun dönem yapsın vay arkadaş işe bak....

ayrıca komik ya 3-5 YIN HESABI yapılıyor ,atalarımız yıllarca askerlik yaptılar,, okuyan arkadaşların askerliğ uzayınca ne gibi sorun olabilir hayata mı geç atılmış oluyor. bu kadar bencilce düşünmeyin.....benim kuzenlerim hem kısa hem uzun dönem yapan var hepsi tek tip istiyor...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO