2011 Eurovision sarkisi hangi dilde olmali ¿

2011 Eurovision sarkisi hangi dilde olmali¿

• Türkce

Kullanılan: 3 33.3%
  • İngilizce

Kullanılan: 5 55.6%
  • Hem Ingilizce hem Türkce

Kullanılan: 1 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    9

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

2011 Eurovision şarkısı hangi dilde olmalı sizce oyumuzu kullanıp görüşlerimizi belirtelim

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden önce Türkçe konuşmalıdır Türkçe şarkı ile katılmalılar.
Gerçi bir yarışmadan daha ziyade ülkelerin birbirilerine yaptığı stratejik jestler,olmaya başladı
Eurovision bir şarkı yarışmasından çok siyasi & komşu ilişkisi oldu ama biz Türkiye olarak öncelikle kendi dilimizle yapacağımız
şarkılara güvenmeliyiz..

Aşkaimtisal

Yeni Üye
ben ingilizceden yana kullandım oyumu... çünkü elmeyra nın da dediği gibi ingilizce olması daha avantajlı konumda.... eğer türkçe yapılacaksa da şöyle kıpır kıpır fena oynak bi şarkı olmalı diye düşünüyorum, mesela Tarkan'ın "öp" şarkısı gibi.....

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
İnglizce katılmalı ama; Türkçemizi de asla yozlaştırmamalıyız.

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bu yarışamayı çok önemsemiyorum çünkü her ülke ülke stratejisine göre oy veriyor artık biliyrsun hangi ülke kime oy verecek:) haklılığından emin değilim ama yinede inşallah ülkemiz adına güzel bir parça olur hem türkçe hem ingilizce olabilir bence:)

AsenA_38

Yeni Üye
Türkçe olmalı... çünkü TÜrkçede artık dünyaca kabul gören diller arasında... Türkçe şarkıyla birinci olmamız imkansız ama çok da problem değil bence... hepimiz biliyoruz ki şarkıdan ziyade ülkelerin birbiriyle durumları yarışıyor...çokta önemli olmayan gereksiz bi yarışma bence ...

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Türkçemiz sayılı diller arasında ama; bu platformda İngilizce olmalı sözler. Ama kaval, saz, bağlama, kemençe vs. bize has şeylerle aslında TÜRKÇEMİZ'e olan saygıyı anlatibilirz.

in trouble

Yeni Üye
yav heralde Türkçe olması lazım Kardeşim biz türk değilmiyiz dilimiz türkçe değilmi ne diye başka ülkelerin dilleriyle yarışmaya giriyorsunuz insanımızın kendine güveni yokki bu yarışmaya asıl türküyle girmemiz lazım türk dedimmi müzik olarak akla gelen türküdür ama ne yazıkki türküyle bu yarışmaya girsek türklerin yarısı ne kadar banel deyip dururlar.birinci olmamız önemli değil önemli olan bu bzim lisanımız ister seçin ister seçmeyin biz yeterki böyle yarışmalarda başkalrının dilleriyle değilde kendi dilimizle girdiğiimizi gösterelim.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
yav heralde Türkçe olması lazım Kardeşim biz türk değilmiyiz dilimiz türkçe değilmi ne diye başka ülkelerin dilleriyle yarışmaya giriyorsunuz insanımızın kendine güveni yokki bu yarışmaya asıl türküyle girmemiz lazım türk dedimmi müzik olarak akla gelen türküdür ama ne yazıkki türküyle bu yarışmaya girsek türklerin yarısı ne kadar banel deyip dururlar.birinci olmamız önemli değil önemli olan bu bzim lisanımız ister seçin ister seçmeyin biz yeterki böyle yarışmalarda başkalrının dilleriyle değilde kendi dilimizle girdiğiimizi gösterelim.
İyi hoşta niye T harfleri küçük.

eebru

Özel Üye
türkçe olmalı bence en güzeli dilimizi koruyalım.. (; türkçe şarkı daha güzel olur bence

E

_elmayra_

Misafir
En mantıklı kararı vermişler.İngilizce ulusal bir dil.Şansı her zaman daha yüksektir.Bu tartışılamaz bir konu.
Amaç milliyetçilik savaşı ise farklı platformlarda gösterilse bu, daha akılcı olur bence.
Sertap Erener'de İngilizce bir şarkı ile katıldı ve 1.oldu.Bu şekilde de Türkiye'nin adını gayet güzel biçimde duyurdu.Gruba yarışmada başarılar diliyorum..

AsenA_38

Yeni Üye
yarışma yarışma olsa dediğiniz doğru da ...ne artısı var ki bu yarışmanın ülkeler arası jestler dışında ?? buna milliyetçilik olarak bakılmaması lazım neticede Türkiyeyi temsil etmek için katılıyorlar bizim dilimizde Türkçe... biraz da onlar ödün versin madem... hep biz uyum sağlıyoruz. açıkcası anlamadığım bir şarkıyı dinlemek hoşuma gitmiyor ...Türkiye geneline bakarsak yabancı müzikten zevk alan kesim çok azdır ...Benim dilim değil kültürüm değil Türkiyeyi de yansıtmadıktan sonra birinci olsa ne olmasa ne ...karar verilmiş ama bu saatten sonra ancak başarılar dilemek düşer ...ilk beşe girerse iyi

in trouble

Yeni Üye
yarışma yarışma olsa dediğiniz doğru da ...ne artısı var ki bu yarışmanın ülkeler arası jestler dışında ?? buna milliyetçilik olarak bakılmaması lazım neticede Türkiyeyi temsil etmek için katılıyorlar bizim dilimizde Türkçe... biraz da onlar ödün versin madem... hep biz uyum sağlıyoruz. açıkcası anlamadığım bir şarkıyı dinlemek hoşuma gitmiyor ...Türkiye geneline bakarsak yabancı müzikten zevk alan kesim çok azdır ...Benim dilim değil kültürüm değil Türkiyeyi de yansıtmadıktan sonra birinci olsa ne olmasa ne ...karar verilmiş ama bu saatten sonra ancak başarılar dilemek düşer ...ilk beşe girerse iyi
Asena hertürlü katılıyorum sana çok doğru söylüyorsun...

pac89

Yeni Üye
Bence Türkiye ye birçok faydası var bu yarışmanın.Bir kere jest gözüyle bakmamalıyız bu tür kültür alışverişlerine.Sonuçta Ülkemizin dünyaca tanınmasına olanak sağlıyor.Kültürümüze ters konusunda gelirsek evet belki yabancı dille söylendiği için ülkenin büyük bir kısmına hitap etmeyebilir fakat hitap ettiği kısımlarda vardır mutlaka.Her seferinde kendimizi bazı şeylere uzak görmeye çalışırsak uzak kalırız ömür boyunca.Bugün dünyanın kültür dili olan ingilizceye bu kadar yabancı olmamızın suçu belki de eğitim sisteminde yabancı dile fazla önem verilmeyişi olmuştur.Avrupanın hangi ülkesine giderseniz gidin kendi yerel dllerinin dışında ana dili gibi ingilizce bilen 10-12 yaşlarında ilköğretime giden çocuklara rastlarsanız.Türkiye de bu dili hakkıyla konuşanların yüzde hesabı yapsak % 5 çıkar ya da çıkmaz.Tabi ki diyeceksiniz bu bizim kültürümüzü yansıtmıyor bu doğru bir yargıdır.Özbenliğimiz Türkçe olmaya devam edecektir.Fakat modern dünyanın gerisinde kalmamak için ingilizce bilmek Şarttır.Bunun da başlıca koşulu olabildiğince klasik müzik,İngilizce altyazılı filmler özellikle yabancı yayın yapan tv ler izlenmelidir.Ben 14 yaşımdan beri bir kaç sanatçı hariç Türkçe müzik dinlemiyorum.Hepsini bir kenara bırakırsak iş bulmada önümüzde en büyük engel dil bilmememiz oluyor.Bir sürü mezun arkadaşımız var aralarından sıyrılmanın tek yolu dil bilmek ve bunu sınavla kanıtlamaktır.

AsenA_38

Yeni Üye
dil öğrenimine karşı değilim zaten kesinlikle elbette bir artıdır ama müziğimizle temsil edeceksek şayet tüm ülkelere fark atacak zengin bir müzik geçmişine sahibiz ... düşünmeleri iyi olurdu belki

pac89

Yeni Üye
dil öğrenimine karşı değilim zaten kesinlikle elbette bir artıdır ama müziğimizle temsil edeceksek şayet tüm ülkelere fark atacak zengin bir müzik geçmişine sahibiz ... düşünmeleri iyi olurdu belki
Asena kardeşim açıkçası bizi birinci yapmayacaklarının garanti olduğu bir yarışmada ellerine büyük bir koz verip(ingilizceden farklı bir dil kullanmak)işlerini kolaylaştırmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

AsenA_38

Yeni Üye
haklısın orası kesin zaten bir kere birinci yaptılar artık 50 yıl filan görmeyiz heralde:haha

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara