yardım edin lütfen..!

phaleo

Yeni Üye
benim bir sorum olacak acil bilgi verirseniz çok minnettar kalıcam. meslek yüksek okulunda okumaktayım fakat bu 3. senem bu sene öss sınavlarına girip tekrar yine 2 senelik bi aöf okumak istiyorum başka bölüm. yaşım henüz 22. sorum şu aöf ne kayıt yaptırdıktan sonra askerlik tecilim kaç sene uzar yada aöf otomatik olarak tecili tekrar uzatır mı? şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretime kayıt yaptırırken askerlik şubesinden sakıncası yoktur yazısı alıyorsun sonra kayıt yaptırıp öğrenci belgesi alıyorsun ve askerlik şubesine verip tecilini yaptırıyorsun. Bundan sonraki yıllarda aöf askerlik şubesine öğrenci olduğuna dair yazı gönderiyor ve tecilin otomatik yapılıyor. Tecilini ancak, aynı sınıfta 2 kez kalırsan, kayıt yaptırmazsan, mezun olursan bozulur. Mezun olduğundada askerlik şubesine diplomanla gidersen eğer diploma tarihinden itibaren askerliğini 2 yıl daha tecil ettirebilirsin. Bu hakkın bulunmaktadır.

phaleo

Yeni Üye
Açıköğretime kayıt yaptırırken askerlik şubesinden sakıncası yoktur yazısı alıyorsun sonra kayıt yaptırıp öğrenci belgesi alıyorsun ve askerlik şubesine verip tecilini yaptırıyorsun. Bundan sonraki yıllarda aöf askerlik şubesine öğrenci olduğuna dair yazı gönderiyor ve tecilin otomatik yapılıyor. Tecilini ancak, aynı sınıfta 2 kez kalırsan, kayıt yaptırmazsan, mezun olursan bozulur. Mezun olduğundada askerlik şubesine diplomanla gidersen eğer diploma tarihinden itibaren askerliğini 2 yıl daha tecil ettirebilirsin. Bu hakkın bulunmaktadır.
peki askerlik şubesinden sakıncası yoktur kağıdı almam için bi sakınca var mı bu durumda yani kesin alabilir miyim? cevap yazdığınız için teşekkür ederim bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bir şey daha örgün eğitimde okurken aynı zamanda aöf de okuyabilirsin. İlla birini okuyacaksın diye bir şey yok. Askerl,k şubesine gidincede istediğin evrağı alırsın rahat ol.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl