Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin İstenen Şifrenin Sebebi

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin İstenen Şifrenin Sebebi

ÖSYM, 2010 KPSS Eğitim Bilimleri sınav sonuçlarını 12.11.2010 tarihinde açıklamıştır. Ama açıklamayı yaparken yeni bir uygulamaya gitmiş ve adaylardan T.C. Kimlik Numaraları ile birlikte, daha önce ÖSYM tarafından kişiye özel verilen şifreleri de istemişti.

ÖSYM, 2010 KPSS Eğitim Bilimleri sınav sonuçlarını 12.11.2010 tarihinde açıklamıştır. Ama açıklamayı yaparken yeni bir uygulamaya gitmiş ve adaylardan T.C. Kimlik Numaraları ile birlikte, daha önce ÖSYM tarafından kişiye özel verilen şifreleri de istemiştir. Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici tarafından, bu konulara ilişkin
1- Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylardan T.C. Kimlik Numaraları ile birlikte, daha önce ÖSYM tarafından kişiye özel verilen şifreleri niçin istenmektedir¿
2-ÖSYM Başkanlığı, yaptığı uygulamayla, vatandaş otokontrolünü bitirmeyi mi amaçlamaktadır¿
3-Bu uygulamadan; Devletin sadece kendini kontrol makamına koyması ve kendi uygun görürse, kopya olduğunu ortaya çıkarması mı amaçlanmaktadır¿
4- Bu uygulamadan; Kişilerin puanı bilinemeyeceğinden ve kontrol edilemeyeceğinden bazı kamu kurumlarının yapacağı yanlış personel alım uygulamalarına imkân verilmesi mi amaçlanmaktadır¿
5-Bu uygulamadan vazgeçilmesi düşünülmekte midir¿ sorularını içeren 09/12/2010 tarih ve A.01.0GNS.0.10.00.02.27320 sayılı yazı ekindeki 7/17172 esas numaralı soru önergesine, Strateji Geliştirme Başkanlığının 25/01/2011 tarih ve 409 sayılı yazısı ile Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından cevap verilmiştir.
Sınav sonuçları ve yerleştirme sonuçlarının kişiye özel bir bilgi olduğu, dolayısı ile diğer kişiler tarafından bu bilgiye ulaşılması, kullanılması ve deşifre edilmesini önlemek için bu tür bilgiye ulaşımın TC kimlik numarası ve adayın şifrer4si girilerek mümkün kılındığı cevabı verilmiştir
İşte Bakanlığın cevabı;

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara