geleceğin öğretmen adaylarına

seher

Özel Üye
Merhaba Aöf Edebiyat okuyan arkadaşlarım;

Açıköğretim Fakültesi kurulduğundan bu yana bir çok öğrenci için çok güzel bir fırsat yaratmıştır. Maddi ve manevi birçok sebepten dolayı örgünde okuyamayan öğrenciler için okuyabilme kariyer yapabilme imkanı doğurmuştur. Her geçen yıl Açıköğretim Fakültesi gelişmekte geliştirmektedir. Üniversitelerde okuma gibi yani örgüne geçiş gibi bir hakkımız da var. Sosyoloji, Felsefe ve okuduğumuz Türk Dili ve Edebiyatı gibi güzel bölümlerde açarak bize öğretmen olma yolu açıldı.

Ben 2009-2010 yılında açılan Açıköğretim Edebiyat Bölümünü seçtim. Bazen düşünüyorum da Açıköğretim Fakültesi olmasaydı o zaman ne olurdu diye, çoğumuz için ve benim için Üniversite okumak hayal olurdu sanırım. Kariyer yapmak, öğretmen olmak tüm gerçekleştirmek istediklerim hayallerde kalırdı....... Açıköğretimli olmaktan şu an çok mutluyum, şanslıyım ve gururluyum. İlk Edebiyat Bölümüne yerleştirildiğimi öğrendiğimde çevrede bunu istemeyenler, örgünde okursa daha iyi olur diyenler ve buna benzer birçok laf söyleyenler oldu, gerçekten çok üzüldüm; ama yılmadım çabaladım sizde çabalayın ve ASLA PES ETMEYİN çevrenizde söylenenlere kulak asmayın okuyun, başarın ve bir AÖF`lü olamanın gücünü kanıtlayın. Eğer hayatınızın dümenini başkaları elde ederse rüzgarda savrulan bir yapraktan farkınız olmaz. Şu an ben 2.Sınıftayım bizler mezun olursak inşallah ilk Açıköğretim'den mezun olan İlk Edebiyat öğretmenler olacağız. Zor dersler için elimizdeki imkanlar ölçüsünde e-öğrenme, kaynak kitaplar, kurs ya da bir Üniversiteye yakınsanız izin alabilirseniz derslere girin, burada da birbirimize yardımcı olalım. Derslerimizde sayısal olmayabilir; fakat zor derslerimiz var ve bizde zoru başaracağız. Yapabiliriz çünkü azmin yenemeyeceği hiç bir zorluk yoktur. Arkadaşlar başardığımız zaman Açıköğretim'de okumak isteyenler bizde yapabiliriz diyecekler, ailelerimiz bizimle gurur duyacak en önemlisi biz mutlu gururlu olacağız.

Bu hissettiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Yaparız, başarırız; çünkü biz geleceğin öğretmen adaylarıyız. İnşallah başaracağız.........

Hepinize Mutlu Günler Diliyorum

KatreiAsk

Özel Üye
iyi dileklerin için teşekkürler :)

eebru

Özel Üye
bu güzel paylaşımın için tşkler..
hepimize başarılar..
inşlh gelecekte iyi birer öğretmen oluruz.. :cici

seher

Özel Üye
amin inşallah ben teşekkürederim

spoiltgirl

Yeni Üye
ben de buna inanıyorum isteyince hersey basarılıyor bizim için de hayırlı olan buymus demekkı

NURDANCANOGLU

Yeni Üye
Gerçekten de sanıldığının aksine açıköğretim tamamen bireyin kendi başarısına dayanan zorlu bir yol, bu bölümdeki amacımız öğretmenlik olduğu için bu zorluk daha da fazla ortalama notlarımız yüksek olmalı bu zor dersleri kendi başımıza öğrenmeli vs herkese başarılar sabırlı çalışmalar diliyorum ben de.

ladygagahako

Yeni Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler .Ben bu yıl ygs ye girdim ve ygs 3 den 228 puan aldım Ben de Türk Dili ve Edebiyat bölümünü yazmak istiyorum .Size sorum: Bilginiz var mı acaba bu bölümde 10 000 kontenjan sınırı var mı ?Varsa benim girme ihtimalim ne kadar olabilir acaba ?(ismim tuhaf gelmiştir ama benim oğlan kayıt etti kendi face isminden )Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Cevabınızı bekliyorum...

seher

Özel Üye
ben teşekkürederim size.bu yıl (10000)kontejan sınırı var.açıköğretim sisteminde baraj geçme yeterli ben yerleşeceğinizi düşünüyorum

kadriyekosekli

Yeni Üye
ygs3 den 217 aldım okul puanı eklenıyomu eklenırse türk dili ve edebiyatı bölümüne girebilirmiyim?

kadriyekosekli

Yeni Üye
basvuruyu nasıl yapıcaz o konu hakkında hıc bı bılgı verılmemıs dıploma notum mezun oldugum sene 4.56 ıdı tahmını kac puan eklenır sımdıden tesekkurler

belfin

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
paylaşımlarınız çok güzel...

assertive

Yeni Üye
Teşekkürler arkadaşım bende bu sene yeni yerleştim türk dili ve edebiyatına kitaplarımı bugün aldım çok heyecanlıyım yapacağımı düşünüyorum.
kitapları karıştırırken osmanlıca gözüme çarptı nasıl geçebildin o dersi bana bir kaç tüyo verebilir misin ?
çalışma şeklinden bahsedebilir misin ?
iyi çalışmalar şimdiden

LOOF

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben şuanda 4 yıllık aöf işletme bölümünü bitirdim türk dili edebiyat bölümünü okumak istiyorum yazabiliyormuyum sınavsız ayrıca türk dili edebiyat bölümünde nasıl milli eğitime bağlı öğretmen olabiliyoruz bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Ben şuanda 4 yıllık aöf işletme bölümünü bitirdim türk dili edebiyat bölümünü okumak istiyorum yazabiliyormuyum sınavsız ayrıca türk dili edebiyat bölümünde nasıl milli eğitime bağlı öğretmen olabiliyoruz bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim
Sınavsız ikinci üniversite kapsamında 19 Ekime kadar direk kayıt olabilirsiniz. Önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girin İkinci Üniversite linkine tıklayın. İstene bilgileri doğru ve eksiksiz girin. İşlemin sonund açıktı alın, sonra Vakıfbank'a 205tl yatırın sonra aöf bürosuna gidip kaydınızı tamamlayın ve kitaplarınızı alın. Öğretmen olamazsınız maalesef.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz