Tecil İle İlgili Bir Kaç Soru

brkpp

Yeni Üye
Merhaba benim bir sorunum var Konaklama İşletmeciliği bölümünden kaydımı sildirip tekrar ygsye girip İşletme Bölümüne 1.sınıftan başlasam tecil hakkım oluyor mu?

Birde okurken 1 yıl kayıt dondurursam, bu süre içerisinde tecil hakkım devam ediyor mu?

Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kaydını sildirip tekrar yeni bir bölüme kayıt yaptırırsan askerliği yine tecil edebilirsin. Tecilin devam ederken kayt yaptırmazsan okul öğrenci belgesi göndermez ve askerliğin tecil olmaz.

brkpp

Yeni Üye
Tecilin devam ederken kayt yaptırmazsan okul öğrenci belgesi göndermez ve askerliğin tecil olmaz.
öncelikle cevap için teşekkür ederim fakat özür dileyerek yazınızın son kısmını anlamadıgımı belirtmek istiyorum :(

Kaydını sildirip tekrar yeni bir bölüme kayıt yaptırırsan askerliği yine tecil edebilirsin.
birde bu dediğiniz şey örgün öğretimde de geçerli mi? mesela açık öğretim işletme 3.sınıftayken birde 4 yıllık örgün öğretim kazandım diyelim ve iki okuluda aynı anda okumak istiyorum bu durumda hangisinin tecili geçerli olur? mesela açıköğretim bitince tecilde mi biter yoksa 4 yıllık örgün bitene kadar da tecil devam eder mi?

Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim okurken örgün eğitim kazandın diyelim veya tam tersi olsun, örgün okurken aöf de kazandın. Aynı anda ikisinide okuyabilirsin. Tecilinde en son hangisinden mezun olduktna sonra askerlik şubesine diplomanla gidersin diploma tarihinden 2 yıl sonrasına uzatırsın.

Tecilin devam ederken kayıt yaptırmaz isen. Yani tecilin aralığın sonunda bitiyor kayıtlar ekimde diyelim, Ekimde kayıt yaptırmazsan Tecilin Aralığın sonunda biter öğrenci olmadığın içinde yeniden tecil ettiremezsin ve sanırım ilk yoklamada seni çağırırlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara