"Bende de Şüphe Oluşmaya Başladı"

seher

Özel Üye
Yarımağan hem Milli Eğitim Bakanı'ndan hem AK Parti'den verilen "O önce kendi dönemindeki skandalı temizlesin" mesajlarını CNN TÜRK'e değerlendirdi.

KPSS'de kopya iddialarının ardından görevi bırakan Yarımağan hükümet cephesinden gelen açıklamalar ile ÖSYM Başkanı Ali Demir'in "Kırgın olduğu için bize bilgi vermiyor" sözlerini değerlendirdi.

"Siyasilerle polemiğe girmek istemiyorum" diyen eski ÖSYM Başkanı, "Üzülüyorum ama ben biraz da makama saygımdan konuşmuyorum. Benim bilgi saklamam söz konusu değil. İşlerin tamamını ben yapmıyordum personel yapıyor. Hepsi hala kurumda onlardan bilgi alabilirler" ifadesini kullandı.

Eski ÖSYM Başkanı, KPSS için, "Ben orada ne olduğunu çözemedim ama midemiz bulandı, sınavı iptal ettik" dedi.

Yarımağan bir anlamda YGS için de yapılması gerekenin bu olduğu mesajını verdi üstelik "Artık benim de şüphelerim var" diyerek.

Eski ÖSYM Başkanı, "İlk günlerde böyle birşey olmaz diyordum. Şifreleme varsa büyük olaydır tsunami gibi önüne katanı götürür nerede duracağı kestirilemez ne YÖK kalır ne ÖSYM ne bakanlık. Ama mod medyan işleminin sınav öncesi dershanelerde duyulduğu söylenmeye başlandı. Yani adı yayılmış ama onlar soru olarak gelecek sanmış demek ki birilerine mod medyan bilgisi gitmiş. Bu bende de şüphe yarattı" şeklinde konuştu.

"Birileri konuşursa..."

Ünal Yarımağan, "Doğru cevabı bulma yöntemi birilerine gittiyse olay bitmiştir" dedi; bir de uyarı yaptı, "3 kişi sır saklar ama 2 bin 3 bin kişi sır saklayamaz. Birileri konuşursa bu ortaya çıkar" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı, eski ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın "Türkiye korku imparatorluğuna dönüştü. Ben de 8 ay korkumdan konuşamadım" sözlerini "insafsızlık" olarak niteleyip, "Sözleri yakışıksız" demişti.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ