AÖF'de Onur ve Yüksek Onur Belgesi

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerden;

İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır.

Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza verilmek üzere hazırlanan “Onur Belgesi” ve “Yüksek Onur Belgesi” AÖF büroları aracılığı ile teslim edilmektedir.

qzd

Yeni Üye
Bölüm:
Okul Öncesi Öğretmenliği
kredili sistemde okuyan öğrenciler 2 dönem okuduğundan hem 1. dönem sonunda hemde 2.dönem sonundaki başarı puanına göre mi onur belgesi verilecek yoksa sene sonunda tek bir belge mi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
kredili sistemde okuyan öğrenciler 2 dönem okuduğundan hem 1. dönem sonunda hemde 2.dönem sonundaki başarı puanına göre mi onur belgesi verilecek yoksa sene sonunda tek bir belge mi
Yıl sonunda tek bir belge olduğunu tahmin ediyorum.

Aşağıda ilgili yönetmelik maddesi var.

EK MADDE 1– (Değişik:RG-04/10/2007-26663)
İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi sayılmazlar.

Ek Madde 2- (Değişik:RG-16/06/2003-25140)
Genel not ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, genel not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen genel not ortalamasını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO