Ali Demir Hakkında Suç Duyurusu!

seher

Özel Üye
Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, bir grup sendika üyesiyle adliyenin önünde basın açıklaması yaptı. YGS ve ALES'e ilişkin süreci hatırlatan Kılıç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, ''ALES'te yaşananları YGS'den ayırarak, bir sorun bulunduğunu ima eden açıklamalar yaptıklarını'' ifade etti.

Ortaya çıkan güven zedelenmesi ve tutarsız açıklamaların bazı soru işaretlerini akıllara getirdiğini kaydeden Kılıç, ''Acaba süreç, ÖSYM Başkanı'nın açıkladığı gibi acemi, işgüzar bir METEKSAN görevlisiyle, hatalı ve eksik kitapçıklar nedeniyle METEKSAN matbaasına yıkılarak çözülmeye mi çalışılacak? Hatta daha da ileri gidilerek METEKSAN'ın anlaşması iptal edilip bir yandaş matbaayla yeni anlaşma düzenlenip bu kriz bir fırsata mı dönüştürülmeye çalışılacak?'' diye sordu.

Sendika olarak sürecin üzerinin örtülmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Kılıç, yaşananların sorumlularının ortada olduğunu, bu sorumluların en başında da ÖSYM Başkanı Ali Demir'in geldiğini kaydetti.

Kılıç, süreç daha da içinden çıkılmaz hale gelmeden çözüm adımlarının atılması gerektiğini belirterek, Ali Demir'in görevden alınmasını, YGS'nin yok sayılmasını, LYS'nin tek basamakla düzenlenmesini ve bunların ardından ''eşitsiz, adaletsiz, çocukların eğitim yaşamlarını ellerinden alan, çürümüş, sınava endeksli eğitim sisteminin yerini bilimsel ve nitelikli bir sistemin almasını istedi.

Sendika üyeleri, açıklamaların ardından Demir hakkında ''görevini kötüye kullandığı'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl