Adım Adım 2011 PMYO Ön Başvuru

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Adım Adım 2011 PMYO Ön Başvuru

2011 PMYO sınavına başvuracak adaylar için "Adım Adım 2011 PMYO Başvuru" yazımızı incelemek için devamını okuyunuz.

NOT: İNTERNET ÜZERİNDEN ÖNBAŞVURUDA BULUNMAYAN ADAYLARIN ŞAHSEN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

İNTERNET ÜZERİNDEN ÖNBAŞVURU TARİHLERİ:02-13 MAYIS 2011

BAŞVURU MERKEZLERİNE ŞAHSEN BAŞVURU TARİHLERİ:02-13 MAYIS 2011(PAZAR GÜNLERİ HARİÇ)
ADAY TANIMA FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

• 2011 PMYO internet ön başvurusu: İnternet ön başvurusunu mutlaka yapmak zorundasınız. İnternet ön başvurusunu yapmayan adayların şahsi başvuruları kabul edilmeyecektir. Tavsiyem internet ön başvurusunu yapmak için günün geç veya sabahın erken saatlerini tercih edin. Tüm şartları taşıdığınız halde size başvurunuzu yapamazsınız diye bir uyarı gelirse diğer detayları tamamlayıp bağlı olduğunuz PMYO ya gidebilirsiniz. İnternet ön başvurularını PMYO resmi sitesinden yapabilirsiniz.

• İnternet ön başvurusunu şahsen başvuruya gitmeden mutlaka yapmalısınız.

• Şahsen başvuruya gitmeden Başvuru Ücretini aşağıdaki hesaba yatırın ve makbuzunu yanınıza alın. İki nusha makbuz düzenletmenizde yarar var.
BAŞVURU ÜCRETİ : 40 TL (Kırk Türk Lirası).
BAŞVURU ÜCRETİ İÇİN HESAP NUMARASI : Halk Bankası Gölbaşı Şubesi
TR530001200938500080000015 nolu Hesap

Şahsen başvuru ve evrak tesliminde hazırlacak evraklar; Başvuru Esnasında Adaylardan İstenilen Belgeler:
1- Sınav Başvuru dilekçesi
2- Aday Tanıma Bilgi Formu
3- Başvuru ücretinin yatırıldığına dair Banka Dekontu,
4- Adaylar başvuru esnasında Nüfus Cüzdanı ibraz etmek zorundadırlar, (Üzerinde TC
Kimlik Numarası olmayan Nüfus Cüzdanı kabul edilmeyecektir.)
5- Lise Diploması veya Mezuniyet Çıkış Belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi veya tasdikli örneği [Lise 4. Sınıfta öğrenim gören öğrenciler okudukları Okul Müdürlüklerinden Başvuru Dilekçesi’ndeki Öğrenim Bilgileri bölümünü onaylatacaktır.] (Yüksek Okul mezunu veya Yüksek Okulda öğrenim görenler Lise Diplomalarını temin edememeleri halinde, Yüksekokul Müdürlüklerinden Lise Diplomalarının tasdikli sureti istenilecektir. Ancak, bu adaylar yazılı sınavında başarılı olmaları halinde PMYO’ya kayıt esnasında Lise Diplomalarının aslını teslim etmek zorundadırlar.) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ortaöğretim kurumlarınca Türkçe olarak tanzim edilen diploma ve diğer öğrenim belgeleri kabul edilerek herhangi bir denklik belgesi istenilmeyecektir.
6- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmeliğin 5.ve 10. maddelerinde belirtilen hususlara uygun olarak son 1 yıl içerisinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf, (Fotoğrafların arkasına T.C. Kimlik No, Ad ve Soyadı yazılacak ve zarf içerisinde teslim edilecektir.)
7- Adli Sicil kaydı bulunan adaylar ilgili mahkeme kararını,
8- Yaş tashihi yaptıran adaylar yaş tashihi ile ilgili mahkeme kararını ibraz edeceklerdir,
9- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan, başvuru esnasında “Askerlik Terhis Belgesi”,
10- Askerlik hizmetini yapmamış iki yıllık Yüksekokul veya dört yıllık Fakülte mezunu
adayların 1111 sayılı Askerlik Kanunu gereğince Tecil Belgesi,
11- Evli ise Evlenme Cüzdanı aslı ve fotokopisi veya noterden tasdikli örneği,
Ayrıca, Emniyet Teşkilatı Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş ve Çocuklarından Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı’ndan alınan “Şehitlik veya Vazife Malullük Belgesi” istenir. (Son bir yıl içerisinde alınan belgeler geçerlidir.)

DİKKAT : 29/06/2009 tarih ve 2009/15169 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 31/07/2009 tarih ve 27305 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2009/15169 karar sayılı “Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik” gereği 2011-2012 yılı PMYO Başvurularında adaylardan Nüfus Cüzdanı fotokopisi,YGS sonuç belgesi, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil belgesi ve İkametgah belgesi istenmeyecektir.

DİKKAT : Ön başvurusunu yapıp da evraklarını belirtilen sürede teslim etmeyen, başvurusunu yapmayan veya yapamayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen/giremeyen/sınava alınmayan/sınavdan çıkarılan/mülakat ve yazılı sınavda başarısız olan/ sınavı geçersiz sayılan/ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran/sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri ödenmez. Hiçbir surette sınav ücreti iade edilmeyeceğinden, adayların mağdur olmamaları için başvuru şartlarını çok iyi inceleyerek, şartları taşımaları halinde sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Başvuru Yerleri

BAŞVURU YERLERİ: Ankara, Bolu ve Düzce’de ikamet eden adaylar Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı kampüsüne; diğer illerde ikamet eden adaylar EK-2’de bulunan Polis Meslek Yüksekokullarına müracaat edeceklerdir.

Pmyo.Net

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara