Sınavlı sisteme yeni model

seher

Özel Üye
Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil, İstanbul Ataşehir’de faaliyete geçecek Yönder Okulları ile eğitime yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyor.
2006 yılından bu yana, okul öncesi eğitim alanında varolan eğitim alışkanlıklarını ve standartları değiştirmek amacıyla hizmet veren Küçük Şeyler Anaokulu’nun devamı niteliğindeki Yönder Okulları, "temel evrensel değerlerle Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan bir eğitim anlayışı" ile ne istediğini bilen, özgüveni tam bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.
Eğitim sisteminin dünyadaki gelişmelere göre güncellenmesi ve zenginleştirilmesini sağlamak, her türlü eğitim ve yönetim uygulamalarını değerlendirmek ve geliştirmek, Yönder Okulları’nın yurt içi ve yurt dışındaki sertifikasyon ve akreditasyon çalışmalarına rehberlik etmek amacıyla bilim, sanat ve spor adamlarından bir Bilim Kurulu oluşturuldu.
Yönder Okulları Bilim Kurulu üyeleri arasında Prof. Dr. Üstün Dökmen, Uzm.Psk. Süleyman Hecebil, Prof. Dr. Zehra Dökmen, Sunay Akın, Prof. Dr. Ahmet İnan, Doç. Dr. Tülin Sağlam, Prof. Dr. Mehmet Kapaklı, Prof. Dr. Tanju Gürkan, Prof. Dr. Mehmet T. Zeyrek, Dr. Neşat Karakelle ve İdil Türkmenoğlu yer alıyor.
Prof. Dr. Üstün Dökmen, Yönder Okulları’nda yaratıcılığı öldüren, ezberci, sınava dayalı sistem yerine, çocukların çok yönlü gelişimini destekleyen bir modeli hayata geçireceklerini belirterek, şu bilgileri verdi:
"Psikoloji ve eğitim alanında uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimlerimizle, özel okul dünyasında kaliteli ve farklı bir seçenek oluşturacak Yönder Koleji’ni açıyoruz. Okulumuzda, çok yönlü gelişimi destekleyen bir modeli hayata geçiriyoruz. Okullarımızda klasik eğitim kavramlarını, çağdaş eğitim yaklaşımıyla yeniden tanımlıyoruz. Öğretmen, öğrencilerin ilgi, merak ve motivasyonunu artıran, öğrenme sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik eden, öğrenci ise öğrenme sorumluluklarını alan, araştıran, fikir ve projeler üreten bir rol üstleniyor."

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara