Açıköğretim aöf Diploması Ne Zaman Veriliyor? Cevabı Burada

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba Açıköğretim Öğrencileri ve Yeni Mezun Arkadaşlar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final ( veya bütünleme ) sınavı sonrasında mezun olduğunuzu öğrendiniz ve büyük bir sevinç ve heyecan duydunuz. Çünkü artık sizde Üniversite mezunları kervanına katıldınız. Ama şimdi de merak ediyorsunuz ' açıköğretim diplomaları hangi tarihte verecek' ' Diplomaları ne zaman alacağız' 'Diplomayı nasıl alacağız' ' Aöf diploma ne zaman verilecek ' ' Diploma tarihi nedir ' diye bir sürü soru geçiyor aklınızdan. Veya erkeklerin hayatında ki en büyük engel ola askerliğe ilk adım olan diplomanızı alıp bir an önce askere gitmek istiyorsunuz. Ama diploma olmadan da işlem yapmıyorlar maalesef. Hali ile bir an önce diplomanızı elinize almak istiyorsunuz. değilmi arkadaşlar.

Anadolu Üniversitesi diploma verme tarihleri ile ilgili bir duyurusu var arkdaşlar. Bunu aşağıya aynen ekliyorum.

...................

Açıköğretim diplomaları, yıl sonu veya bütünleme sınavı sonuçları internetten açıklandıktan 20 gün sonra hazır olmaktadır.

Ayrıca mezunlarımıza diploma haricinde geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten hiçbir belge verilmemektedir. ( Askere gitmek isteyen kişilerin diploma haricidne mezuniyet yazısı veriliyormu diye soruları oluyordu. )

Bu nedenle mezunlar Dekanlık, Merkez Büro veya AÖF bürolarından diploma dışında herhangi bir mezuniyet belgesi talebinde bulunmamalıdır; bu yöndeki talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Diplomalar hazırlandığı anda mezunlarımıza verilmek üzere, bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir. ( Diplomalar basıldıktan sonra 2-3 gün içinde Aöf bürolarında olur )

Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF bürosuna öğrenci kimlik kartıyla bizzat başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Diplomalar posta ile gönderilmez, mezunların kendisine veya yasal vekiline verilir ( Elinde sizin açıköğretim kimlik kartınız ve Nufüs Cüzdanınız ile diplomanızı anneniz, babanız, kardeşiniz albilir ) . Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez. Ayrıca mezunlara diploma asılları verildiğinden tasdikli sureti verilmemektedir.

Fakülteye “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir. ( Bu önemli, eğer okula borcunuz varsa diploma alamazsınız. )

Evlilik, mahkeme kararı vb. nedenlerle adında, soyadında ve doğum tarihinde değişiklik olan veya ikinci adını öğretimleri süresince kullanmayan son sınıf öğrencilerinin diplomalar düzenlenmeden 2.7.2. maddedeki açıklamaya uygun olarak değişiklik ve düzeltmelerini yaptırmaları gerekmektedir.

( 2.7.2. AÖF Bürosundan Yapılabilecek Kişisel Bilgi Değişiklikleri
Öğrenciler, Fakültemiz bilgi işlem ortamındaki kimlik bilgilerinde değişiklik olması hâlinde, değişen yeni bilgilere ait resmî belgelerle (mahkeme kararı, uluslararası aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği gibi) AÖF bürolarına başvurduklarında gerekli değişiklik yapılacaktır.

Ad ve soyad, doğum tarihi bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, ücret ödemeden 2.5. maddedeki açıklamaya uygun başvurarak yeniden kimlik kartı isteğinde bulunacaklardır. )

Diploma düzenlendikten sonra AÖF bürosundan diplomanızı teslim almadan diploma üzerindeki kimlik bilgilerinizin doğruluğunu (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi vb. resmî bir belge ile karşılaştırarak) kontrol ediniz.

......................

Diplomayı ilk elinize aldığınızda çok büyük heyecan ve mutluluk duyabilirsiniz. Ama öğrenci kimlik kartınızı diploma alırken teslim edip, diplomayı alıp dışarı çıktığınızda, kendinizi bir boşlukta hissedebilirsiniz. Artık mezun oldunuz ve öğrenci değilsiniz... Ben bu duyguyu yaşamıştım, doğrusu kötü oluyor insan. Ama sonra alışıyorsunuz.

Hepinize şimdiden hayılı olsun diyorum arkadaşlar.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet arkadaşlar, Diplomalar kısım kısım basılarak bekletilmeden Aöf bürolarına göderilmektedir. Bağlı olduğunuz aöf bürosunu arayarak diplomanızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

incekara_canan

Yeni Üye
mrhb arkadaşlar ben geçen sene mezun oldum aradan 1 yıl geçmesine rağmen 2.taksiti ödeyememiştim ve diplomamı alamamıştım cumartesiye kadar parayı ödeyip diplomamı alabilirmiyim tek dersten kalmıştım acaba faizli ne kadar ödeyeceğim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba borcunu ödeyerek diplomanı alabilirsin. Faiz olarak senelkik %12 gibi bir rakam sanırım.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,727
Son üye
Feederblw