Sağ ve Sol Beynin Çakışması (Denemek istermisiniz)

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Şimdi aşağıdaki kelimeleri okuyun;

KIRMIZI MOR SARITRUNCUYEŞİLSİYAHLACİVERT

Şimdi de aşağıdaki RENKLERİ okuyun,
KELİMELERİ değil…
SARI MAVİ TURUNCU SİYAH YEŞİL KIRMIZI MOR YEŞİL MAVİ YEŞİL MAVİ SİYAH YEŞİL SARI MOR SARI KIRMIZI

Okumakta zorlanıyorsuzuz sanırım.. çünkü Sağ beyniniz rengi söylemeye çalışırken, sol beyniniz otomatik olarak onları okumaya çalışıyor.İşte burada sağ ve sol beyin birbiriyle çakışıyor...

Beynin İki Yarısı

Bir bütün olan beynin yarısını yoğun olarak kullanıp diğer yarısını ihmal eden insanların performanslarında yetersizlikler, kusurlar görülür. Fakat, diğer yarının da geliştirilmesi, son derece ilginç, harika sonuçları beraberinde getirir. İki lobun birlikte çalışmasıyla 1+1=2 şeklinde aritmetik bir artış olmaz; verim kat be kat artar. .
Bir örnek verecek olursak; futbol dünyasında sağ ayağını ya da sol ayağını çok iyi kullanan futbolcular var. Örneğin, her iki ayağını da son derece iyi kullanan Hagi´nin futbol dünyasındaki yeri çok farklı, değil mi?
Çocuklar, beynin iki yansını beraber kullandıkları halde, onlara hayâl gücü ve hafıza gibi sağ beyin fonksiyonlarıyla ilgili eğitimden çok, mantık ve ezbere dayanan eğitim verilmesi sonucunda bu yetenekleri büyük ölçüde yok olmaktadır.

pegasus_dna

Forum Editörü
sağ kullananlar beynin sol lobunu kullanıyor..çapraz işliyor beyin...ben kendimce sağlobuna kullanmaya çalışıyorum....
bişey daha söylüyorum kadınlar 2 lobuda kullanabiliyor..erkek tek lobu:):)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO