çeçen mücahitlerin resimleri

pegasus_dna

Forum Editörü

Bedenlerimiz olmasa da kalplerimiz hep onlarla.

La İlahe İllAllah

Dualarınızı eksik etmeyin

pegasus_dna

Forum Editörü
FSB Çeçen Mücahitlerin Ailelerini Tehdit Ediyor
Rus işgali altındaki Çeçen Cumhuriyeti İçkerya’da çalışan Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) yayınladığı bir basın bildirisi ile Çeçen mücahitlere silahlarını bırakarak sivil hayata geri dönmeleri çağrısında bulundu.

Açıklamada, “FSB’nin Çeçen Cumhuriyeti’nde yürüttüğü uzun süreli organize çalışmaları sayesinde, daha önce yasadışı silahlı gruplara katılmış çok sayıda kişi aileleriyle barış ve huzur içerisindeki yaşamlarına geri dönmeye karar verdi. Biliyoruz ki, bugün çok sayıdaki yasadışı silahlı grup üyesi ümitsizlik içerisinde ve normal yaşamlarına geri dönme arzusunu taşıyor. Bu nedenle yetkililer ve kolluk güçleri onlara yardım etme kararı aldı. Her ne kadar aileleri çocuklarının faaliyetleri hakkında herhangi bir bilgileri olmadığını iddia ediyorsa da, onların normal hayata dönebilmeleri için aileleri anahtar rol oynamaktadır. Şimdi çocuklarınızı kurtarabilmeniz için sizlere büyük bir fırsat sunuyoruz, devletimiz ve halkımız için sizlerin yardımını istiyoruz. Bu fırsatı değerlendirin, bir başka şansınız olmayabilir…” ifadelerine yer verildi.

Açıklama metninde ayrıca bazı isimler de yayınlandı. Metinde Achkoi-Martan ve Sunzha bölgesinden 12 kişinin Çeçen mücahitlerden olduğu belirtildi. Bu kişilerin isimleri şöyle: Beslan Makhauri, Ramadan Bataev, Ramadan Dundaev, Arbi Khabaev, Ramzan Makhauri, Beslan Khaykharoev, Bashir Magomaev, Mikail Musikhanov, Saykhan Kusuev, Apti Musakhadzhiev, Aslan Buytukaev ve Shamil Osmaev.

Adının yayınlanmasını istemeyen, Rus işgali altındaki Çeçen Cumhuriyeti İçkerya’dan yerel bir insan hakları savunucusu açıklamanın karışık izlenimler içerdiğini belirtti. Hak savunucusu, “Çağrı metni bir yandan yasadışı silahlı grup üyelerini normal yaşama dönmeye çağırdığı için son derece normal ve anlaşılabilir görünüyor. Öte yandan, sadece yasadışı silahlı grup üyelerine değil, aynı zamanda akrabalarına ve arkadaşlarına yönelik de tehditler içeriyor” dedi. İnsan hakları savunucusu, kısa bir süre içerisinde Çeçen mücahitlerin akrabaları ve arkadaşlarına yönelik baskılara açıkça yeniden başlanacağını düşündüğünü ifade etti.

pegasus_dna

Forum Editörü
Çeçenistan'daki Rus Terörü
Bismillahir Rahmanır Rahim.

Kur'an-ı Kerim, El Enfal Suresi, 18. ayet
"İşte durum böyledir: (Allah mü’minleri güzel bir şekilde dener), ve ayrıca Allah, kâfirlerin planlarını ve stratejilerini bozandır."

İlk olarak Rus askerlerinin ve istihbarat birimlerinin Çeçenistan’da hala işlemeye devam ettikleri insanlık suçlarıyla ilgili gerçekleri burada yayınlama fırsatını bana tanıyan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Bir filistin , bir ırak işgali kadar çeçenistan'ın çeçenli mücahidlerin ruslara karşı verdiği mücadelenin gündeme yeteri kadar getirilmediği düşüncesindeyim....Ve bu beni gerçekten üzüyor , Allah Çeçen mücahidleri kutlu davalarında başarılı kılsın....

Fiilen olamasamda fikrim ve zikrimle sizinle beraberim çeçen mücahidi kardeşlerim....

pegasus_dna

Forum Editörü
çeçenistan özerkliğini bağımsızlığını ilan ettikten sonra ruslara karşı verdiği mücadele ders verici niteliğinde, düşünün 1 milyonluk nüfus koskoca rus federesyona karşı direnmekte... allah yardım etmese çeçenler ruslara karşı 1 saat direnemez...ve çeçenya serisini okuyun nasıl cihad ediyorlar nasıl şahadet şerbeti içiyorlar öğrenin arkadaşlar...
ayrıca abdullah yorumun beni mutlu etti duyarlı olman kardeşim allah razı olsun..ben diğer dostlardan da yorum bekliyorum....

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Yüce Allah (c.c) samimi Mü'minlerin çabalarını boşa çıkarmaz. Bu dünyada olmasa da ahirette mükafatlarını alacaklarına şüphe yok, amenna... Ama Rabbimden herzaman diliyorum ki Bu dünyada da yüzlerini güldürsün ve kafirlere karşı bulundukları mücadelede feraha kavuşsunlar, herşeyin en iyisini yüce Allah bilir tabii ama bunu hakediyorlar.. İslama karşı kalkan eller elbet kırılacak, Rabbim tez vakitte kurtuluş nasip etsin çeçen kardeşlerimize....

pegasus_dna

Forum Editörü
ben çeçen kardeşlerimizn cihad edişi izledim okudum ve ne kadar boş olduğumuzu anladım... ruslar hap alıp alkol alıp kafayı bulduktan sonra çeçenlere savaş açıyorlar acıma duygularını tamamen kaybediyorlar... çeçenler için kafa kesen diyorlar... ...hepsi allah yolunda hayatlarını feda ediyorlar...türklerden giden oldu 1991 -96 yıllarında türk mü'min doktorlara çağrı yaptılar.... benim size tavsiyem videolarını izleyin diyorum çeçen mücahitler yazın nasıl yara aldıklarına nasılşehit olduklarına.... kardeşim senden ricam olsa çeçen videosu yayınlarımısın...allahu ekber

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Çeçenistan marşını her dinlediğimde içimde beni üzen birşeylerin olduğunu hissediyorum.Yapamamış olduklarımın pişmanlığı belki de , yada çeçenistan'a karşı içimde çocukluğumdan beridir duyduğum bir yakınlık ve bu yakınlığın gereğini yerine getirememiş olmak beni üzüyor belki de .Ama rabbim her şeye kadir .
Üstad Bediüzzaman'ın da dediği gibi :"ZALİMLER İÇİN ,YAŞASIN CEHENNEM"....

pegasus_dna

Forum Editörü
Üstad Bediüzzaman'ın da dediği gibi :"ZALİMLER İÇİN ,YAŞASIN CEHENNEM"....
bende bu sözüçok severim, şeyh şamilin torunları olmakta isterdim şamil gibi... bunun yanında azeri türklerinin sırplar çektiğini uygur türkleirnin çinden çektiğini,FİLİSTİNİN israil den çektiğini unutmamak lazım...mü'min her zaman müafıktan çekmiştir...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
mücahıt

yaşasın kutlu çeçen dırenışı.ALLAH çeçen kardeşlerımızın yar ve yardımcısı olsun amınnn

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara