İşletme Lisans Programı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İşletme Lisans Programı;

Örgün eğitim fırsatı bulamayan, kendini işletmecilik alanında geliştirmek isteyen bireylere, işletme yönetimi ve idaresi konularında yeterlilik kazandırmayı,
Eğitim alanlara çağdaş bilgilerle donatılmış girişimci ruh kazandırmayı,

Kamu ve özel sektöre eğitimli yönetici ve meslek elamanı yetiştirmeyi,

Ticaret ile uğraşan ve işletmecilik konusunda kendisini eğitmek isteyen kişilere eğitim vermeyi amaçlayan İşletme Lisans programından mezun olan öğrenciler işletme ve onun fonksiyonları (üretim, yönetim, pazarlama ve finansman vb.), işletme yönetimi ve idaresi konularında yeterlilik kazanacaktır.

Ayrıca, program mezunları, özel sektör kuruluşlarında her kademede yöneticilik, kamu sektöründe ise müfettişlik, hesap uzmanlığı, kontrolörlük vb. görevler yanında işletmelerin çeşitli departmanlarında meslek elemanları ve yönetici olarak çalışma imkânına sahiptirler. Bağımsız iş kurabilme nitelikleri kazanan bölüm mezunlarının serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak da çalışmaları mümkündür. Aynı zamanda ticaretle uğraşan, esnaf, tüccar ve sanayiciler, profesyonel hizmet sunucuları işletmelerini yönetme konusunda gerekli eğitime sahip olacaktır.

İşletme Lisans Programı Müfredatına ulaşmak için tıklayınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
  • Programın SeviyesiLisans
    Programın Süresi4 yıl
    Programın AmacıProfesyonel iş ortamının gerektirdiği niteliklere sahip, günün hızla değişen şartlarına uyum sağlayabilecek Kamu ve Özel sektöre yönetici ve eleman yetiştirmek yetiştirmektir. İşletme programı, çağdaş bilgi ve tekniklere sahip, gerek ulusal gerekse uluslararası iş hayatına çözümler üretebilecek, devlet ve özel kurumların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak eğitimli elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Gelişen ve değişen uygulamalara uyum sağlamanın yanında yaratıcı öneri ve çözümler bulabilen dolayısıyla ülkenin kalkınmasına katma değer sağlayan işletmeciler kazandırmaktır.
    Programın Kazanımlarıİşletme Lisans programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, işletme ve onun fonksiyonları (üretim, yönetim, pazarlama ve finansman vb.), işletme yönetimi ve idaresi konularında yeterlilik kazanacaktır.
    Programın İstihdam AlanlarıÖğrenciler, temel İşletmecilik yanında İnsan Kaynakları yönetimi, Üretim-Pazarlama ve sayısal yöntemler alanlarında yoğunlaşabilmektedirler. Bölüm mezunları, özel sektör kuruluşlarında her kademede yöneticilik, kamu sektöründe ise müfettişlik, hesap uzmanlığı, kontrolörlük vb. görevler yanında işletmelerin çeşitli departmanlarında meslekelemanları ve yönetici olarak çalışma imkânına sahiptirler. Sermaye Piyasası Kurulu’nda, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda, aracı kurumlarda, bankalarda, Devlet Planlama Teşkilatında, tüm işletmelerin pazarlama, insan kaynakları departmanlarında çalışabilecekler. Bağımsız iş kurabilme nitelikleri kazanan bölüm mezunlarının serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak da çalışmaları mümkündür. Aynı zamanda ticaretle uğraşan, esnaf, tüccar ve sanayiciler, profesyonel hizmet sunucuları işletmelerini yönetmekonusunda gerekli eğitime sahip olacaktır.
    Programda ÖdemelerPrograma yerleştirilen adaylar; 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı için Öğrenim Gideri olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL
    Programda Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.
Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek adayların 2013 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.
Programa Yerleştirilme İşlemleriPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programın Kontenjanı14.000 öğrenci
Programın ÖSYM Tercih Kodu101411064
Programda 2 inci ÜniversiteHalen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda "2 inci Üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.
Programın MüfredatıProgramda uygulanacak olan müfredata ulaşmak için lütfentıklayınız
Programın YürütülmesiProgramda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak,internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımıyapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda SınavlarProgramda; a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır. b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Programda Uygulama (Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır.
Programda MevzuatProgramın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Programın KoordinatörüDoç. Dr. Sevtap ÜNAL
Programın SorumlusuArş. Gör. Dr. Arzu DENİZ

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara