Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Genel Bilgiler;Program, çoklu öğretim uygulamalarını içeren bilgi teknolojilerine dayalı Açıköğretim sistemiyle, iki yıllık kredili bir lisans tamamlama programı olarak yarıyıl esasına göre yürütülecektir.

Program süresince yürütülecek eğitim-öğretim faaliyetlerine bağlı olarak gerçekleştirilecek olan ders kayıt işlemleri, sınavlar, sınavların değerlendirilmesi, öğrenci başarı durumu ve mezuniyet ile ilgili esaslar konu ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesinin konu ile ilgili mevzuat hükümlerine göre yürütülecektir..

Dersler;

1. yarıyıl :
Avrupa Birliği Hukuku
Terörizm
Suç Sosyolojisi
Kamu Yönetimi
Yolsuzluk ve Mali Suçlar

2.Yarıyıl :
Güvenlik Yönetimi
Anayasa Hukuku
Çocuk Suçluluğu
Mağdur Bilimi
Türk Syaset Tarihi

3.Yarıyıl :
Organize Suçlar
İdare Hukuku
İnsan Kaynakları Yönetimi
Sınır Güvenliği Yönetimi
Siyaset Bilimi

4. Yarıyıl :
Kriminoloji
Kolluk Hukuku
Uluslararası Hukuk
Organizasyon Güvenliği
Vatandaşlık ve Yabancılar Hukuku

Program Ücreti;
Programın yıllık ücreti 1200 TL olup, programa kayıt yaptıracak olan öğrenciler 12 ay boyunca 100’er TL ödeyeceklerdir..

Programın Açılması;
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM); Üniversitemiz ile Polis Akademisi Başkanlığı arasında 25.02.2011 tarihinde imzalanan “Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ile Polis Akademisi Başkanlığı Arasında Düzenlenen Güvenlik Eğitim-Öğretimi ve İşbirliği Protokolü” ne dayanılarak; önlisans diplomasına sahip, halen emniyet hizmetleri sınıfında çalışan ve alanlarıyla ilgili lisans düzeyinde eğitim almak isteyen emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak açılmış bir programdır..

Programın Amacı;
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM)’nın amacı; Emniyet hizmetleri sınıfında çalışanlara, yaşam boyu öğrenim ilkeleri çerçevesinde mesleki gelişimi destekleyen bir öğrenme süreci imkânı verip, zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde, sahip oldukları yaşam standartlarından ve çalışma şartlarından ödün vermeden bir öğrenme sürecine dâhil olmalarını sağlamaktır..

Öğrenci Alımı;
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı nezdinde sürdürülen çalışmalar sonucunda uygun görülmesi halinde programa 2011-2012 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında öğrenci alınarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanılması planlanmaktadır..

Programın Yürütülmesi;
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM), Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine bağlı olarak, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi işbirliğinde bu Protokolde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecektir..

Ön Kayıt İşlemleri;
Programa 03 Haziran 2011 tarihinde başlayacak olan ön kayıt işlemleri Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (http://aof.atauni.edu.tr) ve Polis Akademisi Başkanlığı (http://www.pa.edu.tr) web sayfasında yer alacak olan POLİTAM başvuruları linkinden yapılacaktır.

Kesin Kayıt İşlemleri;
Konu ile ilgili Yükseköğretim kararına bağlı olarak programa ön kayıt yaptıran adayların kesin kayıtları Atatürk Üniversitesi tarafından belirlenecek kapsam ve koşullarda ve daha sonra ilan edilecek tarihler arasında internet üzerinden yapılacaktır..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara