İşletme Bölümünün Açılmasının Amacı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Programın açılma gerekçesi; Türk yüksek öğretim sistemi açısından önemi ve kurumun stratejik hedef ve politikalarıyla uyumu

Açıköğretim Fakültesi, Atatürk Üniversitesinde yükseköğrenim görmek isteyen, örgün öğrenim fırsatı bulamayan, yaşam boyu öğrenme ilkesini benimseyen ve bu talebini açıköğretim yolu ile gerçekleştirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açılmış ve Eğitim-öğretim kalitesi ve kişi odaklı hizmet anlayışıyla, Üniversitemizin yarım asrı aşan bilgi ve birikiminden de yararlanarak, ulusal ve uluslararası alanda açıköğretim programları konusunda öncelikli ve tercih edilebilir, Uluslararası standartlardaki eğitim ve öğretim metotları ile alanında gerekli bilgi ve beceriyle donatılmış, sosyal sorumluluk ve çevre bilincine sahip, her türlü rekabete açık öğrenciler yetiştiren, bir eğitim kurumu olmayı kendisine vizyon edinmiştir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi1963-1964 eğitim öğretim yılından beri, evrensel ölçütlere uygun, dinamik, yenilikçi, yaratıcı ve sürekli mükemmeli arayan eğitim ve öğretim programları düzenlemek ve yürütmek; finansal, entelektüel, sosyal ve çevresel sermaye yaratabilecek ölçüde girişimci, söz konusu bilim dallarında çağdaş bilgilerle donatılmış, bilgilerini yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde kullanabilen, bilgi teknolojisini pratiğe dönüştürebilen, geleceğin dünyasının başarı koşullarını kavramış olan ve ulusal kimliğini küresel değerlerle bağdaştırabilen bireyler yetiştirmek amacı ile eğitimine devam etmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde açılacak olan İşletme programının amaçları, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Açık Öğretim Fakültesi misyonu doğrultusunda şu şekilde belirlenmiştir:

- Örgün eğitim fırsatı bulamayan, kendini işletmecilik alanında geliştirmek isteyen bireylere, işletme yönetimi ve idaresi konularında yeterlilik kazandırmak,
- Eğitim alanlara çağdaş bilgilerle donatılmış girişimci ruh kazandırmak,
-Kamu ve özel sektöre eğitimli yönetici ve meslek elamanı yetiştirmek,
-Ticaret ile uğraşan ve işletmecilik konusunda kendisini eğitmek isteyen kişilere eğitim vermektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara