Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğrencilere Verilen Hizmetler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğrencilere Verilen Hizmetler (kayıt, öğrenci işleri, askerlik, vb.)

ÖSYM tarafından açıköğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin Üniversiteye kayıt işlemleri online olarak yapılacak, öğrencilerden evrak alım işlemleri belirlenecek merkezlerden alınacak, ders kayıt işlemleri de ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde online olarak öğrenciler tarafından yapılabilecektir.
Ayrıca, Açıköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler için kayıt, kimlik, askerlik gibi özlük işleri Fakülte öğrenci işleri personeli tarafından gerçekleştirilecektir.
Öğrenciler için gerekli olan bilgiler danışma hattı (çağrı merkezi) ve internet üzerinden verilecektir.

Öğrencilerin derste kullanacakları ek kaynaklar ve kütüphane hizmetleri nasıl sağlanacaktır?

Öğrencilerin derste kullanacakları ek kaynaklar Öğretim Yönetim Sistemi üzerinden paylaşılacaktır. Kaynaklar, ders hocası ve/veya İçerik Tasarım Ekibi tarafından sisteme yüklenecek ve öğrencilerden bu sistemden indirmeleri istenecektir.
Atatürk üniversitesi açık arşiv, AtaNesA ve kütüphane erişimlerine izin verilecektir.

Öğrencilerin akademik ve teknik destek hizmetleri nasıl sağlanacaktır?

• Çağrı merkezi her dersi yürütmekle sorumlu öğretim elemanları olacak ve öğretim elemanları sohbet, mesajlaşma yoluyla öğrencilerine ihtiyaç duyduklarında akademik destek verebileceklerdir.
• Teknik destek hizmeti Açıköğretim Fakültesi tarafından sağlanacaktır. Öğrenciler Fakülteye telefon ve e-posta yoluyla ulaşarak istediklerinde teknik destek alabileceklerdir.

Öğrencilerin kendi aralarında iletişim kurabildikleri bir platform bulunacak mıdır?

• Öğrencilerin iletişimi için üniversitemiz bünyesinde ayrı bir sunucuda kurulu olan MOODLE eğitim yönetim sistemi üzerinde iletişim anlamında aşağıdaki imkânlar mevcuttur;
• Materyal paylaşımı
• Sohbet Açma
• Forum/Tartışma ekleme

Ne tür sunum teknikleri (senkron, asenkron, etkileşimsiz) kullanılacaktır?

• Web tabanlı asenkron etkileşim sağlanacaktır (forum tartışmaları, birebir öğretici içerikler, materyal paylaşımı, wiki projeleri v.s)
• Eğitim Yönetim Sisteminin sunuş tekniği asenkron olacaktır. Aynı zamanda sistem, sohbet modülü ile de öğretim elemanı ve öğrenci arasında eşzamanlı iletişim kurulmasına imkân sağlayacaktır,

WEB KAYNAKLARI

Açılması düşünülen programla ilgili içerik geliştirme çalışmalarına başlanmıştır. Program taslakları oluşturulmuştur. Programın açılacağı dönemden önce aşağıdaki bölümler tamamlanacaktır
· İzlence (syllabus)
· Derslerin uygulama takvimi (haftalık olarak işlenecek konular, yapılacak sınavlar, verilecek ödevler)
· Derslerin sunumunun nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgi
· Ders içerikleri (enaz 4 haftalık)

pegasus_dna

Forum Editörü
bu yıl itibariyle bu hizmete girdi.. neden atatürk üniversitesi.... bir kaç üni. olamaz bu şekilde... bu üniversite niye anlamadım...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara