Cenaze AĞLAMA DERNEĞİ

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Cenaze evleri için özel ağıtçı servisi!

İtinayla ağlanır..

Oflu Ali'nin kurduğu 'Cenaze Ağlama Derneği', cenazelerde 'ağlama' hizmeti sunuyor. Verilen ücrete göre, istenirse 70 kişi grup halinde feryat figan ağlıyor..
Karadeniz insanı, keskin zekası ile hem güldürmeye hem de şaşırtmaya devam ediyor.
AĞLAMA DERNEĞİ
Televizyonlarda uzun yıllar boyunca "Reis'in Takası" adlı programıyla insanları hem düşündüren hem de güldüren Oflu Ali, bu kez de ilginç bir dernekle karşımıza çıktı. Oflu Ali'nin 1985 yılında kurduğu "Cenaze Ağlama Derneği", ölü-diri ayrımı yapmadan, insanlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

DERNEĞİN HİKAYESİ...
"Böyle de dernek olur mu?" dedirten bu ilginç derneğin hikayesini Oflu Ali'den dinliyoruz: "1985 yılında Selimiye'de bir cenazede ağlayan insanlar gördüm. İçlerinden biri çok feryat ediyordu. 'Kardeş' dedim ona, 'Kendini bu kadar heder etme, Allah'ın takdiri buymuş' Adam bana döndü, 'Ben cenaze ağlayıcısıyım. İşimi yapıyorum. Fazla meşgul etme, şimdi ölü sahipleri beni gözetliyordur' dedi. O günden sonra bu derneği kurmaya karar verdim. Derneğimizi ölülere ağlamak için kurduk. Aslında insanlara ölmeden ağlamak lazım ama biz ölülerimize ağlıyoruz. Hem de hüngür hüngür ağlıyoruz."

TABUTA SARILIP AĞLIYORLAR
Diyelim ki cenazeniz var. Ölünün arkasından konuşulmaz ama merhum da pek sevilen biri değil. Ya da pek akrabası yok. Kısacası arkasından ağlayacak insanı yok. Hemen "Cenaze Ağlama Derneği"ni arıyorsunuz. Ücretin bir kısmını peşin ödüyorsunuz. 70 kişilik grup cenazenize geliyor ve hıçkırıklarla, tabuta sarılarak, feryatlala 2 saat ağlıyor. Hatta, isteğe bağlı olarak dövünerek de ağlıyorlar.:haha

ALLAH MUHTAÇ ETMESİN!
Oflu Ali, "Derneğimizin elemanları arasında sokak çocukları da var. Onlar da sebepleniyorlar. Yani cenazesinde ağladığımız merhumların garibanlara da bir faydası oluyor" sözleriyle olayın bir başka boyutununun da altını çiziyor. Oflu Ali, "Ben insanların dirisini güldürürüm, dernek üyeleri de ölülerine ağlar" diyor. Ne diyelim. Allah herkese cenazesinde ağlayacak dostlar nasip etsin de, kimseyi "Cenaze Ağlama Derneği"ne muhtaç etmesin.

Cenazede para karşılığı ağlıyorlar
:agla

1994'te Selimiye'de caminin kapısından geçerken bir baktım adamın biri tabutun başında ağlıyor. Ama ne ağlamak. Tabutu parçalayacak. "Başın sağ olsun. Ölüye yazık olur. Böyle ağlama" dedim. Demesin mi bana "Ben tanımıyorum. Parayla ağlıyorum" diye. "Yarısını ver, ben de ağlayayım" dedim. 1995'te derneği kurdum. Ekibim 300 kişilik. Hep para kazanmış, cebinde akrep olan pintiler var, servet bırakmış. Hanım da makyajı bozulmasın diye arıyor, "Ali bey, kocam evde, ağlayabilir misiniz" diye soruyor. Ekibi yolluyorum. Camları açıyorlar. Çatıya bile çıkan oluyor. Bir saat evde, bir saat de caminin kapısında ağlıyorlar. Mahalledeki insanlar da "Ne iyi adammış, kıymetini bilemedik" diyor.:haha
Bir kişinin bir saat ağlaması 300 milyon. Toplam 16 milyar alıyoruz. Fatura da kesmiyoruz çünkü ölüye vergi iadesi yok.
---
GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN HALİMİZE...

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Bunu bilenler var mı acaba aramızda... ya ben ilk defa duydum..:) adama bakar mısınız nasıl bi işe atmış kendini.. valla kendisini kutluyorum, kimin aklına böyle bişey gelir ki....:) :alkış

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara