işletme hazırlık bütünleme

sibeld

Yeni Üye
işletme hazırlık sınıfındayım bütünleme soruları konusunda yardıma ihtiyacım var

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba ben şimdi hazırlık okuyorum ve geçen sene tek işletmeden geçtim bu senede muhasebeden geçtim şimdi hukuk ve iktisat kaldı 3.sınıfa geçtim dimi ben ? teşekkürler..

yogoz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
benim gibi 2009-2010 kayıtlıysan geçtin kardeş.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
evet öyle aynen :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba ben şimdi hazırlık okuyorum ve geçen sene tek işletmeden geçtim bu senede muhasebeden geçtim şimdi hukuk ve iktisat kaldı 3.sınıfa geçtim dimi ben ? teşekkürler..

Maalesef hazırlık sınıfını geçebilmek için en az 3 dersi geçmiş olmanız gerekiyor. Bu yıl sistem bu yönde değişti.

erdossi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Admin yazdığınız bilgi kesin netmidir büro iki dersle 3. sınıfa kayıt yaptırabilirsiniz diyor.Ayrıca 31 ekimde hazırlık sınıfı ile ilgili açıklama yapılacakmış.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Admin yazdığınız bilgi kesin netmidir büro iki dersle 3. sınıfa kayıt yaptırabilirsiniz diyor.Ayrıca 31 ekimde hazırlık sınıfı ile ilgili açıklama yapılacakmış.
Büroyu arayıp internet sitenizde bunlar bunlar yazıyor kim doğru söylüyor diye sorarmısınız rica etsem. Birde onlara fırça atarmısınız siz ne biçim bilgi veriyorsunuz daha sitenizde ne yazıyor onu bile bilmiyorsunuz diye.

Bu Aşağıda yazılı Olan Sıkça Sorulan Sorular Blümünde Yer Alan Açıklama. ( Sıkça Sorulan Sorular - Anadolu Üniversitesi )

Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt türü nedir? Kimler başvuru yapabilir?

Dikey Geçiş kapsamında İktisat, İşletme Fakültelerinin Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında başarılı olup Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt hakkı olanların kayıt türüdür.

a) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki tüm derslerinden başarılı olup Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt hakkı olanlar

b) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında en fazla 1 dersten başarısız (sorumlu) olup Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt hakkı olanlar

c) Yükseköğretim Kurulu Kararı ile mezun olduğu ön lisans programı, Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı kapsamından çıkartılarak, Dikey Geçiş 3. sınıfa doğrudan kayıt hakkı olanlar

Yukarıda ayrıntılarıyla sıralanan İktisat, İşletme Fakültelerinin Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından başarılı olan öğrenciler “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt” türünden kayıt yaptırabileceklerdir.

Aşağıda Yer Alan İse Dikey Geçiş Yönetmeliği.

Dikey Geçiş Yönetmeliği - Anadolu Üniversitesi

Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı

MADDE 9 – (Değişik: RG-25/08/2010-27683)

Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programı uygulanır. Bu programda öğrenciye birinci ve ikinci sınıfından eksik olduğu alanlarda ders sorumluluğu yüklenir. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı süresince öğrenci, ilgili üniversitenin öğretim ve sınav yönetmeliğine tabi olur. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programının süresi iki yarıyıldır. Ancak öğrencilerin aldıkları derslerin özellikleri, yıllık ders programları, öğretim elemanları ve hazırlık programındaki durumları dikkate alınarak Lisans Öğrenimine Hazırlık Programının süresi iki yarıyıl daha uzatılabilir. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin üniversitelerin üçüncü sınıfına kayıtları yapılır. Programda aldığı toplam ders kredilerinin en az % 80’inden başarılı olan öğrenciler, başarısız oldukları dersleri ilerleyen dönemlerde almak kaydıyla, üçüncü sınıfa kaydedilirler. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında almakla zorunlu olduğu ders kredileri toplamının % 20’sinden daha fazlasından başarısız olan öğrencinin üniversite ile ilişiği kesilir. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı uygulayan açıköğretim lisans programlarında başarısız olanların üniversite ile ilişiği kesilmez. Yabancı dille öğretim yapılan programlarda öğrencilerin Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına başlayabilmeleri için üniversitenin yapacağı yabancı dil muafiyet sınavını geçmeleri veya yabancı dil hazırlık sınıfına devam ederek başarılı olmaları gerekir. Yabancı dil hazırlık programı süresince öğrenci, ilgili üniversitenin öğretim ve sınav yönetmeliğine tabi olur. Gerek yabancı dil hazırlık eğitimi ve gerekse Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı süresince öğrenciler tüm öğrencilik haklarından aynen yararlanırlar. Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında başarısız olarak ilişiği kesilen öğrenciler, Türkçe eğitim yapan aynı adlı yükseköğretim programlarına ÖSYM’ce yerleştirilebilir.

Diyorki 4 ders alıyorsun %80'inden yani en az 3'ünden başarılı olursan üst sınıfa geçersin. %20'sinden fazlasından başarısız olursan Yani 1'den fazla sınıfta kalırsın.

Sanırım Yeterli Bir Açıklama Olmuştur.

marduk

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2010-2011 eğitim döneminde kayıt yaptırdık şartlarımız 2 dersi gecip 3.sınıfta alttan o iki dersi almaktı.2011-2012 sezonunda hazırlık sınıfına yeni kayıt yaptıranlar için gecerli olması gerekir mantıken.Nasıl bir maduriyettir bu.Kesinlikle saçmalıktır.Hangi eğitim döneminde başarısızlık sağlandıysa o eğitim döneminin şartlarına göre sistem uygulanmalıdır.Şikayet edebiirm bu durumu eğer gercekse..Arkadaşlarda aöf bürolarının telefonları varsa arabilirlermi?

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
doğru doğru bende Aksaray büroyu aradım adminin sölediği gibi 1 borçlu olursan geçiyorsunuz dedi ve sadece askerlik tecilini okul yapmıyormuş budur ve ben kaldım.saygılar,,

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO