2011-ÖSYS Yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu

sonsuz_nur

Özel Üye
2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ve Tercih İşlemleri

2011-ÖSYS tercih işlemleri, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihi saat 17.00’de sona erecektir.

2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden 20 Temmuz 2011 tarihinden itibarenyayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir.

Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

2011-LYS sonuçları 21 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00'ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların Kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacaktır.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.
2011-ÖSYS adaylarına duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

GENEL BİLGİLER
TABLO 3A
TABLO 3B
TABLO 4
TABLO 3A, TABLO 3B VE TABLO 4'TE YER ALAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI
TABLO 5
TABLO 5'TE YER ALAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI
TABLO 6A
TABLO 6B-1
TABLO 6B-2
TABLO 6B-3
TABLO 6B-4
TABLO 6C
TABLO 7
TABLO 8

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.