AUZEF Felsefe Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ
FELSEFE (LİSANS) PROGRAMI
(AÇIK ÖĞRETİM)

PROGRAMIN AMACI:
Mezunların çalışma alanlarındaki kavramsal sorunları temellendirebilme ve alana ilişkin bilgilerini paylaşabilme becerisine sahip olarak, ilgi alanına dahil olan konularda bağımsız ve ekip halinde çalışabilecek, farklı yorumları eleştirel süzgeçten geçirerek değerlendirebilecek, alanı ile ilgili çalışmalarda elde ettiği sonuçlar üzerine meslektaşları ile tartışmalar sürdürebilecek, uğraştığı sorunları sonuçlandırıncaya kadar araştırıp, tartışıp, geliştirdikten sonra alana ilişkin özgün düşünceler üretebilecek ve yayınlar yapabilecek düzeye gelmelerini amaçlar.

MEZUN OLABİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR:
Programdan mezun olabilmek için öğrencilerin müfredat programındaki bütün dersleri başarıyla tamamlamaları ve bitirme ödevini başarıyla vermeleri gerekmektedir.

MEZUNİYET ÜNVANI:
Programdan mezun olanlar “Felsefe” mezunu olacaklardır.

MEZUN OLANLARIN İSTİHDAM DURUMU:
Mezun olan öğrencilerimiz, pedagojik formasyon almaları halinde kamu kurum ve kuruluşlarında öğretmenlik hakkı elde edebilecekler; ayrıca özel öğretim kurumlarında öğretmenlik yapabileceklerdir. Öte yandan ilgi alanlarına bağlı olarak yazarlık da yapabileceklerdir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
* Bu programda dersler internete dayalı olarak açık öğretim sistemiyle yürütülecektir. Kayıtlar internet üzerinden online olarak yapılacaktır.
* Programa kayıt yaptıran öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir.
* Bu programa kayıt yaptıran öğrencilerden eğitim-öğretim hizmetleri, e-kitap ve sınav hizmetleri karşılığında her öğretim döneminde öğrenci katkı payı ücretine ilave olarak öğretim ücreti alınır.
* 2011- 2012 eğitim-öğretim yılında dönemlik öğretim ücreti 325.-TL dir.
* Bu programın güz ve bahar dönemlerine ait derslerin dönem sonu sınavları Istanbul Üniversitesinin kampüslerinde yapılacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara