AOF Tde hakkında soru

Tde

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Normal şartlarda YGS puan türlerinden herhangi birinden 140 ve üzeri almanız yeterli. Fakat bölüm kontenjan sınırlı olması sebebi ile ve geçen yıl 10.000 kişi alıyorlarken bu yıl 8.000 kişi alacaklar olması sebebi ile başvuranlar arasından puan sıralaması yaparak 8000 kişiyi en çok alandan en az alana göre seçmekteler. Geçtiğimiz yıl YGS herhangi bir puan türünden en az 305,499 puanla Edebiyat bölümüne girilmiş. Senin puanlarına baktığımda Alan dışı tercih ettiğini düşünerek bu puanlarla girebilirsinde giremeyebilirsinde. Ama sen tercih formuna yine aöf edebiyatı 1. tercih olarak yaz.

Tde

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Hocam benim için değil kardeşim için araştırıyorum. Açık öğretim tde de ygs puanları ile mi alım yapılıyor. TS puanları diğerlerinden oldukça yüksek ordan kontenjana giremezmi ki. Bunun dışında 305 taban puanmış. 305 in altında alanların giremeyeceği anlamına mı geliyor bu. Yani kardeşim hiçbir ygs türünden 305 i yakalayamadığı için girremiyormu yada girme olasılığı nedir ona göre net cevap vermek istiyorum. Şimdiden teşekkürler, ilgin için..

pegasus_dna

Forum Editörü
şimdi sınav sonuçlarına baktığımızda ygs 3 ,ygs 4 en yüksek gibi görünenler...puanlamaya bakrasak tde içn söylüyorum yanılma oluyor...önemli puandan çok başarı sıralaması önemli...geçen yıl 305 alınmış olablilir bu bir taban değildir, belli olmaz belki 280'le alırlar belki 320'yle , buda talabe bağlıdır...

şimdi anadolu üni. hariç atatürk ve istanbul üniversitelerinde de açıköğretim programı var bu durumda da talep burdaki bölümlerde olabilir...bence karşınız ilk tercih olarak yazsın ...

Tde

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Yorumlarınız için teşekkürler. Açık öğretim için kayıt bağlı olduğu üniversitedin mi yapılmak zorunda, tde için dönemlik harç ne kadar ve kitap konusu nasıl? Bu konularda da bilgi alabilirsem duacınız olacağız.

pegasus_dna

Forum Editörü
Öncelikle tercih döneminde tercih listesi hazırlıyorsunuz.Tercih sonucu açıklanıp biyere yerleştiğinizde o üniversitenin sitesinden ön kayıt yapıosunuz. Gerekli evrakları hazırlayıp bulunduğunuz yerdeki aöf bürosuna gidiyosunuz harcınızı da yatırıp. Harç ne kadar onu bilmiyorum tde için.
Kitaplar okul tarafından veriliyor, isteğe bağlı yardımcı kitap temin edebilirsiniz. Aynı zamanda üniversetelerde haftasonu ders görülüyor katılım yapmakta size bağlı
.

Tde

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Teşekkürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414