Çeyrek Altın 150 Lirayı Geçti !

Aşkaimtisal

Yeni Üye
İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram fiyatı 90,15 liraya yükselerek rekorunu yeniledi. Çeyrek altın ise 152 lira oldu..
Haftanın ilk gününe yükselişle başlayan altın, gün içinde 89,65 ile rekor kırdı. Değer kazanmaya devam eden altın, saat 16.20 itibariyle 90,15 lira seviyesine çıkarak yeni bir rekora imza attı.

Kapalıçarşı'da Cumhuriyet Altını ise 607.00 liradan satılıyor. Çeyrek altının satış fiyatı ise 152 lira oldu.
Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, 24 ayar 1 gram altının 90 TL seviyesinde olduğunu, çeyrek altının ise yükselişe devam ettiğini vurguladı. Başman, yılbaşında 116 liradan satılan çeyrek altının, bugün 150 TL'ye ulaştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Yıl sonuna kadar altının gramı 95-97 TL, çeyrek altının ise 158-160 TL'yi bulur. Hatta bu fiyatlar yılbaşından da önce gerçekleşebilir. Burada kırılma noktası 3 Ağustos tarihi olacak. Bu tarihte ABD'de borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili gelecek kararı bekliyoruz. Buna rağmen ABD'de her şey yolunda gitse bile bu rakamlara ulaşılacak. Merkez Bankası'nın bugün döviz kuruna yaptığı müdahale piyasayı rahatlattı. Yoksa, altın fiyatları daha da artacaktı.”

Vatandaşların zorunlu olmadığı takdirde altın almadığını ifade eden Başman, düğün yapacak çiftlerin de en az masrafla takı alma yolunu tercih ettiğini söyledi.
Başman, yatırım amaçlı maaşlarından her ay altın alanların da profilinde değişiklik olduğunu anlatarak, “Eskiden özellikle memurlar, her ay bir yarım altın alıp, saklardı. Ancak, şimdi yarım altın alanlar çeyrek, çeyrek altın alanlar ise 1 gramlık altına yöneldi” dedi.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
daha altın maltın alınmaz bu ne böyle... düğün yapacaklar da hiç takı olarak çeyrek beklemesinler valla vatandaşın işi çok zor.. Evlenecek kızlar da fazla altın istemesinler bi zahmet... Allahtan biz tam zamanında evlenmişiz...:) Altın borcu olanlara da Allah yardım etsin..

pegasus_dna

Forum Editörü
evlimisin aaa ne güzel... ben karar verdim define aaramaya çıkcam olmuyorm böyle:haha

Aşkaimtisal

Yeni Üye
evet şekerim tam 1yıl 3 aydır evliyim..:cici Allah yeni evleneceklere yardım etsin bu altının gidişatı hiç iyi değill..

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Dolar fiyatları son iki yıldaki en düşük seviyesini görürken altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmayı sürdürüyor.
Çeyrek altın alan yok zaten yarım çeyrek altın alıyo millet hayırlısı bakalım:)

pegasus_dna

Forum Editörü
altın takmasalr türk lirası var şimdilik böyle idare etmek lazım...ama ben define arıyalım diyorum:haha

Aşkaimtisal

Yeni Üye
arıyalım tabi bizim neyimiz eksik..:) şöyle bi çuval altın bulsak köşeyi döneriz valla...:) ama nerde arama yapcaz ki heryer ev olmuş, "salak milyonerler" filmindeki gibi milletin evinin altını mı kazacaz.....:haha

pegasus_dna

Forum Editörü
sen dedektör bul , bende 6.hissimi ortaya koyuyorum...kesin buluruz...altınları nasıl piyasaya sürcez oda var tabi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara