Windows 8 ile İlgili Bilgiler

Aşkaimtisal

Yeni Üye

İster klavye ve fareye sahip olsun, isterse sadece dokunmatik bir ekrandan oluşan bir bilgisayar olsun Windows 8 tabanlı cihazlar artık yepyeni bir tür aygıta dönüşecek.

Yeni arayüz Windows’un gücü, esnekliği ve bağlanabilirliğinden ödün vermeden yepyeni bir deneyim sunuyor.

İşte Windows 8′in bazı özellikleri;

Windows’un Başlat menüsü yerine gelen yeni ekran, özelleştirilebilen ve ölçeklendirilebilen uygulamaları tam ekran gösteriyor. Uygulamalar ekrana döşenebildiğinden yeni
tasarımda başlangıç ekranındakinden daha hızlı çalışıyor.

Bildirimler gösterebilen canlı döşemeler her zaman uygulamalarınızdan gelen güncel bilgileri ekrana taşıyor.

Çalışan uygulamalar arasında akıcı ve doğal
geçiş sağlanabiliyor.

Windows’un yeteneklerini kullanarak birden fazla
işi aynı anda kolayca yapabilmeyi mümkün kılmaya izin veren uygulamalar, ekranın bir kenarına kolaylıkla sabitlenerek yeniden boyutlandırılabiliyor.

HTML5 ve JavaScript kullanılarak gücünü internetten alan ve bilgisayarın tüm gücüne erişebilen uygulamaların kullanılmasına olanak sağlıyor.
Donanımsal olarak hızlandırılmış Internet Explorer 10 ile internette tam dokunmatik ve kolay gezinti imkanı sunuyor.

*windows 8 2012 yılında piyasaya sürülecek.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Ben windows 7 kullanıyorum ve gayet memnunum... fazla teknolojiye gerek yok...:) kafam karışıyo sonra....:))

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
aynen bende windows 7 professional kullanıyorum şuan için memnunum 8'i de biraz süslemişlerdir tahminim fazla bi değişim olduğunu zannetmiyorum. yine de önyargı yapmiyim nasılsa onu da eninde sonunda denerim:)

pegasus_dna

Forum Editörü
windows 7 bencede kullanışlı, dokunmatik olan herşey biyere kadar dayanabiliyor,istemeden teknolojiye ayak uyduruyosun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara