Açıköğretim 2011-2012 Kayıt tarihleri - OSYS Yeni Kayıt işlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar;

Aşağıya Açıköğretim Kayıtlarını Nasıl ve Ne Zaman yapacağınızla İlgili Geniş Bir Bilgilendirme Yazısı Ekledim. Umarım Hepinize Faydalı Olur.

LÜTFEN YAZILANLARI SIKILMADAN OKUYUNUZ. UNUTMAYIN BU YAZI SİZİN DAHA KOLAY KAYIT OLMANIZ İÇİN HAZIRLANMIŞTIR.

Adayların kayıt işlemleri 2 aşamalı olarak yapılacaktır. Bunlardan 1. aşama: “İnternet Başvuru” ve 2. aşama: “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere gerçekleştirilecektir.
Aşağıdaki tarihlerden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız.

İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, Aşağıda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na AOF Başvuru Klavuzu adresinden ulaşılabilir.

1) İnternetten Ön Kayıt ( "İnternetten Başvuru" )

- Adaylar 26 Eylül - 14 Ekim tarihleri içerisinde Açıköğretim Kayıt Sayfasına girerek buradan başvuru yapacağınız kayıt türünü tıklayarak “BAŞVURU” sayfasına geliniz.

- Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, “Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.” ifadesinin üzerine tıklayarak “BAŞVURU-GİRİŞ” sayfasına geliniz. Bu sayfadaki açıklamaları da okuduktan sonra “Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip “BAŞLA” tuşunu tıklayınız

-Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamalar doğrultusunda doldurarak “İLERİ” tuşunu tıklayınız.

- Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise “Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve “TAMAM” tuşunu tıklayınız.

- Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği “DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ” ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız. ( DOSYA PDF FORMATINDA BİLGİSAYARINIZA İNECEKTİR. DOSYAYI AÇMAK VE ÇIKTISINI ALMAK İÇİN "ADOBE ACROBAT READER" PROGRAMININ BİLGİSAYARINIZDA YÜKLÜ OLMASI GEREKMEKTEDİR. EĞER YÜKLÜ DEĞİL İSE YANDA VERDİĞİMİZDEN LİNKTEN PROGRAMI İNDİRİP, BİLGİSAYARINIZA YÜKLEMELİSİNİZ. ALDIĞINIZ ÇIKTI KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELERDEN BİRİSİDİR UNUTMAYINIZ!!! Programı Bilgisayarınıza İndirmek için TIKLAYIN)

- “İnternet Başvuru Belgesi”, “Öğrenci Bilgi Formu”, “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri”nden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü A4 kağıdına siyah, okunaklı olarak alınız.

- Yukarıda açıklanan adımları tamamladığınızda başvuru işleminiz bitmiştir. Yaptığınız başvuruyu AF BAVURU adresindeki “BAŞVURU DURUMU” başlığı altındaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra “GÖRÜNTÜLE” tuşunu tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

- Başvuruyu tamamladıktan ve “İnternet Başvuru Belgesi” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri” sayfalarının dökümlerini aldıktan sonra, verdiğiniz bilgilerinizde hata olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir hata var ise 30 dakika geçtikten sonra yeni bir başvuru yapınız.

DİKKAT !!!

İnternet Başvuru sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ödemeleri yapmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmamış olur.

“AÖF Bürolarından Kayıt” Adaylar, 26 Eylül–14 Ekim 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. 14 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

2) Açıköğretim Kayıt İçin İstenen Belgelerin Hazırlanması
Kayıt için gerekli belgeler kayıt türlerine göre aşağıda sıralanmış olup "KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER" sayfasında ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayınız.

Şehit veya malul çocukları ise "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayınız.

a) 2011 ÖSYS ile Yerleştirilen ve Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4.
Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı )
5. Fotoğraf( 4 ad.)
6.
Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi

Not:
2011 ÖSYS ile Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekkül-lü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapma-yı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olma-dığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belge-leyen heyet raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge”lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

b) 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Kayıt Yap-tıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
1. İnternet Başvuru Belgesi
2. Fotoğraflı-İmzalı Form
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Öğrenim Belgesi
5. Fotoğraf
6. Askerlik Durumu Belgesi(29 yaşından bü-yük adaylar)
7. Görev Belgesi

c) Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programına Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Öğrenim Belgesi
5. Fotoğraf
6. Görev Belgesi (Çalıştığınız kurumdan te-min edilecektir.)

d) 2011 Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) İle Kayıt Yaptı-racak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Sınav Sonuç Belgesi Aslı
5. Öğrenim Belgesi
6. Fotoğraf
7. Öğrenim Vizesi Alınmış Pasaport Fotokopisi (Türkçe çevirisi yapılmış)
8. Türkçe Yeterlilik Belgesi

NOT: AYÖS ile kayıt yaptıracak adaylardan istenen belgelere ilişkin ayrıntılı açıklama gönderilen kayıt mektubunda bulunmaktadır.

e) Yatay Geçiş İle Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Öğrenim Belgesi (6111 s. Kanuna göre Yatay Geçiş yapacaklardan istenecektir.)
5. Fotoğraf
6. Askerlik Durumu Belgesi

3) Açıköğretim Harçlarının Bankaya Yatırılması
Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi yukarıda yazılı olan kayıt tarihleri içerisinde, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.

ÖNEMLİ : Adaylar bankaya ödeme yaparken kayıt türü–bölüm/program belirterek ödemesini gerçekleştirmelidir (Örneğin, ÖSYS-İktisat; ÖSYS- Ev İdaresi, Kara MEÖP gibi). Bankaya yapılan ödeme sonunda alınan dekont üzerin-deki kimlik bilgileri, ödeme miktarı ve kayıt türü-bölüm/program bilgileri mutlaka kontrol edilmelidir. Kayıt yaptırılacak kayıt türü–bölüm/program dışında, başka bir kayıt türü-bölüm/programa para yatırılması hâlinde kaydın yapılması mümkün olmayacaktır.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden her ne sebeple olursa olsun kaydı silinenler ile bu fakültelerden mezun olanlar tekrar yeni kayıt yaptırabilmek için, varsa kaydının silindiği veya mezun olduğu programa ait eski borçlarını öde-mek zorundadırlar.

Ödeyeceğiniz AÇIKÖĞRETİM HARÇ miktarını buradan öğrenebilirsiniz.

4) Açıköğretime Kayıt İşlemi
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte belirlenen tarihler içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Eğer isterseniz kayıt esnasında öğrenci pasosu için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yanınızda fazladan 2 ad. fortoğraf getirmeyi unutmayın. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

A - KREDİLİ OLMAYAN BÖLÜMLERİN KAYIT TARİHLERİ

* Aşağıda adı yazılı olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim - İşletme - İktisat Fakültelerinin bölümleri için;

- YGS sınav sonuçlarına göre ÖSYS Yeni Kayıt,
- 6111 Sayılı Kanun Kap. Kayıt,
- YÖS İle Yerleşenler,
- Yatay Geçiş,
- Kara Kuvvetleri MEÖP yapılacak olan öğrenci kayıtları

26 Eylül 2011 tarihinde başlayacak olup 11 Ekim 2011 tarihinde son bulacaktır. 12-13-14 EKİM TARİHLERİNDE MAZERETLİ OLAN ADAYLAR İÇİN KAYIT YAPILACAKTIR. ( MAZERETİ OLAN ADAYLAR MAZERETLERİNİ GÖSTERİR RESMİ BELGE İLE KAYIT OLABİLİRLER. )

08 Ekim 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacaktır.

* Aşağıda adı yazılı olan bölümler
2011-2012 Eğitim Döneminde, - Dikey Geçiş, - 2011 ÖSYS Ek Yerleştirme, - İkinci Üniversite, - Lisans Tamamlama Kayıt işlemleri 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Tarihleri Arasında Kayıt Yapacaktır.

AŞAĞIDAKİ BÖLÜMLERİN KAYIT YENİLEME TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yukarıdaki "A" Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
1055063 Bankacılık ve Sigortacılık
1056351 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
1055088 Dış Ticaret
1056148 Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
1055939 Emlak ve Emlak Yönetimi
1055096 Ev İdaresi
1056233 Halkla İlişkiler ve Tanıtım
1056005 İnsan Kaynakları Yönetimi
1056164 İşletme Yönetimi
1056217 Kültürel Miras ve Turizm
1056172 Lojistik
1055947 Marka İletişimi
1056225 Medya ve İletişim
1056131 Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
1055971 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
1055853 Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
1056189 Radyo ve Televizyon Programcılığı
1055157 Sağlık Kurumları İşletmeciliği
1056197 Spor Yönetimi
1055768 Turizm ve Otel İşletmeciliği
1055132 Yerel Yönetimler
1055955 Özel Güvenlik ve Koruma
1055173 Sosyal Bilimler
1055914 Sosyal Hizmetler
1056209 Turizm ve Seyahat Hizmetleri

1055198 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
1055201 İktisat
1055218 Kamu Yönetimi
1055226 Maliye
1056299 Uluslararası İlişkiler
1055515 İşletme
1056302 Konaklama İşletmeciliği

B - AÇIKÖĞRETİM KREDİLİ BÖLÜMLER KAYIT TARİHLERİ

* Aşağıdaki isimleri yazılı olan dönemlik-kredili sistemde eğitim-öğretim yapacak bölümleri ÖSYS ile kazanan öğrencilerin kayıtları 12 Eylül – 23 Eylül 2011 tarihlerinde yapılacaktır. ( 23 Eylül Mazeretli son kayıt tarihidir.)

* Aşağıda Adı Yazılı Olan Dönemlik-Kredili Bölümler İçin Güz Dönemi Çoklu Kayıt İşlemleri - Ek Yerleştirme, - Yatay Geçiş, - 6111 Sayılı Kanun Kap. Kayıt, - Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama, - İkinci Üniversite, - Lisans Tamamlama, - Dikey Geçiş Kayıtları 17-27 Ekim 2011Tarihlerinde Yapılacaktır...

AŞAĞIDAKİ BÖLÜMLERİN KAYIT YENİLEME TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yukarıdaki "B" Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
1055548 Bilgi Yönetimi
1056107 Coğrafi Bilgi Sistemleri
1056054 Eczane Hizmetleri
1056095 Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi
1056062 Kimya Teknolojisi
1056079 Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
1056087 Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
1055116 İlahiyat
1055641 Laborant ve Veteriner Sağlık
1056123 Adalet
1056412 Çağrı Merkezi Hizmetleri
1056156 Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
1055658 Tarım
1056266 Felsefe
1055413 İngilizce Öğretmenliği
1055507 Okul Öncesi Öğretmenliği
1056274 Sosyoloji
1052017 Tarih
1056282 Türk Dili ve Edebiyatı

Açıköğretim harç Ücretleri Kayıt Tarihleri İçerisinde Ödenecektir. Aöf Harç Ücretlerini Öğrenmek İçin Tıklayın.

KILAVUZLAR :

Orjinal Başvuru ve Kayıt Kılavuzu İçin TIKLAYIN
Orjinal Öğrenci Kılavuzu İçin TIKLAYIN

--------------

Bu Yazı Sizlere Daha Anlaşılır Bir Kayıt Klavuzu oluşturmak için Anadolu Üniversitesinin Sitesinde Yaptığı Açıklamalardan Derlenerek Hazırlanmıştır. Bu Bilgilendirme Yazısından Dolayı oluşacak Hatalardan Sitemiz Mesul Değildir.

www.aofdestek.net
Açıköğretim Yardım Destek Paylaşım Platformu

adgjm

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
tercih sonuçlarının geldiği sayfada kayıt tarihi 26 eylül 14 ekim diyor ama hangisi doğru şimdi yardımcı olurmusunuz ?? :confused:

sanchez

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhabalar ...ben myo mezunuyum...1 sene fark dersleri verip 3. ve 4.sınıfı okuyup işletmeden mezun olmak istiyorum...acaba benim kayıt tarihim ne zaman bilgisi olan varmı acaba ..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

C -
2011-2012 Eğitim Döneminde, - Dikey Geçiş, - 2011 ÖSYS Ek Yerleştirme, - İkinci Üniversite, - Lisans Tamamlama kayıt işlemleri 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

dovahkin

Yeni Üye
Merhabalar.

Şu anda ben açıkögretim fakültesi uluslarası ilişkiler bölümünde okuyorum. Bu yıl ile beraber iki yıldır üst üste sınıfta kaldım. Bu sene tercih olarak tekrardan bir açıkögretim bölümü olan işletmeyi tercih ettim. Şimdi kaydımı sildirip o bölüme kaydolacağım ama kayıt sildirmeden sonra belli bir zaman geçmesi gerekiyor mu ? şöyle mesela kayıtlar 26 saında başlıyor diyelim ben 25 inde kayıt sildirdiğimde 26 sında tekradan gelip yeni kazandığım bölüme kayıt yaptırabilirmiym zaman geçmesi gerkeiyor mu ? bir hafta yada 15 gün kdar ?

Bunu dışında birşey daha sorcam. Şimdi ben ekimin 31 ine kadar askerlikte teciliyim. ama bölümü sildrdigimde mesela bugün ayın 11 i yarın 12 yarın sildirdimd iyelim kaydımı 26 sında tekrradan yeni bölümüme kaydoldum. daha osnra arada 20 günlük bir fark var. bu süre boyunca kaydım silik görünecegi için asker kaçagı gibimi görünecegim yoksa 31 ine kadar askerligimi tecil oldugu iin kayıt sildirsemde bir sorun çıkmaz mı ?

Son olarak. Kayıt sildirine kaydolmadan askerlik bürosuna gittiginizde aslerkliginiz 2 yıl tecil edeceklerini duydum. Diyelimki askerligimi bu şekilde 2 yıl tecil ettim. Daha sonra bu iki yıllık süre içinde tekrardan bir üniversite kazandım ve 4 yıl boyunca okudum. Okul bittiğinde tekrardan bi 2 yıllık tecil hakkım olacak mı yoksa bu hakkı kaybetmiş mi olacağım ? Bu soruların ceavbını çok merak ediyorum.

abrahambauer

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık bölümü okuyacağım ve birşey öğrenmek istiyorum, erken bitirme şansımız varmı ? Üstten ders alma gibi ?

abrahambauer

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
Desteğiniz için teşekkür ederim, hayırlısı olsun ozaman. yavaş yavaş bitireceğim :)

hsnkndmr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme

C -
2011-2012 Eğitim Döneminde, - Dikey Geçiş, - 2011 ÖSYS Ek Yerleştirme, - İkinci Üniversite, - Lisans Tamamlama kayıt işlemleri 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.
AOFDESTEK admin öncelikle bu bilgiyi verdiginiz için tşk ederim çok makbule geçti...
Yalnız merak ediyorum şüphesiz ki bu verdiğiniz bilgiyi resmi siteden aldınız..
Yalnız ben bulamadım, bana bir ling atabilirmisin..

aux

Yeni Üye
öncelikle merhaba. ben 2 yıllık myo mezunuydum. işletme 3.sınıfa geçiş hakkını yaptım ve bu sene bütün derslerden geçip 4. sınıfa geçtim. şimdi hangi tarihlerde kayıt olucam kayıt yenileme statusunemi giriyorum yoksa dikey geçiş olarakmı gözükücem hala bilgilendirirseniz sevinirim emin olamadım :smile::smile:

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
öncelikle merhaba. ben 2 yıllık myo mezunuydum. işletme 3.sınıfa geçiş hakkını yaptım ve bu sene bütün derslerden geçip 4. sınıfa geçtim. şimdi hangi tarihlerde kayıt olucam kayıt yenileme statusunemi giriyorum yoksa dikey geçiş olarakmı gözükücem hala bilgilendirirseniz sevinirim emin olamadım :smile::smile:

Kayıt yenileme statüsüne girmektesiniz. 28 Kasım - 23 Aralık ta kayıtlarınızı yenileteceksiniz.

pharmasy

Yeni Üye
Bölüm:
Elektirk Enerjisi
merhaba , ben Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı okuyacagım kayıt tarihi ne zmn ögrenebılırmıym_? ayrıca derslerinde yabancı dil var bunlarda ıngılızce ,fransızca ve almanca geçiyor bu dillerden her hangı bırını mı seçecegiz yoksa 3 ü de deslerın içinde mi_? yardımcı olursanız sevinirim saygılar........

pharmasy

Yeni Üye
Bölüm:
Elektirk Enerjisi
merhaba , ben Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı okuyacagım kayıt tarihi ne zmn ögrenebılırmıym_? ayrıca derslerinde yabancı dil var bunlarda ıngılızce ,fransızca ve almanca geçiyor bu dillerden her hangı bırını mı seçecegiz yoksa 3 ü de deslerın içinde mi_? yardımcı olursanız sevinirim saygılar........
ösys yerleştirme sonuclarındakı tarihler geçerlimidir onu yazmayı unutmuşum....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sizin kayıtlarınız 26 Elülde başlıyor 14 Ekimde Son Bulacaktır. Yabancı dillerden sadece 1 tanesini seçip okuyabiliyorsunuz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO