Var mısın? Yok musun? | Guido Sgardoli

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
http://www.kitapokuyoruz.com/kapak/171207-Var-misin-Yok-musun.jpg
Kitabın Yazarı :Guido Sgardoli
Kitabın Çevirmeni :Nilüfer Uğur Dalay
Kitabın Yayınevi :On8 Kitap
Basım Tarihi : Eylül 2011

Var mısın¿Yok musun¿ Açıklama

Roman / Edebiyat

Yol nereye gidecek, onlar nereye, okur nereye¿
Neyse işte, karar verildi. Önümüzdeki hafta sonu gidiyoruz. Annem ve babam cumartesi günü bizi İgea’ya götürüyor ve biraz parayla, üst üste koyulduğunda boyu boyumu geçen çok sayıda nasihatle bırakıp, pazar günü şehre dönüyorlar. Gabri ve ben, ben ve Gabri yalnız kalıyoruz. Biz. Var mısın, yok musun’a Varım demeye karar verdim. Bir sonraki cumartesi günü geri gelip bizi alacaklar. O aradaki sürede başımıza neler gelecek bilemiyorum.

Gabri ile Franco’nun yol hikâyesi: Birbirlerinin en yakın arkadaşı. Biri eksikse, diğeri tamamlayan; biri yalnızsa, diğeri kalabalıklaştıran; biri korkaksa, diğeri cesur; biri matematikse, diğeri hayat bilgisi. Çocukken bataklıkta yaşadıkları ve Gabri’nin, Franco’nun hayatını kurtarmasıyla sonlanan hazin hatıra, bir anlamda arkadaşlıklarının da çerçevesini çizmiştir. Gabri, “Var mısın, yok musun¿” diye sorduğunda, Franco ister istemez, “Varım” demek zorundadır. Ailelerinden gizli tatil yapma fikrine de bu yüzden, “Varım,” der Franco. Çıktıkları yolculuk, sadece yolun değil, arkadaşlıklarının da nereye gideceğinin ipucunu verecektir.

Çağdaş İtalyan çocuk ve gençlik edebiyatının en dikkat çeken yazarlarından Guido Sgardoli, 1965 İtalya doğumlu. 2009’da Hans Christian Andersen Ödülü’ne değer görülen Sgardoli, yazarlığın yanı sıra veterinerlik de yapıyor. Aynı zamanda tutkulu bir gezgin olan yazar, 2007 Premio ve 2009 Bancarellino ödüllerinin de sahibi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ