Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri Tercih Kodları

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
[h=2]Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri[/h]Anadolu Üniversitesi'nde 11 lisans 30 önlisans bölümü ile açıköğretim eğitimi vermektedir. Aşağıdan bu bölümleri ve bilgilerini görebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri
( TABLO 4 ) Lisans Bölümleri
2014 ÖSS sonuçlarına göre tercihlerinde açıköğretim yazacak olan öğrenciler, bu yıl artık tüm açık öğretim bölümlerinde kontenjan sınırlaması bulunmakta. Yani her tercih eden yerleşemeyebilir. Ayrıca tabloya baktığımızda, bu yıl ki kontenjanlara bakıldığında geçen yıl yerleşenlerin sayısına göre daha düşük sayıda verildiği görülmektedir. Tercihlerinizi yaparken geçen yıl yerleşen ve bu yıl ki kontenjanları göz önüne alınarak yapmanız önemlidir.

( TABLO 3A ) Önlisans Bölümleri
2014 itibari ile tüm aöf bölümlerine kontenjan sınırlaması getirilmiştir. Dolayısı ile kontenjan ve geçen yıl ki yerleşenlerin sayılarına dikkat ederek tercih yapılması gerekmektedir. Özellikle Adalet bölümüne bakılırsa 2013'te 25,000 kişi olan kontenjan bu yıl 5000 kişiye düşürülmüştür. Dolayısı ile taban puanı oldukça yükselecektir. Ayrıca diğer bölümlere de bakılınca bu yıl verilen kontenjan sayıları, 2013 te yerleşen sayılarından az da olsa düşük belirlenmiştir. Dolayısı ile bu yıl her açıköğrtimi tercih eden yerleşemeyebilir.

( TABLO 3B ) Önlisans Bölümleri
Bu yıl kontenjan sınırlandırılması getirilmiş olup, ayrıca geçen sene yerleşenlere bakılınca 200 kişilik bir azaltılma yapılmıştır. Dolayısı ile Taban puanı geçen seneye oranla ükselecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ