KPSS A grubu hakkında ?

tengrislave

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar şimdi örneğin Maliye mezunu olan birisi 2.oturumda HUKUK - İKTİSAT - İŞLETME - MALİYE - MUHASEBE vs.. derslerden 2.oturumda hepsine girmek zorunda mı ? yani demek istediğim . Maliye mezunu olan birisi Muhasebe ve Hukuk dan sorumlumudur . yardımcı olursanız çok sevinirim.

black_devil

Yeni Üye
ya bende kamu yönetimini merak ediyorum bizler hangi cumartesi sabah oturumuna gireceğizde pazar günü hangi oturumlara girip hangi testleri çözmemiz gerekiyor sadece pazar günü öğleden sonra girip kamu yönetiminin 40 soruluk testini mi çözeceğiz yoksa uluslararası ilişkiler, ekonometri sorularınıda çözmemiz gerekiyormu birde kamu yönetimi mezunları hangi puan türlerine göre değerlendiriliyor örneğin kpss30,kpss37 gibi yardımcı olacak birileri var mı?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ya bende kamu yönetimini merak ediyorum bizler hangi cumartesi sabah oturumuna gireceğizde pazar günü hangi oturumlara girip hangi testleri çözmemiz gerekiyor sadece pazar günü öğleden sonra girip kamu yönetiminin 40 soruluk testini mi çözeceğiz yoksa uluslararası ilişkiler, ekonometri sorularınıda çözmemiz gerekiyormu birde kamu yönetimi mezunları hangi puan türlerine göre değerlendiriliyor örneğin kpss30,kpss37 gibi yardımcı olacak birileri var mı?
Bu linki inceleyebilirsiniz
http://www.aofdestek.net/nasil.yapilir/56681-kpss.grubu.kamu.yonetimi.dersi.konulari.oranlari.html

black_devil

Yeni Üye
arkadaşım senin beni yönlendirdiğin link benim sorularımın cevabını vermiyor sadece kamu yönetimi testinin içeriğini anlatıyor benim sorduklarım diğer derslerden olan testleri de çözecekmiyiz hangi puan türlerin kamu yönetimi mezunlarını değerlendiriliyor ben bunları soruyorum kaymakamlık için şu testlerin çözülmesi lazım uzmanlık için bu testlerin çözülmesi lazım gibi...

tengrislave

Yeni Üye
KPSS A GRUBU- MALİYE DERSİ KONULARI VE ORANLARI

1) Maliye Teorisi %10
2) Kamu Gelirleri %/15
3) Kamu Giderleri %15
4) Kamu Borçları %15
5) Bütçe %15
6) Vergi Hukuku %15
7) Maliye Politikası %15

Hocam bu Maliye dersi konuları peki ben diğer derslerden sorumlumuyum ? Demek istediğim Pazar günü öğleden sonraki oturumda sadece Maliye sınavına mı giricem yoksa diğer derslerden de sorumlumuyuz ? Örneğin Hukuk , Muhasebe

yardımcı olursanız çok sevinirim.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
arkadaşım senin beni yönlendirdiğin link benim sorularımın cevabını vermiyor sadece kamu yönetimi testinin içeriğini anlatıyor benim sorduklarım diğer derslerden olan testleri de çözecekmiyiz hangi puan türlerin kamu yönetimi mezunlarını değerlendiriliyor ben bunları soruyorum kaymakamlık için şu testlerin çözülmesi lazım uzmanlık için bu testlerin çözülmesi lazım gibi...

Eğer kaymakam, müfettiş, denetçi, kontrolör vb. A grubu diye tanımlanan kadrolara girmek istiyorsanız cumartesi sabah, pazar sabah ve pazar öğleden sonra oturmalarına girmeniz gerekmekte.
Yani ;
*cumartesi sabah ;
Genel yetenek
genel kültür
yabancı dil

*Cumartesi ögleden sonra;
Egitim bilimleri

*Pazar sabah;
Hukuk
İktisat
işletme
Maliye
muhasebe

*pazar ögleden sonra;
çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri
ekonometri
İstatistik
Kamu yönetimi
uluslar arası ilişkiler

Kamu yönetiminin ağırlığı ilk fark ettiğimiz olgu, ancak bununla birlikte iktisadın da ağırlığı Türkiye ortalamasının çok düşük olmasından ötürü (40 üzerinden sadece 3) çok fazladır. Bu iki testten iyi netler çıkarmak ve bunları genel kültür genel yetenekle desteklemek hedeflediğiniz puanı alma yolunda size katkı sağlayacaktır.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
KPSS A GRUBU- MALİYE DERSİ KONULARI VE ORANLARI

1) Maliye Teorisi %10
2) Kamu Gelirleri %/15
3) Kamu Giderleri %15
4) Kamu Borçları %15
5) Bütçe %15
6) Vergi Hukuku %15
7) Maliye Politikası %15

Hocam bu Maliye dersi konuları peki ben diğer derslerden sorumlumuyum ? Demek istediğim Pazar günü öğleden sonraki oturumda sadece Maliye sınavına mı giricem yoksa diğer derslerden de sorumlumuyuz ? Örneğin Hukuk , Muhasebe

yardımcı olursanız çok sevinirim.
Maliye için pazar sabah oturumuna girmeniz gerekir. maliye için muhasebe testi sonucu önemlidir sanırım. muhasebe testi de pazar sabah oturumunda yer alır. cumartesi genel kültür genel yetenek hepsi için geçerli zaten.

black_devil

Yeni Üye
peki arkadaşım ben pazar günü sabah ve öğlen oturumlarında kamu yönetimi bölümü olarak hangi testleri çözmem lazım hepsini çözecek değiliz değil mi?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Genel Yetenek, Genel Kültür, Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye. Yukarıdaki tabloya baktığımızda kaymakam olabilmek için cumartesi ve pazar sabah ve pazar öğleden sonra oturumlarına girmemiz gerektiği açık bir şekilde görülmektedir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara