Açıköğretim 2011-2012 Sınav Tarihleri ve Sınav Sistemi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2011-2012 sınav tarihleri belli oldu arkadaşlar.

- Yıllık sistemde okuyan arkadaşlar sınavlarını her zaman olduğu gibi yılda 3 kez olacak şekilde ara, final ve bütünleme sınavı olarak girecekler. Bütünleme sınavına sadece ara ve final sınav notlarına göre başarılı olamayanlar girecektir.

Unutmayın ki;
  • Ara sınavda aldığınız notun 0'u ile Final sınavında aldığınız notun p'i toplanarak sizin Yıl sonu ders geçme başarı notunuz bulunur. Toplam sonucunda 50 den daha düşük bir not çıkarsa (mesela 49 gibi ) Final notunuz yok sayılır ve bütünleme ( kurtarma ) sınavına girersiniz. Bu sefer Ara sınavda aldığınız notun 0 ile bütünleme sınavında aldığınız notun p'i toplanır, sonuç 50'den düşükse o dersten sınıfta kalırsınız.
  • Aynı sınıfta 3 veya daha fazla sayıda dersten kalanlar sınıfta kalmış sayılırlar ve ertesi yıl aynı sınıfta fakat sadece kaldıkları dersleri alırlar.
  • Ayrıca bir hatırlatma daha yapayım, 1.sınıftan kalan dersinizle 3. sınıfa geçemezsiniz. O 1 veya 2 ders yüzünden okulu 1 yıl uzatmış olursunuz. Ve yine 2.sınıftan kalan dersinizle 4.sınıfa geçemezsiniz, yine okulunuzu uzatmış olursunuz. Tek dersiçin koca bir yılınızı heba etmiş olursunuz.
  • Hazırlık sınıfı kaldırılmış olabilir ama ben yinede ekleyeyim. hazırlık sınıfını geçebilmek için o sınıfta gördüğünüz 4 dersin en az 3 tanesinden geçmeniz gerekmektedir. En az 3'ünden geçemezseniz hazırlık sınıfında kalmış olursunuz.
- Kredili sistemde olan bölümler derslerini dönemsel olarak alacakları için, her dönemde ara sınav ve dönem sonu sınavı adı altında iki kez sınav olacaklar. Bu sınavların sonucuna göre o dönemin dersinden geçecekler veya kalacaklardır.

• Bahar döneminde kaldıkları dersleri bir sonraki yıl bahar döneminde, güz döneminde kaldıkları dersleri bir sonraki yıl güz döneminde alacaklardır. Yani güz döneminde kaldıkları derslerden hemen peşindeki bahar döneminde alamayacaklardır. Buna dikkat etmenizi öneriyorum.
  • Her bir dönem için ayrı ayrı olacak şekilde, ara sınavda aldığınız notun 0 ile Final sınavında aldığınız notun p'i toplanarak sizin dönem sonu ders geçme başarı notunuz bulunur. Toplam sonucunda 50 den daha düşük bir not çıkarsa (mesela 49 gibi ) O dönem o dersten kalmış olursunuz. ( Tabi burada Çan eğirisi sistemi devreye girer. Çan eğirisi ve kredili sistem hakkında detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayın. )

Sınavlar hakkında genel bir hatılatma yaparsak;

• Sınavlara girebilmeniz için Aöf öğrenci kimliğinizin arkasında o döneme ait olan bandrol bulunmak zorundadır.
  • Sınav günleri Aöf büroları açık olmaktadır.
  • Sınava giriş belgeleriniz adreslerinize gelmeyecektir, sizler internetten AÖF BÜRO-WEB adresinden çıktı alacaksınız. Büro-web şifreleriniz aöf bürolarından temin edebilirsiniz.
  • Sınava giriş belgelerini Aöf bürolarından sınav haftası ve sınav günleri alabilirsiniz.
  • Sınavlar Cumartesi ve Pazar günleri iki günde yapılmaktadır.
  • 1. ve 3. Sınıflar öğleden önce, 2. ve 4. Sınıflar öğleden sonra sınava girmektedir.
  • Sınavlarda derlerinizin yarısı bir gün, diğer yarısı öbür gün yapılmaktadır.
  • Sınavlarda 3 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir. Yani soruları rahat bir şekilde cevaplandırabilirsiniz, bilmediklerinizi sallayabilirsiniz.
  • Sınavda istediğiniz ders ve sorudan başlayabilirsiniz.
  • Sınavlarda hafızalı olmayan düz hesap makinesi kullanabilirsiniz.
  • Sınavlara cep telefonu, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı gibi elektronik cihazlarla giremezsiniz.

Aşağıda adı yazılı olan Dönemlik-kredili sistemdeki bölümlerin 2011-2012 yılı sınav takvimi;
SINAV ADISINAV TÜRÜTARİH
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik-Kredili)Güz Dönemi Ara Sınavı10-11 Aralık 2011
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik-Kredili)Güz Dönem Sonu Sınavı21-22 Ocak 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik-Kredili)Bahar Dönemi Ara Sınavı07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik-Kredili)Bahar Dönem Sonu Sınavı02-03 Haziran 2012

1055116 İlahiyat
1055641 Laborant ve Veteriner Sağlık
1056123 Adalet
1056412 Çağrı Merkezi Hizmetleri
1056156 Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
1055658 Tarım
1056266 Felsefe
1055413 İngilizce Öğretmenliği
1055507 Okul Öncesi Öğretmenliği
1056274 Sosyoloji
1052017 Tarih
1056282 Türk Dili ve Edebiyatı

Aşağıda adı yazılı olan Uzaktan Eğitim-dönemlik sistemdeki bölümlerin 2011-2012 yılı sınav takvimi;
SINAV ADISINAV TÜRÜTARİH
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)Güz Dönemi Ara Sınavı (online)03-04 Aralık 2011
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)Güz Dönem Sonu Sınavı(online)28-29 Ocak 2012
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)Bahar Dönemi Ara Sınavı (online)14-15 Nisan 2012
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)Bahar Dönem Sonu Sınavı (online)9-10 Haziran 2012

1055548 Bilgi Yönetimi(Uzaktan Eğitim)
1056107 Coğrafi Bilgi Sistemleri (Uzaktan Eğitim)
1056054 Eczane Hizmetleri (Uzaktan Eğitim)
1056095 Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi (Uzaktan Eğitim)
1056062 Kimya Teknolojisi (Uzaktan Eğitim)
1056079 Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Uzaktan Eğitim)
1056087 Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Uzaktan Eğitim)

Aşağıda adı yazılı olan Yıllık sistemdeki bölümlerin 2011-2012 yılı sınav takvimi;
SINAV ADISINAV TÜRÜTARİH
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Ara Sınavı07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Yıl Sonu Sınavı02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Bütünleme Sınavı08-09 Eylül 2012

1055063 Bankacılık ve Sigortacılık
1056351 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
1055088 Dış Ticaret
1056148 Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
1055939 Emlak ve Emlak Yönetimi
1055096 Ev İdaresi
1056233 Halkla İlişkiler ve Tanıtım
1056005 İnsan Kaynakları Yönetimi
1056164 İşletme Yönetimi
1056217 Kültürel Miras ve Turizm
1056172 Lojistik
1055947 Marka İletişimi
1056225 Medya ve İletişim
1056131 Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
1055971 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
1055853 Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
1056189 Radyo ve Televizyon Programcılığı
1055157 Sağlık Kurumları İşletmeciliği
1056197 Spor Yönetimi
1055768 Turizm ve Otel İşletmeciliği
1055132 Yerel Yönetimler
1055955 Özel Güvenlik ve Koruma
1055173 Sosyal Bilimler
1055198 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
1055201 İktisat
1055218 Kamu Yönetimi
1055226 Maliye
1056299 Uluslararası İlişkiler
1055515 İşletme
1056302 Konaklama İşletmeciliği
1055914 Sosyal Hizmetler
1056209 Turizm ve Seyahat Hizmetleri
............ Tarih

Tüm sınavlarda hepinize başarılar dilerim arkadaşlar. Sınav soru ve cevaplarını her zaman olduğu gibi bu yılda sınavlardan hemen sonra sitemizde paylaşacağız. Üniversite soruları yayınladığı günde, soruları cevapları ile birlikte orjinal pdf formatında sitemize yükleyerek sizlerin bilgisayarlarınıza indirebilmenizi sağlayacağız...

ilknurm

Yeni Üye
yaa kusura bakmayın ama ben bu kredili sistemi anlamadım 6. senem ve dış ticaret okuyorum bende şimdi kredili sisteme dahilmiyim? yoksa herzaman ki sistemden mi gircem gene sınavlara bilgilendirirseniz sevinirim...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
yaa kusura bakmayın ama ben bu kredili sistemi anlamadım 6. senem ve dış ticaret okuyorum bende şimdi kredili sisteme dahilmiyim? yoksa herzaman ki sistemden mi gircem gene sınavlara bilgilendirirseniz sevinirim...
Merhaba siz dahil değilsiniz. ormal olarak devam edeceksiniz.

Kremkaramel

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Selamlar,
Yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun.
Bende işletmeye başlayacagım ancak benim anlayamadığım bişey var burda ara sınav tarihlerine aralık denmiş ancak benim arkadaşlarım vede sorduklarım sınavların nisanda oldugunu söylediler ...
Birazcık açıklarsanız sevinirim, teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar,
Yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun.
Bende işletmeye başlayacagım ancak benim anlayamadığım bişey var burda ara sınav tarihlerine aralık denmiş ancak benim arkadaşlarım vede sorduklarım sınavların nisanda oldugunu söylediler ...
Birazcık açıklarsanız sevinirim, teşekkürler.
Merhaba sizede hayırlı olsun...

Aralık ayında olanlar kredili sistemde okuyanlar için. Zaten dikkat ettiyseniz hangi sınav tarileri hangi bölümler için yukarıda belirrtim. İşletme için ara sınav nisanda, finallaer haziranda olacak şekilde yapılacak.

sseellmmaa

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba ben aöf türk dili ve edebiyatı 2. sınıfım ara sınavlar ve finaller hangi konulra kadar olduğunu öğrenebilirmiyim birde 2. sınıflar için herhengi bir üniversitede ders açılmayacak değilmi tşk ederim :cici

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba ben türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim. benimde 3 dersm kaldı ders secimi yaptm ama harç ücretini daha yatırmadım. kayıt yeniletme tarihlerimiz 17-27 Ekim 2011 tarihleri arasnda gorunuyor.peki ben bu durumda harç ücretini yatırdıktan sonra 27 ekim e kadar bandrol yapıştırtmam gerekiyor mu yoksa bandrolu 27 ekim den sonrada yapıştırttırabilir miyim
Merhaba derslerle ilgili bilgiyi vewrecğeim linkteki klavuzda bulabilirsiniz.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2011_12_AcikogretimProgramlariKilavuzu.pdf

Ayrıca Edebiyat Bölümünün 1. Sınıflar için, Osmanlı Türkçesine Giriş I ve Eski Türk Edebiyatı’na Giriş: Biçim ve Ölçü) dersleri için Akademik Danışmanlık Dersleri 24 Ekim 2011 tarihinde başlayıp, 20 Ocak 2012 tarihinde bitecek.

Aşağıdaki linkten Hangi İlde Hangi Üniversitede Verileceğini Görebilirsin...

http://www.anadolu.edu.tr/aos/akademik_danismanlik/akademikdanismanlik.xls

sseellmmaa

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba ben edebiyat 2. sınıfım derslerin klavuzuna baktım hangi ünitelere kdar olduğuna ama derslerin birde 2 kısmı var yani osmanlıca grameri 1 ve osmanlıca grameri 2 bunu anlamadım yardımcı olurmusunuz

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba ben edebiyat 2. sınıfım derslerin klavuzuna baktım hangi ünitelere kdar olduğuna ama derslerin birde 2 kısmı var yani osmanlıca grameri 1 ve osmanlıca grameri 2 bunu anlamadım yardımcı olurmusunuz
Osmanlıca Grameri II Güz dönemi dersi, Osmanlıca Grameri II bahar dönemi dersidir. Eğer ikisini aynı dönem için aldıysanız ikisindende aynı dönemde sınava gireceksiniz. Yok aynı dönemde almadıysanız ikisinin dönemi farklı olduğu için farklı tarihlerde sınava gireceksiniz.

1-3-5-7 Güz dönemlerini
2-4-6-8 Bahar dönemlerini ifade etmektedir.

Güz dönemi için Aralık ve Ocak'ta
Bahar dönemi için nisan ve Haziranda sınava gieceksiniz.

Güz döneminde bir dersten kalırsanız o dersi bir sonraki yıl güz döneminde tekrar alabiliyorsunuz. Aynı şey bahar dönemi içinde geçerli.

belfin

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Admin, e ogrenme portalında sayfanın sol tarafındaki yapım aşamasında olan programlar aktif olmuş. orada bir şey dikkatimi çekti, bir çok bölümün ara sınav tarihlerinin 3-4 aralık olduğunu gördüm. mesela benim alanım T. Dili ve Ed. ara sınav tarihi 3-4 aralık yazıyor. bir bakar mısın lütfen acaba yanlış mı gördüm yoksa tarihi mi değiştirdiler çünkü ben de sınav tarihlerini 10-11 aralık diye biliyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Admin, e ogrenme portalında sayfanın sol tarafındaki yapım aşamasında olan programlar aktif olmuş. orada bir şey dikkatimi çekti, bir çok bölümün ara sınav tarihlerinin 3-4 aralık olduğunu gördüm. mesela benim alanım T. Dili ve Ed. ara sınav tarihi 3-4 aralık yazıyor. bir bakar mısın lütfen acaba yanlış mı gördüm yoksa tarihi mi değiştirdiler çünkü ben de sınav tarihlerini 10-11 aralık diye biliyorum.
Edebiyat bölümü kredili sisteme geçti ve yılda iki dönem halinde ders görecekler. Her dönem farklı dersler göreceksiniz. Her dönemde ara sınav ve dönem sonu sınavı yapılacak. Bir dönemde kaldığınız dersi seneye aynı dönemde alabileceksiniz. bütünleme sınavı kaldırıldı.

Bölümleri kopyalayıp içerik değiştirerek oluşturmuşlar fakat sınav tarihlerini değiştirmemişler. 3-4 aralık uzaktan eğitim programlarının online yapılacak sınav tarihleri. Edebiyat bölümü ve diğre dönemlik-kredili bölümlerin ise 10-11 aralıkta yapılacak sınavları. Yanlışlarını kısa zaman içinde düzeltirler.

belfin

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
umarım en kısa sürede değiştirirler. Teşekkürler admin.

ZYBK

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
bende dıs ticarete baslayacagım. benım sınav tarıhlerını nasıl öğrenecem. bilen var mı? kayıt yenıleme kımler için gecerlı yenı kayıt yaptıranları ilgılendırmıyor mu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
bende dıs ticarete baslayacagım. benım sınav tarıhlerını nasıl öğrenecem. bilen var mı? kayıt yenıleme kımler için gecerlı yenı kayıt yaptıranları ilgılendırmıyor mu

Aşağıda adı yazılı olan Yıllık sistemdeki bölümlerin 2011-2012 yılı sınav takvimi;
SINAV ADISINAV TÜRÜTARİH
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Ara Sınavı07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Yıl Sonu Sınavı02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)Bütünleme Sınavı08-09 Eylül 2012

1055063 Bankacılık ve Sigortacılık
1056351 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
1055088 Dış Ticaret
1056148 Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
1055939 Emlak ve Emlak Yönetimi
konudaki ilk mesaja dikkatle bakarsanız eğer bölümlerin isimlerini ve hangi tarihlerde sınava gireceklerini ayrı ayrı belirtim.

sseellmmaa

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
mrb ben türk dili ve edebiyatı 2. sınıfm ben 10 aralıkta ehliyet sınavım var ama aynı zamanda birde aöf ara sınavımvar 2 sınav aynı gün olabilir mi yada saatleri çakışmaz dğil mi bu konuda bigilendirebilirseniz çok sevinirim tşk ederim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
mrb ben türk dili ve edebiyatı 2. sınıfm ben 10 aralıkta ehliyet sınavım var ama aynı zamanda birde aöf ara sınavımvar 2 sınav aynı gün olabilir mi yada saatleri çakışmaz dğil mi bu konuda bigilendirebilirseniz çok sevinirim tşk ederim
Merhaba siz 14:30 da aöf sınavına gireceksiniz. Ehliyet sınavının saati konusunda bilgim bulunmamaktadır.

openunivercity

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
myo mezunuyum bende bu sene 3. sınıfa kayıt olucam işletme(hazırlık derslerinide alıcam tabi)
biraz acemi olduğumuz için aöf olaylarında ara sınavları 10-11 aralıklakta sandım tırstım halbuki nisandaymış güzel haber oldu :)

azreal

Yeni Üye
Merhaba,

Aynı sorulardan sıkılmış olabilrsiniz ama yeni olmama verin. Ben myo mezunuyim. 3. sınıfa dikey geçiş yapıcam ve Konaklama İşletmeciliği ( Turizm ve Otel İşletmeciliği ) okumayı düşünüyorum. İlk sınav tarihleri ne zaman acaba ? Şimdiden cevap için teşekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Aynı sorulardan sıkılmış olabilrsiniz ama yeni olmama verin. Ben myo mezunuyim. 3. sınıfa dikey geçiş yapıcam ve Konaklama İşletmeciliği ( Turizm ve Otel İşletmeciliği ) okumayı düşünüyorum. İlk sınav tarihleri ne zaman acaba ? Şimdiden cevap için teşekkürler

Konununilk mesajında listeleyerek ekledim okursanız eğer göreceksiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ