Açıköğretim 2011-2012 Sınav Tarihleri ve Sınav Sistemi

Kremkaramel

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Selam,
İşletme bölümüne kayıt oldum bu yılda şimdi sınav sistemi nasıl ? mesela ara sınavın final sınavına etkisi nedir ? Puan ekleme diye bişey varmı yoksa ikiside farklı bir sınav mı ?
birde sınavlar kacar dk nasıl oluyor birazcık açıklarsanız sevinirim ....
Teşekkürler, kolay gelsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selam,
İşletme bölümüne kayıt oldum bu yılda şimdi sınav sistemi nasıl ? mesela ara sınavın final sınavına etkisi nedir ? Puan ekleme diye bişey varmı yoksa ikiside farklı bir sınav mı ?
birde sınavlar kacar dk nasıl oluyor birazcık açıklarsanız sevinirim ....
Teşekkürler, kolay gelsin.
Yılda 2 asıl sınav bir kurtarma sınavı yapılır.

Ara sınavda kitapların hemen hemen yarısından sorumlusunuz ve bu sınavın sizin ders geçme notunuza etkisi %30'dur.

Final sınavında Kitapların tamamından sorumlusunuz ve bu sınavın sizin ders geçme notunuza etkisi %70'dir.

Bir dersten %30+%70 yaptığınıza sonuç 50 puan veya üzerinde çıkarsa o dersten geçersniz, 50 den düşük çıkarsa final sınavınız yok sayılır ve Bütünleme sınavına girersiniz.

Bu sefer hesaplama , ara sınavın %30 + Bütünleme sınavının %70i şeklinde bakılır ve sonuç yine 50 veya üzeri ise dersten geçersiniz, düşükse o dersten kalırsınız.

Kremkaramel

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Sağolun cevap için.
Peki sınav süreleri vede sınavda nekadar soru cıkıyor acaba ?
Birde biz dersleri internetten yada tvden izleme sansımız varmı ben tam bulamadım nettendende işletme 1. sınıf dersleriyle ilgili videoları yada izlemek için nereye bakmam lazım ?

Cevaplar için teşekkürler, iyi bayramlar .

yalcinkurt

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun oldum. DGS ile İşletme Fakültesi İşletme bölümüne kayıt oldum. Bölümüm anladığım kadarıyla Yıllık olduğundan Ara Sınavım 07-08 Nisan 2012 ve Yıl Sonu Sınavım 02-03 Haziran 2012 olacak herhalde. Bu noktada sorun yok. Benim merakım sınav sistemi hakkında. Sınavlar test usülümü yoksa mı yazılı/klasik usül mü olacak? Sınavlar iki gün denmekte bu yüzden sınavlar 3 ders 3 ders olacak herhalde. Sınavlar kaçar dk diye merak ediyorum. Yeni olduğumdan hiçbir bilgim yok. Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sağolun cevap için.
Peki sınav süreleri vede sınavda nekadar soru cıkıyor acaba ?
Birde biz dersleri internetten yada tvden izleme sansımız varmı ben tam bulamadım nettendende işletme 1. sınıf dersleriyle ilgili videoları yada izlemek için nereye bakmam lazım ?

Cevaplar için teşekkürler, iyi bayramlar .
Sorular dersine göre 30-36ad. arası değişmektedir. her ders için 40dak. sınav süresi verilmektedir. Dersleri internet üzerindne izleyebilrisiniz veya bilgisayarınıza kaydedip izleyebilrisiniz. Anasayfa - Açıköğretim e-Öğrenme Portalı bu linkten TC kimlik numaranızla oturum açacaksınız, sonra fakültenizi, bölümünüzü ve ardından dersinizi seçeceksiniz, sonrada açılan sayfadan e-televizyonu tıklayarak ilgili videolara ulaşabilirsiniz.

Ahmeet

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Selam
Ben Adalet 2. sınıfa geçtim bu sene Sınav tarihleri hakkında net bir bilgi verebilir misiniz? Yine aynı şekilde sınava gireceğim söylendi büro tarafından

aofduygu

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
merhaba ben bankacılık ve sigorta 1. sınıf öğrencisiyim. Ara sınav da hangi konular çıkacak acaba yardımcı olabilir misiniz?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selam
Ben Adalet 2. sınıfa geçtim bu sene Sınav tarihleri hakkında net bir bilgi verebilir misiniz? Yine aynı şekilde sınava gireceğim söylendi büro tarafından
Ara sınavınız 7-8 Nisan'da yaopılacak Sınavlarda sorumlu olduğunuz ünitelere aşağıdaki linkten bakabilirsinix. Sınavlar yine test usulü bir değişiklik yok. Yanlız sizin bölümünüz kredili sistemde ve Kredili sistemdeki bölümlerden Bütünleme sınavı kaldırıldı. Yani bu dönemdede sadece ara sınav ve finale gireceksiniz o kadar.

http://www.aofdestek.net/aof.adalet.onlisans.bolumu/57799-acikogretim.adalet.bolumu.ders.listesi.ara.sinav.uniteleri.html

pesimistica

Yeni Üye
işletme 3. sınıftayım hazırlık dersleri ile beraber 10 ders görüyorum. bu 10 dersten 8 tanesini geçersem bir üst sınıfa yani 4. sınıfa borçlu da olsa geçiyorum değil mi ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
işletme 3. sınıftayım hazırlık dersleri ile beraber 10 ders görüyorum. bu 10 dersten 8 tanesini geçersem bir üst sınıfa yani 4. sınıfa borçlu da olsa geçiyorum değil mi ?
Yanlız intibak derslerinin hepsinden geçmeniz gerekmektedir. İntibak derslerinin hepsi + 4 dersten geçtiğinizde 2 dersten borçlu olarak 4.sınıf olabiliyorsunuz.

xyor

Yeni Üye
Dikey geçiş sınavı ile kayıt

Arkadaşlar Merhaba

Ben dikeygeçiş ile 3. işletmeye kayıt oldum.

Ben kredili sisteme dahilmiyim anlamadım. 2 tane harç yatırdım. ama ders kredi felan seçmedim.

https://ogrenci.anadolu.edu.tr/ sitesinden sınav yerimi ögrenmek için

"Sistem kaydınız bulunmamaktadır." yazıyor

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kredili sisteme dahil değilsin. Bütün herkes senin gibi problemle karşılaşıyor şu anda. Kısa bir süre sonra düzelecektir.

turbeyli

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
merhaba Ben Almanyada yasiyorum..aftan yararlanip tekrardan Iktisat 1 nci siftan devam ediyorum..3 dersim var
Hukuka giris,Genel Matematik ve Iktisata giris..
benim sorum ben nisandaki siva girecegim ama Hazirandaki finallere giremeyecegim..Eylüldeki bütünlemelere girsem olurmu..
tesekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba Ben Almanyada yasiyorum..aftan yararlanip tekrardan Iktisat 1 nci siftan devam ediyorum..3 dersim var
Hukuka giris,Genel Matematik ve Iktisata giris..
benim sorum ben nisandaki siva girecegim ama Hazirandaki finallere giremeyecegim..Eylüldeki bütünlemelere girsem olurmu..
tesekkürler
Evet finale girmezseniz otomatik olarak bütün derslerden bütünlemeye kalırsınız. Eylül deki bütünlemelere katılabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara