2012 KPSS Önlisans-Ortaöğretim Sınav Tarihi ve Başvurular

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
KPSS sınav başvuruları genelde sınavlardan 2 ay önce alınmaya başlıyor. Buna göre de 2012 KPSS başvuru tarihinin Mayıs 2012 sonu gibi olacağını söyleyebiliriz. 2012 de Ortaöğretim(Lise mezunu), Önlisans (2 yıllık meslek yüksek okulu mezunu) ve Lisan (4 yıllık lisans mezunu) olmak her üç düzeyde de yapılacak. Lise ve önlisans Kpss sınavları 2 yılda bir yapılıyor.Adaylar 2012 Kpss başvuru tarihine kadar sınav ile ilgili tüm detayları buradan öğrenebilir.
2012 KPSS Önlisans-Lise Düzeyi Sınav Takvimi
2012 KPSS Önlisans-Ortaöğretim Sınav Tarihi: Önlisans/Lise: 23.09.2012
2012 KPSS Önlisans-Ortaöğretim Başvuru Tarihi: 2012 Haziran ayı başında
2012 KPSS Önlisans-Ortaöğretim Başvuru Yerleri: ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve Ortaöğretim Kurumları
2012 KPSS Önlisans-Ortaöğretim Sınavına Kimler Girebilir: Önlisans ve Ortaöğretim mezunları ve mezun olabilecek durumdaki adaylar katılabilecektir.

belfin

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
peki lisans mezunları ne zaman müracat edecek? ve sadece B grubu sınavına girsek, memurluk tercihinde bulunabilecek miyiz?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
peki lisans mezunları ne zaman müracat edecek? ve sadece B grubu sınavına girsek, memurluk tercihinde bulunabilecek miyiz?
Başvuru tarihleri net olarak açıklanmadı ama Mayıs ayı gibi olabilir. B gurubuna göre personel alan birimler için mezun olduğunuz dallara göre başvuruda bulunabilirsiniz.

openunivercity

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2010 da girdik 81,70 aldık ama bişeye yaramadı 2012 deki sınavada giricem kısmetse şimdiden çalışmaya başladım yavaş yavaş umarım hedefe ulaşabilirim :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara