uluslararası ilişkiler sınav tarihleri

pnrdrgt

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
Arkadaşlar bişey sorucam ben bu sene kayıt oldum aöf uail.ye ve biraz yabancıyım böyle konulara..
Şimdi sınav tarihleri ne zmaan ve ara sınavda kaç üniteden giricem sınava onu bilmiyorum. kaç üniteden sorumlu olucağız..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınavlar Ara Sınav - Final sınavı ve finallerde başarılı olamayanlar için bütünleme sınavı şeklinde yapılmaktadır. Ara Sınav Nisan ayında, Final Haziran ayında ve Bütünleme Eylül Ayında yapılmaktadır. Ara sınavlara kitapların hemen hemen yarı ünitelerinden sorumlusunuz. Final ve bütünleme sınavlarında kitapların tüm ünitelerinden sorumlusunuz.

Ders geçme notu hesaplama yöntemi şu şekldedir.

(Ara sınavdan aldığınız not x 0.3 ) + ( finalden aldığınız not x 0.7 ) = çıkan sonuç 50 ve üzeri ise o dersten geçersiniz. 50 den düşükse bütünleme sınavına gireceksiniz demektir.

Bütünlemeye girenler için;

(Ara sınavdan aldığınız not x 0.3 ) + ( bütünlemeden aldığınız not x 0.7 ) = çıkan sonuç 50 ve üzeri ise o dersten geçersiniz. 50 den düşükse o dersten kalırsınız.

3 veya daha fazla dersten kalanlar sınhıfta kalmış sayılırlar ama sadece kaldıkları dersleri bir yıl daha görürler. 2 veya 1 dersten kalanlar kaldıkları dersleri tekrar almak koşuluyla sınıf geçerler.

elifr

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
uai

bende yeni kayıt oldum uai zor gibi gözüküyo acaba sadece verilen kitaplaramı bağlı kalmalıyız yoksa başka kaynaklardanmı yararlanmalıyız :(

hiperpoison

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
sistem değiştiği için, yardimci kitaplarin bir yarari olacagini sanmiyorum. aöf kendi yeni sisteminin bile kitaplari yarim yamalak dagitiyor.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar bişey sorucam ben bu sene kayıt oldum aöf uail.ye ve biraz yabancıyım böyle konulara..
Şimdi sınav tarihleri ne zmaan ve ara sınavda kaç üniteden giricem sınava onu bilmiyorum. kaç üniteden sorumlu olucağız..
Kredili sistem güz dönemi ara sınav : 05-06 Ocak 2013
Kredili sistem güz dönemi dönem sonu sınavı : 09-10 Şubat 2013

Kredili sistem bahar dönemi ara sınav : 04-05 Mayıs 2013
Kredili sistem bahar dönemi ara sınav : 01-02 Haziran 2013

AÖF Uluslararası İlişkiler Bölümü linkteki ders listesinde AS diye belirtilen üniteler ara sınav, DS diye belirtilen üniteler dönem sonu sınavıdır..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara