Aöf Dikey Geçiş, Ek Yerleştirme, İkinci üniversite, Lisans Tamamlama Kayıt Duyurusu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
YILLIK SİSTEMDE EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPILAN
AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
“DİKEY GEÇİŞ”, “2011 ÖSYS EK YERLEŞTİRME”, “İKİNCİ ÜNİVERSİTE” VE “LİSANS TAMAMLAMA”
2011-2012 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru yıllık sistemde eğitim-öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine aşağıda sıralanan kayıt türlerinin “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- Dikey Geçiş:
Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Önlisans Programı mezunu olup mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilen Liste 1 - Liste 2’de yer alanlar, İktisat ve İşletme Fakültelerine “Dikey Geçiş” için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

2- 2011 ÖSYS Ek Yerleştirme:
Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilenler (Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili programları hariç) İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

3- İkinci Üniversite:
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla kontenjan sınırlaması olmayan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarından herhangi birine İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

4- Lisans Tamamlama:
Dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan önlisans diploması alarak ayrılmış olanlar İktisat ve İşletme Fakültelerinin bölümlerine lisans tamamlamak için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler. Lisans Tamamlama için başvurabileceklerin mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilmektedir.

Adayların kayıt işlemleri 1. aşama “İnternet Başvuru”, 2. aşama “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Internetten Başvuru işlemleri: 31 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp
25 Kasım 2011 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

Internetten Başvuru adresi: http://aofkayit.anadolu.edu.tr

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “Anadolu Üniversitesi Yıllık Sistemde Öğretim Yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2011–2012 Öğretim Yılı Çoklu Kayıt İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak, Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da AF BAVURU İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri: 31 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp
23 Kasım 2011 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
24, 25 Kasım 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Adaylar, 31 Ekim – 23 Kasım 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25 Kasım 2011 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 25 Kasım 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 19 Kasım 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

İLETİŞİM
· Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
· http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
· aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

İLGİLİLERE DUYURULUR

fesleg

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
ben aöf önlisans sosyal bilimler mezunuyum haziranda diplomamı alırken 31 ekimde gelip lisans tamamlama için kayıt olabilirsiniz demişti ama yukarıdakı yazıyı okuduğumda sadece lisans programından önlisans alarak ayrılanlar başvuru yapabilir demiş başka bir duyuru yazısında da kayıt yaptırabilceğim yazıyo napıcağımı şaşırdım aöf büroyu arıyorum meşgül açıklayıcı bir cevabı kimden alacam ben...........

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben aöf önlisans sosyal bilimler mezunuyum haziranda diplomamı alırken 31 ekimde gelip lisans tamamlama için kayıt olabilirsiniz demişti ama yukarıdakı yazıyı okuduğumda sadece lisans programından önlisans alarak ayrılanlar başvuru yapabilir demiş başka bir duyuru yazısında da kayıt yaptırabilceğim yazıyo napıcağımı şaşırdım aöf büroyu arıyorum meşgül açıklayıcı bir cevabı kimden alacam ben...........
Lisans tamamlama mazeretler dolayısı ile lisans bölümlerinde okuyorken 2.sınıfın sonunda önlisans diploması alarak okuldan ayrılanların okullarını tamamlamak için başvurdukları sistem.

Önlisans mezunlarının lisans diploması almak için başvurdukları sistemde Dikey Geçiştir. Siz önlisans mezunu olduğunuz için Dikey Geçiş olarak kayınızı yaptıracaksınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara