Şu Çoğunluğun Aldığı Puan Konusu

BilgeC

Yeni Üye
Arkadaşlar ben aof bürosunda yetkililerden şu duyumu aldım.Mesela geçer not almadığın , zayıf aldığın bir dersten çoğunluk da senin gibi almışsa geçiyormuşsun.Doğruluk payı nedir mümkün müdür acaba

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar ben aof bürosunda yetkililerden şu duyumu aldım.Mesela geçer not almadığın , zayıf aldığın bir dersten çoğunluk da senin gibi almışsa geçiyormuşsun.Doğruluk payı nedir mümkün müdür acaba
Bu durum örgün eğitimde kullanılmaktadır ve hocaların insiyatifinde bir durumdur. Açıköğretimde bunun uygulanması hem zor hemde eşitsizlik oluşturur. diyelim sizin sınızfınızda sınava girenler hiç ders çaışmadı ama siz sular seller gibi ezberlediniz, ne yani onlarla beraber sizdemi derlerden kalacaksınız. Olmaycak bir iş olarak görüyorum.

BilgeC

Yeni Üye
Bu durum örgün eğitimde kullanılmaktadır ve hocaların insiyatifinde bir durumdur. Açıköğretimde bunun uygulanması hem zor hemde eşitsizlik oluşturur. diyelim sizin sınızfınızda sınava girenler hiç ders çaışmadı ama siz sular seller gibi ezberlediniz, ne yani onlarla beraber sizdemi derlerden kalacaksınız. Olmaycak bir iş olarak görüyorum.

Hayır o şekilde değil , geçemeyen notlar için inisiyatifin bu şekilde kullanılması meselesi bu. Yani iyi not alan , geçer not alan yine o şekilde geçebilir, ama kalacak olanlar için böyle bir uygulamanın olabileceğini bana aof bürosunda kitap veren yetkili söyledi.Öyle olursa bu demektir ki ''ya harbi harbi bu ders zormuş bakın nerdeyse büyük çoğunluk öğrenciler kalmış bu dersten gelin biz böyle bi uygulama yapalım'' denilebilinen bir yaklaşım olabileceğini anlamına geliyor olsa gerek.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO