AÖF DGS ve Askerlik...

carric

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 yıllık Makina Teknikerliği bölümünü bitirdikten sonra AÖF'ye başvurdum ve şu anda AÖF 4 sınıfta okumaktayım. Gelecek sene malumumuz istediğim işi bulamama yüzünden DGS ve ALES sınavlarına hazırlanmayı düşünüyorum. AÖF'yi bitirdikten sonra DGS yapabilirmiyim, askeriye ile ilgili sorunum olur mu? Tecil işlemi yapılır mı? Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar 2 yıllık Makina Teknikerliği bölümünü bitirdikten sonra AÖF'ye başvurdum ve şu anda AÖF 4 sınıfta okumaktayım. Gelecek sene malumumuz istediğim işi bulamama yüzünden DGS ve ALES sınavlarına hazırlanmayı düşünüyorum. AÖF'yi bitirdikten sonra DGS yapabilirmiyim, askeriye ile ilgili sorunum olur mu? Tecil işlemi yapılır mı? Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...
İkinci üniversite okuduğunuzda askerliğiniz tecil edilmez. 29 yaşına kadar tecil hakkınız var zaten öğrencilikte sonrası askerlik şubesinin insiyatifine göre değişiyor. Ne tecil edilir diyebiliyorum nede edilemez. Ama normal şartlarda DGS de tecil ettiremezsin. Ama şu var. Lisans mezunu olduktan sonda diploma tarihinden itibaren 2 yıl askerliğini tecil ettirebiliyorsun. Bundna yararlanırsın. Bu süre iindede okulu bitirmeye çalışırsın.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara