İşletme 2.sınıf öneri !!!

in trouble

Yeni Üye
Arkadaşlar işletme 2.sınıf okuyanlar ve geçenler :) ben bir kaç dersten dersaneye gidiyorumda 3 dersten kayıt oldum İstatistik , İktisat teorisi , Muhasebe Uyg. şimdi soruma geçiyorum 1.sınıftada dersaneye gitmiştim Genel muhasebe dersi almıştım sizce muhasebe uyg.genel muhasebe benzermi almama gerek varmı yokmu , bu 3 ders haricinde başka ders alsam iyi olurmu bi yardımcı olursanız tecrübeli arkadaşlar :)

sessizzlik

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
ikinci sınıftaki muhasebe uygulamaları istatistik dersleri birinci sınıfın derslerine oranla 2 katı daha zordur.birinci sınıftayken sordaydın bana kayıt ol demezdim fakat ikinci sınıfta kayıt ol derim fakat karar size aittir.

in trouble

Yeni Üye
ikinci sınıftaki muhasebe uygulamaları istatistik dersleri birinci sınıfın derslerine oranla 2 katı daha zordur.birinci sınıftayken sordaydın bana kayıt ol demezdim fakat ikinci sınıfta kayıt ol derim fakat karar size aittir.
Teşekkürler bilgilendirme için zorsa dersler kayıt olmak şart :)
bu arada ben niye dersaneye gidiyorum derseniz işten çıkıpta hiç bi zaman eve gidip kitabın yüzünü açmam ama dersaneye gidince o kadar para basınca hocayı dinlerim ondan sıkılmam :)

sessizzlik

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
çoğu açık öğretim fakultesinin sorunu derslere az bir zaman kala odaklanamamaktır.İlk önce dersleri tartın kitabı bir açın hangi dersten ne kadar ünite çalışacağınıza bakın.derslerin zorluk derecesine az da hakim olup sıralama yapın hangi dersi ne kadar zaman anlıcağınızı sizden daha iyi kimse bilmez örneğin ben aöfde sadece birhafta kala çalışıp tabikide kendimi vererek allahın izniyle başarılı olabilmekteyim.fakat spor yönetimi bölümünde 2 dersim vardı ve bunu aöfnin verdiği kitaptan çalışmak zorundayıdım çünkü aöf kitap çıkarmamıştı ne yaptım normlade 1 hafta çalışacağım dersleri 1haftaya bırakıp kitabı olmayan dersler 1 ay önce çalışmaya başladım ve çok şükür yine sanırım düşüncem doğru çıktı ki başarılı oldum o yüzden derslerinizi tartın sırlama yapın nasıl alışacağınıza kara verin.geçilmeyecek ders aöfde yok gerçekten aöf soruları çok zorlamıyor konuya hakim olursanız eğer başarılı olma şansınız çok yüksek ama önce kendinizi bilin dershaneye gidipi gitmeden geçeilceğinizi sadece siz biliyorsunuz.Kayıt olursam çalışırım kelimesi bahane olarak adlandırılabilir.Çalışmak isteyen kişi kendinden fedakarlık etmek zorundadır.örneğin gece 10da işten gelip yorgun yorgun gece 1 e kadar yatıp sabah ise tekrar erkenden kalkıp işe gidebilmektir.Bunları yaparsan eğer başarılısın demektir.Bahane üreten insan kendinden korkandır.Başarılar diliyorum çıkması muhtemel sorularım 2.sınıftanda mutlaka olacaktır.tabikide analizlerim.

in trouble

Yeni Üye
doğru söylüyorsun ama bendeki bahane değil ya ben ders çalışmaktan nefret ederim :) ama dersaneye gidince derste dinliyorsun dinlemek benim için sorun dğil ama tek başına aç kitabı oku anında kapatırım :)

sessizzlik

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
O zaman dershaneyi hiç ertelemeyin kaydınızı hemen yapın.Bol şans ve başarılar dilerim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ