AÖF - Dış Ticaret bölümüne girmek veya sınavsız geçmek?

Seaman

Yeni Üye
Merhaba,
Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi - Gemi Makineleri Bölümü mezunuyum.Açıköğretim Fakültesi'nde 2 yıllık Dış Ticaret bölümü okumak istiyorum.Sınavsız geçebiliyor muyum, yoksa YGS sınavına girmem gerekir mi? Girmem gerekirse kaç puan almam gerekir? Bir de bu bölüm Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde mi geçiyor?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba,
Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi - Gemi Makineleri Bölümü mezunuyum.Açıköğretim Fakültesi'nde 2 yıllık Dış Ticaret bölümü okumak istiyorum.Sınavsız geçebiliyor muyum, yoksa YGS sınavına girmem gerekir mi? Girmem gerekirse kaç puan almam gerekir? Bir de bu bölüm Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde mi geçiyor?

Merhabalar Açıköğretime sınavsız geçiş sadece örgün üniv. öğrencileri veya örgün ile açıköğretim ünv. mezunlarına hak tanınmış durumda. Meslek lisesi mezunları YGS sınavına girmek zorundalar.

Seaman

Yeni Üye
Merhaba, sınava girdim ve aldığım puan şu tabloda:

Bu durumda AÖF - Dış Ticaret bölümüne girebiliyor muyum? Belli bir puan şartı yok diye biliyorum, barajı geçmek yeterliymiş, doğru mudur?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba, sınava girdim ve aldığım puan şu tabloda:

Bu durumda AÖF - Dış Ticaret bölümüne girebiliyor muyum? Belli bir puan şartı yok diye biliyorum, barajı geçmek yeterliymiş, doğru mudur?
Bu puanlarla çok rahat aöf dış ticaret bölümüne kayıt olabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıtlar Eylül ayı içerisinde yapılacak. Ama öncelikle sizin haziran sonunda yapılacak olan tercihlerde bölümü yazmanız gerekiyor.

Seaman

Yeni Üye
Aday işlemleri sisteminden yaptım tercihimi, sabırsızlıkla kayıt dönemini bekliyorum.. :)

Seaman

Yeni Üye
Evet, dün itibariyle AÖF bürosundan da kaydımı tamamlayarak resmen üniversiteli oldum.Artık forumdaki bu başlık, benim bu sürecimin bir hatırası olarak kaldı. :) Bundan sonra aofdestek.net'den kaynak yardımı alacağım.Teşekkürler herşey için...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet, dün itibariyle AÖF bürosundan da kaydımı tamamlayarak resmen üniversiteli oldum.Artık forumdaki bu başlık, benim bu sürecimin bir hatırası olarak kaldı. :) Bundan sonra aofdestek.net'den kaynak yardımı alacağım.Teşekkürler herşey için...
Hayırlı olmasını temenni ediyoruz...

Seaman

Yeni Üye
Merhaba,

Benim kadar sadık bir üye olamaz.
18.09.2012 tarihinden sonra aynı konuya şuan bir mesaj daha gönderiyorum.

Bu arada ben hala bu bölümü bitiremedim. Neyse dileğim şu ki; bu bölümün 3. yarıyılına bu sene Dünya Ekonomisi (TİC209U) dersini eklemişler. Çıkmış soru ve cevaplarla ilgili pek kaynak bulamadım. Yönlendirir misiniz beni?

Seaman

Yeni Üye
Evet, yillar sonra yine ben. 😁 Nihayet aof dis ticaret programindan mezun oldum.

Simdi dgs ile acikogretim yuksek yapmak istiyorum. Lojistik, lojistik yonetimi, uluslararasi lojistik, kisaca lojistik gecen herhangi bir bolume yine acikogretimli olarak devam edebiliyor muyum? Internette bilgi kirliligi var, kimi sadece orgun demis, kimi onceki yillarda aof kayit imkani verdi demis.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet, yillar sonra yine ben. 😁 Nihayet aof dis ticaret programindan mezun oldum.

Simdi dgs ile acikogretim yuksek yapmak istiyorum. Lojistik, lojistik yonetimi, uluslararasi lojistik, kisaca lojistik gecen herhangi bir bolume yine acikogretimli olarak devam edebiliyor muyum? Internette bilgi kirliligi var, kimi sadece orgun demis, kimi onceki yillarda aof kayit imkani verdi demis.
Önceden açıköğretime sınavsız geçiş vardı fakat günümüzde yok. DGS sınavına girerek açıköğretim ve örgün 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilirsiniz.

Örgün geçiş yapabileceğiniz bölümler:

Bankacılık
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Ekonomi
Ekonomi ve Finans
Finans ve Bankacılık
İktisat
İşletme
Lojistik Yönetimi
Sermaye Piyasası
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
Uluslararası Finans
Uluslararası Finans ve Bankacılık
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İşletme Yönetimi
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret ve Finansman
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Uluslararası Ticaret ve Lojistik
Yönetim Bilişim Sistemleri
3117
3120
3141
3159
5105
9371
3213
3226
8222
3302
3315
9286
6351
9353
3352
4391
3355
5131
3356
9009
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
68
1146

Açıköğretim bölümleri:

Havacılık Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara