Kredili sistem ve Alttan Ders Almak

alttanders

Yeni Üye
Merhaba. Şimdi bizim bölüm (sosyoloji) bu yıl kredili sisteme geçti. İkinci sınıfım ben. Benim alttan, yani 1.sınıftan dersim var. bu dönem (3.dönem) bu dersi veremez isem, önümüzdeki öğretim yılı (2012-2013) 3.sınıftan, yani 5.dönemden ders alamıyor muyum ? Nasıl bir uygulama oluyor, alamıyor isem sadece 1 ders ile 1 dönem mi okuyorum ? yoksa alıyorum da ekstradan 1.sınıftan kalanı da mı alıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba. Şimdi bizim bölüm (sosyoloji) bu yıl kredili sisteme geçti. İkinci sınıfım ben. Benim alttan, yani 1.sınıftan dersim var. bu dönem (3.dönem) bu dersi veremez isem, önümüzdeki öğretim yılı (2012-2013) 3.sınıftan, yani 5.dönemden ders alamıyor muyum ? Nasıl bir uygulama oluyor, alamıyor isem sadece 1 ders ile 1 dönem mi okuyorum ? yoksa alıyorum da ekstradan 1.sınıftan kalanı da mı alıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.
Bu konuda net olarak bilgim olmamakla birlikte 5. dönem derslerinin yanında kaldığın 1. dönem derslerinide alabileceğini düşünüyorum.

ahmetcansu

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Adalet Bölümü Alttan Ders Almak

Merhabalar. Ben adalet bölümü 1. sınıftayım. kredili sistem hakkında çok az bilgiye sahibim. bu sistemi kısa ve öz olarak anlatabilcek var mı? Ayrıca alttan ders alma olayı nasıl oluyor? Şuan ki derslerin kredi toplamı 30 yapıyor. 1 dönem için kaç kredilik ders alınabilir? yani ben 1. sınıf derslerinden 4+4 olarak (2 ders) kaldım diyelim diğer dönemde bunları alabiliyor muyum? toplamda kaç krediye kadar hakkımız var vs bilen anlatsın nolur çok teşekkürler..

elifsucemre

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba ben işletme okuyorum 2. sınıfın derslerini kalmadan geçtim ancak 1. sınıftan matematiği veremedim. şimdi kredili sistemde 3. sınıfın derslerini alamıyacakmıyım? alamıyorsam kredili sistemin anlamı ne, anlamış değilim, üstelik diğer derslerimin hepsini yüksek not olarak geçtim.
bir türlü bu soruma cevap bulamadım lütfen yardım teşekkürler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar. Ben adalet bölümü 1. sınıftayım. kredili sistem hakkında çok az bilgiye sahibim. bu sistemi kısa ve öz olarak anlatabilcek var mı? Ayrıca alttan ders alma olayı nasıl oluyor? Şuan ki derslerin kredi toplamı 30 yapıyor. 1 dönem için kaç kredilik ders alınabilir? yani ben 1. sınıf derslerinden 4+4 olarak (2 ders) kaldım diyelim diğer dönemde bunları alabiliyor muyum? toplamda kaç krediye kadar hakkımız var vs bilen anlatsın nolur çok teşekkürler..
1.sınıflar üstten ders alamazlar. Bu dönemde kaldığınzı dersi seneye bu dönemde verebilrisiniz. 2.sınıftan itibaren alttan yani 1.sınıftan dersiniz yoksa 45 krediye kadar ders alabilirsiniz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba ben işletme okuyorum 2. sınıfın derslerini kalmadan geçtim ancak 1. sınıftan matematiği veremedim. şimdi kredili sistemde 3. sınıfın derslerini alamıyacakmıyım? alamıyorsam kredili sistemin anlamı ne, anlamış değilim, üstelik diğer derslerimin hepsini yüksek not olarak geçtim.
bir türlü bu soruma cevap bulamadım lütfen yardım teşekkürler

1.sınıftan dersiniz olduğu için 3.sınıf derslerinden alamazsınızmaalesef. Alttan dersi olan üstten ders alamaz maalesef. Ortalama ile geçmek için FF dersinizin olmaması gereklidir.

elifsucemre

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
teşekkürederim! peki bu yıl matematikten ff nin üstünde not alırsam önceden geçtiğim derslerin ortalaması alınıp geçebilirmiyim..

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
ekle sil

mrb ben polis meslek 2. sınıftayım ingilizce ve ceza hukuku olmak üzere 2 dersim kaldı ekle sili yapamıyorum yada yapmayacakmıyım saolun

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
mrb ben polis meslek 2. sınıftayım ingilizce ve ceza hukuku olmak üzere 2 dersim kaldı ekle sili yapamıyorum yada yapmayacakmıyım saolun
Zaten son sınıfta olduğunuz için ve ekleyebileceğiniz ders olmadığı için okul alabileceğiniz dersleri atamış. Bankaya gidip direk harç ücretini yatırmanız yeterlidir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO