Aöf Kredili Sistem 2011-2012 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME DUYURUSU

Lütfen aşağıdaki duyurunun tamamını okuyunuz. Okumazsanız kayıt işlelerini eksik yapabilir veya ayrıntıları kaçırabilirsiniz. Duyurular sizlerin daha bilinçli bir şekilde kayıt olmanız için yazılmaktadır.

Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan;

* “Adalet”
* “Bilgi Yönetimi”
* “Coğrafi Bilgi Sistemleri”
* “Çağrı Merkezi Hizmetleri”
* “Eczane Hizmetleri”
* “Felsefe”
* “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”
* “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”
* “İlahiyat”
* “İngilizce Öğretmenliği”
* “Kimya Teknolojisi”
* “Laborant ve Veteriner Sağlık”
* “Okulöncesi Öğretmenliği”
* “Sosyoloji”
* “Tarım”
* “Tarih”
* “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”
* “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”
* “Türk Dili ve Edebiyatı”

Bölümlerinin 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri “Ders Ekle-Sil” ve “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere iki aşamada aşağıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, kayıt yenileme bedellerinin bankaya ödenmesi ve kayıt yenileme işlemleri;

13 Şubat 2012 Pazartesi günü başlayıp
22 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
23, 24 Şubat 2012 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır.

Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.

Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler.

Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.

Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından,Düzenli Ödeme Talimatı veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir.

Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2012 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığı ve Düzenli Ödeme Talimatı ile saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler.

Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemine kaydı yenilenmez.

24 Şubat 2012 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2011-2012 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmeyip, Bahar Döneminde kayıt yenileten öğrenciler öğretim yılına ait bandrolü AÖF bürolarına başvurarak alacaklardır.

Bu öğrencilerden önlisans programında 5. yılını, lisans programında 8. yılını okuyacak olanların “Öğrenci Tanıtım Kartları” hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecek olup 19 Mart 2012 tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartları”nı teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartları”nı bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 02 Mart 2012 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Yeni dönemi okuyamayacakmıyım

İyi günler,

Ben aöf adalet 1. sınıf öğrencisiyim, bu sene güz dönemi sınavlarında başarılı oldum ve geçtim fakat bahar dönemi için kayıt yenilemesi için herhangi bir işlem ve/veya girişimde bulunmadım, şimdik ben bahar dönemini okuyabilecekmiyim yoksa okuyamayacakmıyım?

Saygılarımla.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İyi günler,

Ben aöf adalet 1. sınıf öğrencisiyim, bu sene güz dönemi sınavlarında başarılı oldum ve geçtim fakat bahar dönemi için kayıt yenilemesi için herhangi bir işlem ve/veya girişimde bulunmadım, şimdik ben bahar dönemini okuyabilecekmiyim yoksa okuyamayacakmıyım?

Saygılarımla.
Eğer 13-24 Şubat tarihleri içerisinde Vakıfbanka Harç ücretini yatırmadıysanız Bahar dönemi için kaydınız yenilenmemiş demektir. yani bahar döneminde kaydınız dondurulmuştr. Sınavlara giremez öğrencilik hizmetlerinden yararlanamazsınız.

_SeNaToR_

Yeni Üye
Selamun aleykum

Ben Açıköğretim 2 yıllık okuyorum 5.senem olacak bu yıl.Ben güz dönemi için kayıt yeniletmedim bahar dönemi için kayıt yeniletebilir miyim?

Kayıt tarihleride yukarda yazanla aynı mı ?

Cevaplarınızı bekliyorum

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Selamun aleykum

Ben Açıköğretim 2 yıllık okuyorum 5.senem olacak bu yıl.Ben güz dönemi için kayıt yeniletmedim bahar dönemi için kayıt yeniletebilir miyim?

Kayıt tarihleride yukarda yazanla aynı mı ?

Cevaplarınızı bekliyorum
Güz döneminde kayıt yeniletmediyseniz, bahar döneminde kayıt yeniletebilir ve bahar dönemi derslerini alabilirsiniz...Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihi : 11 Mart - 22 Mart tarihleri arasdadır...

_SeNaToR_

Yeni Üye
Güz döneminde kayıt yeniletmediyseniz, bahar döneminde kayıt yeniletebilir ve bahar dönemi derslerini alabilirsiniz...Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihi : 11 Mart - 22 Mart tarihleri arasdadır...
ilgilendiğin için teşekkürler.

bana gelen kağıtta 2 dersim kaldığı ve onlarıda Güz dönemi bölümünde gösteriyor..

Yani bahar dönemi için bir ders yok...

Ben bu güz döneminde olan dersleri bahar döneminde kayıt yeniletirsem onlara girebilir miyim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hayır güz döneminde ki dersleri sadece güz dönemlerinde alabilirsin...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
selamun aleyküm

ben büro yönetimi mezunuyum iki yıılık ve dikey geçiş yapmak istiyorum aöfye ama güz dönem kaydı yapmadım direk bahar döneminden başlayabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim ..ve hangi bölüm daha iyi..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara