AÖF-KPSS sorularım

sabırtaşı

Yeni Üye
ben şu an aöf büro yönetimi 1. sınıf okuyorum.okuduğum bölüm yıllık.seneye dönemlik kredili sisteme geçecekmiş.onunda sınavları 2-3 haziranda oluyor.benim sorum şu:kpss ye önlisans olarak gireceğim.2. alımlar bu yıl haziranda oldu.önümüzdeki yılda haziranda olursa ben aöf te son sınavıma girmiş olacağım ama hemen sınav sonuclarını yayınlarlarmı ya da açıklanması yetişirmi.yani haziran ayında tercih yapma hakkım olur mu?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben şu an aöf büro yönetimi 1. sınıf okuyorum.okuduğum bölüm yıllık.seneye dönemlik kredili sisteme geçecekmiş.onunda sınavları 2-3 haziranda oluyor.benim sorum şu:kpss ye önlisans olarak gireceğim.2. alımlar bu yıl haziranda oldu.önümüzdeki yılda haziranda olursa ben aöf te son sınavıma girmiş olacağım ama hemen sınav sonuclarını yayınlarlarmı ya da açıklanması yetişirmi.yani haziran ayında tercih yapma hakkım olur mu?
KPSS sonuçları 2 yıl geçerlidir. Dolayısı ile mezun olmasanız bile KPSS ye girmeye hakkınız vardır. Ancak mezun olduktan sonra tercih ve atama işlemleri yapılabilir.

sabırtaşı

Yeni Üye
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.aöf te acemiyim.bir sorum daha olacak.2-3 haziranda yapılacak olan final sınavlarından sonra diplomalar ne kadar sürede elimizde olur.ve mezuniyet tarihi olarak sınavın yapıldığı günmü yoksa açıklandığı günmü yazılır.tekrar teşekkürler.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ama şöylede birşey var kpss 2012 puanları 2012-2014 arası atamalarda geçerli olacakmış..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.aöf te acemiyim.bir sorum daha olacak.2-3 haziranda yapılacak olan final sınavlarından sonra diplomalar ne kadar sürede elimizde olur.ve mezuniyet tarihi olarak sınavın yapıldığı günmü yoksa açıklandığı günmü yazılır.tekrar teşekkürler.
Diplomalar sınav sonuçları açıklandıktan sonra en erken 15 gün en geç 25 gün içinde bağlı olduğun aöf bürosuna gelecektir. Mezuniyet tarihi sonuçların açıklandığı gün olacaktır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ama şöylede birşey var kpss 2012 puanları 2012-2014 arası atamalarda geçerli olacakmış..

Evet bende öyle söylemiştim. KPSS sonuçları 2 yıl geçerlidir ve eğer mezun durumda isen 2 yıl süreyle bütün develet memuru alımları için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara