Aöf Kredili Sistem Nedir?

mrtascr

Yeni Üye
önlisanstan geçtim , yani sadece 3. sınıfı okuldum bu yıl 4. sınıfa geçtim. 3. sınıf not ortalamam 3.10 gibi birşey olcak, benim anlamadığım bu not ortalamamın yüksek olması 4. sınıfta faydası olcak mı 33 gibi bir not alırsam dersten? yani toplamdaki ortalamaya mı bakılıyor o dersi 33 ile geçmek için yoksa sadece o dönemin ortalamasına mı? lütfen cevap kafama çok takıldı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bütünlemelerden sonra notlarımız tekrar kredili sisteme göre uygulanacığını söylüyorusunuz peki çan eğrisine göre notların ortalaması da alnıcak mı?

Alınacak ama yeni yıla etki edecek. Geçen yıla etki etmeyecek.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
arkadaşlar kamu 4.sınıf tek ders türkiye ekonomisinden kaldım :(
şimdi kredili sistemde ben napıcam tek dersten devam edicem.ders ekle sil yönetmi ile yeni dersler mi seçmem gerekiyor.biri söylesin lütfenn...

Hayır Türkiye Ekonomisi dersi yerine, Güz döneminde MLY201U- TÜRK-VERGİ-SİSTEMİ ve Bahar döneminde İKT402U- TÜRKİYE-EKONOMİSİ- derslerini alacaksınız. Ders ekle sil sayfasına girip ders eklenmişmi kontrol etmeyi unutmayın.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
önlisanstan geçtim , yani sadece 3. sınıfı okuldum bu yıl 4. sınıfa geçtim. 3. sınıf not ortalamam 3.10 gibi birşey olcak, benim anlamadığım bu not ortalamamın yüksek olması 4. sınıfta faydası olcak mı 33 gibi bir not alırsam dersten? yani toplamdaki ortalamaya mı bakılıyor o dersi 33 ile geçmek için yoksa sadece o dönemin ortalamasına mı? lütfen cevap kafama çok takıldı

Evet Genel Not Ortalamanızın ( Tüm derslerin ortalaması ) faydası olacak. FF haricinde CD,DC ve DD aldığınzı derslerden ortalama sayesinde geçeceksiniz. Eğer ortalamanız 2,0'ın altında olsaydı o derslerden de kalacaktınız.

kalabey

Yeni Üye
Merhabalar
Bu sene işletme 4. sınıf olduk.Alttan dersim yok.Yeni dönemde kaç ders seçeceğiz.Güz döneminde fazla kredi alıp bitirme şansımız varmı.

hayalapo

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
birsey sormak istiyorum bn4. sınıf işletmeyim sadece 32 dersim var birisi iş ve sosyal güvenlik digeri uluslar ararsı işl. bnm durumum ne olacak

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Alttan dersiniz yok ise sadece okulun atadığı dersleri alacaksınız demektir. Ama siz işinizi garantiye almak için harçları ödemeden önce kayit.anadolu.edu.tr adresine girin ordan Kayıt Yenileme linkine tıklayın, sonra okulun atadığı ve alabilirsiniz dediği derslere bakın. alabileceğiniz dersler var ise ekleyin. Sonra gidip harç ücretini yatırın. Geçen sene bunu yapmadıkları için okulu uzatanlar oldu maalesef.

nazamar

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
Kredili sisteme göre bahar döneminde bahar donemı derslerı ıcın yenı kıtaplarmı verılecek?derslerde ona göre değişecekse öyle olması gerek.örgün deki sisteme dönüldüyse baharın ayrı güzün ayrı bütü olması gerekmıyormu?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ders gecme notu 55 mı?
Ders geçme notu aslında senin Genel Not Ortalamana göre değişmektedir. Eğer Genel Not Ortalaman 2.0'ın üzerinde olursa FF aldığın harici tüm derslerden geçersin. Yani kolay derslerlerden yüksek notlar alıp sor derslerden 40-45 alarak ta geçebilirsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kredili sisteme göre bahar döneminde bahar donemı derslerı ıcın yenı kıtaplarmı verılecek?derslerde ona göre değişecekse öyle olması gerek.örgün deki sisteme dönüldüyse baharın ayrı güzün ayrı bütü olması gerekmıyormu?
Aynen söylediğiniz gibi olması gerekiyor.

apix

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Merhaba arkadaşlar ders geçme konusunda bir kaç sorum olacak, yardımcı olabilecek arkadaş varsa, çok memlun olurum.
Aöf işletme 1 sınıf öğrencisiyim;
biliyorsunuz 7 ders var, ben 2 tanesini veremedim, ilk sınavlarda zaten veremedim bundan sonra o 2 dersi vermem imkansız...

Temel bilgi teknolojileri1 95
Hukukun temel kavramları 45
İşletme ilkeleri 35
Genel muhasebe 50
Davranış bilimleri 60
bu notları yorumlarmısınız.
Bu notlar Güz Dönemine Ait...
Diğer bir sorum ben matematik ve iktisat'ı vermedim, şöyle sınavlara girdim fakat çok kötü notlar geldi, acaba şöyle olabilirmi ben mat ve iktisat'ı vermeden bir üst sınıftan ders alabilirmiyim ilerde'de bu dersleri vermeden mezun olabilirmiyim.
Son 1 soru, 1 yıl iki bölümden oluşuyor, güz ve bahar sanırım.
Güz döneminde zaten mat ile iktisat'ı veremedim, bahar döneminde ders seçiliyor mu ? Seçiliyorsa bahar döneminde seçmesem birşey olur mu mat ve iktisat'ı (zaten geçemicem en azından harç ödemim dedim) ilginiz ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.yardımlarınızı bekliyorum...

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhaba arkadaşlar ders geçme konusunda bir kaç sorum olacak, yardımcı olabilecek arkadaş varsa, çok memlun olurum.
Aöf işletme 1 sınıf öğrencisiyim;
biliyorsunuz 7 ders var, ben 2 tanesini veremedim, ilk sınavlarda zaten veremedim bundan sonra o 2 dersi vermem imkansız...

Temel bilgi teknolojileri1 95
Hukukun temel kavramları 45
İşletme ilkeleri 35
Genel muhasebe 50
Davranış bilimleri 60
bu notları yorumlarmısınız.
Bu notlar Güz Dönemine Ait...
Diğer bir sorum ben matematik ve iktisat'ı vermedim, şöyle sınavlara girdim fakat çok kötü notlar geldi, acaba şöyle olabilirmi ben mat ve iktisat'ı vermeden bir üst sınıftan ders alabilirmiyim ilerde'de bu dersleri vermeden mezun olabilirmiyim.
Son 1 soru, 1 yıl iki bölümden oluşuyor, güz ve bahar sanırım.
Güz döneminde zaten mat ile iktisat'ı veremedim, bahar döneminde ders seçiliyor mu ? Seçiliyorsa bahar döneminde seçmesem birşey olur mu mat ve iktisat'ı (zaten geçemicem en azından harç ödemim dedim) ilginiz ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.yardımlarınızı bekliyorum...
1 cı sınıfa yenı kayıt yaptırdıysan ekle sıl yapmıyorsun yanı bahar donemınde AOF nın atadagı derslerı almak zorundasın. guz donemınde kaldıgın derslerı 2. sınıf guz donemınde zorunlu olarak alıyosun ders lerı vermeden mezun olamazsın.

morhan

Yeni Üye
Bölüm:
Emlak
Selamlar.Ben 54 yaşımda aöf emlakçılık ve emlak yönetimini okumayı düşünüyorum:)Ygs puanım da bunun için yeterli.Sizlerden öğrenmek istediğim;
*2 yıllık MYO larda da kredili sisteme geçilecekmi?
*Kredili sistemin eskiye göre öğrenci için avantaj-dezavantaj ları nelerdir?
Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar.Ben 54 yaşımda aöf emlakçılık ve emlak yönetimini okumayı düşünüyorum:)Ygs puanım da bunun için yeterli.Sizlerden öğrenmek istediğim;
*2 yıllık MYO larda da kredili sisteme geçilecekmi?
*Kredili sistemin eskiye göre öğrenci için avantaj-dezavantaj ları nelerdir?
Teşekkürler.
Şu an açıköğretim'in tüm bölümleri kredili sistemde eğitim vermektedir.
Kredili sistemin avantajı bir dersin ortalaması 35 geldi diyelim ama diğer derslerinizin notları yüksek ve genel not ortalamanız 2.0'ın üzerinde ise o 35 gelen derstende geçiyorsunuz. Sınavlarda soru sayısı düştü.

Dezavantajı, Bütünleme sınavının kaldırılması

diye özetleyebiliriz.

casstiel

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
merhaba ben iktisat 3.sınıf öğrencisiyim 2+2 yapıyorum ilk dönem sınavlara giremediğim için derslerden kaldım.bu yüzden üst sınıfa geçersem eksik ders alırmıyım
ve bu sınavlara yurt dışından girmenin bir yolu varsa uzaktan eğitime geçmek gibi......

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara