Aöf Açıköğretim Kredili Sistem Bütünleme Sınavı Tarihleri Belirlendi!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf Kredili Sistem bütünleme sınavı tarihleri belli oldu…

Anadolu Üniversitesi Kredili Sistem öğrencilerine bütünleme sınavı yapılması hakkında sonunda geri adım attı ve öğrencilere bütünleme sınavının yapılacağı konusunda sms ile bilgi verdi. Aöf kredili sistem öğrencilerine bütünleme sınavı yapılması için başlattığımız mail ve fax kampanyamız sonunda meyvesini verdi arkadaşlar.Facebok sayfamızdan ve bloğumuzdan yaptığmız bütünleme sınavı yapılması için fax-mail kampanyamız sonuç verdi.

Anadolu Üniversitesinden bu günlerde gelen sms mesajlarına göre Kredili Sistemde yer alan bölümlerde okuyan öğrencilerin Güz Döneminde kaldığımız dersler için bütünleme sınavları 8-9 Eylülde, yıllık sistemdeki öğrencilerle beraber yapılacağını öğrencilerine duyurdu. Bahar Döneminden kaldığımız dersler için bütünleme sınavı 13-14 Ekim tarihlerinde yapılacağını duyurdu. Böylelikle tek ders yüzündene mezun olamayan, sınıf geçemeyen veya üst sınıflardan ders alamayan öğrencilerin yüzünü güldürmüş oldular.

Gönderilen sms mesajlarına göre;
Güz Döneminden kaldığımız dersler için bütünleme sınavı 8-9 Eylülde yapılacak.
Bahar döneminde ki derslerden kalan öğrenciler için bütünleme sınavı 13-14 Ekim tarihlerinde yapılacaktır..

Peki Hangi Derslerden Bütünleme Sınavına Gireceksiniz;

Bahar Dönemi Sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0′ın altında ise, Güz Döneminde CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerden bütünleme sınavına gireceksiniz. Bahar Dönemi Sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0 veya üzerinde ise Güz döneminde sadece FF aldığınız derslerden bütünleme sınavına gireceksiniz.

YÖK’te 21.06.2012 tarihinde tüm üniversite öğrencilerine 2011-2012 eğitim döneminde bütünleme sınavı uygulanması kararını açıklamıştı. YÖK 19.06.2012 tarihli oturumunda 2547 sayılı kanunun 44. Maddesinin ‘b’ bendine dayandırılarak alınan karara göre, ‘yıllık veya yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm yükseköğretim kurumları 2011-2012 yılından itibaren final sınavları sonrasında bütünleme sınavları yapacak’.
Geçtiğimiz günlerde birinci ve ikinci öğretim için yaz okulu ücretlerinin eşitlendiğini duyuran Yükseköğretim Kurulu, aldığı bu kararla ‘bütünleme sınavlarını’ uygulayan ve uygulamayan üniversite ayrımını ortadan kaldırmış oldu.

Bütünleme Sınavına Gireceklerin adres, büro, sınav merkezi değişikliklerini 10 Temmuz tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. O tarihten sonra herhangi bir adres değişikliği yapılmayacak olup mevcut kayıtlı adreslerinizde sınava gireceğinizi önemle belirtiriz. Bütünleme Sınavına farklı bir adreste girmek isteyenlerin 10 Temmuza Kadar Kredili Sistem Öğrenci Girişi adresinden veya Aöf bürolarından adres değişikliğini yapmaları gerekmektedir. 10 Temmuzdan sonra yapılan değişiklikler kabul edilmeyecektir.

Böylelikle bizler topluluk olarak hareket ettiğimizde istediklerimizi alabileceğimizi bir kere daha görmüş olduk. Bir önceki konumuzda belirttiğimiz yazıyı faks veya mail ile Anadolu Üniversitesine, Yök’e Cumhurbaşkanlığına ve Çeşitli kurumlara gönderen, gönderilmesinde katkısı bulunan ve sitemizden biaber olanlara bilgi veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Kaynak: www.aofkredilisistem.gen.tr

bulbul

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Ben 2 yıllık bir bölüm okuyorum ve birinci sınıftayım. Bahar döneminde vize sınavlarına bir ihtimal girebilirim belki ama final sınavlarına giremeyeceğim gibi görünüyor. En az zararla bunu atlatabilmek için ne yapmam gerekiyor?

sebboy

Yeni Üye
çok mutluluk verici bir haber gerçekten mutlu oldum oley aöf kendi sitesinden yayınlandımı bu haber peki

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz