Sınavsız İkinci Üniversite İmkanı - Bütün Üniversite Öğrencileri ve Mezunlarına

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf ye kayıt olduktan sonra öründen kaydınızı sildirebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. Mezun olmanıza bir engel teşkil etmemektedir.

karasevda

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
merhabalairbilgimr ben sosyal hizmetler son sınıf öğrencisiyim 2.ünivrsiteye kayıt yaptrmak istiyorum ama bunun hakkında hiç bilgim yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz kayıt tairhleri nezaman hangi bölüme direk geçiş yapabiliyorum bide son sınıftan 1veya 2 dersim kalırsa 2.üniversite geçiş hakkım olabilirmi yani bu dersleri 3 sınıfta da verebilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
aöften örgüne geçiş için şartlar nedir acaba bide örgünden kalan 2 yılı tamamlayınca örgün mezunu mu olyoruz lütfen acil bilenler varsa

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yardımınıza ihtiyacım var.çünkü ilk defa açıköğretim okuyacağım.ben 2 yıllık elektronik mezunuyum.açıktan 2 yıl okuyup 4 yıla tamamlamak gibi birşey varmış.onun kayıtları ne zaman olacak? lisans tamamlama tarihindemi olacak kayıtlar? yani ekim ayı.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Siz dikey geçiş kapsamında kayıt olacaksınız. BURAYA tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf en örgüne geçmek için Notlarınızın 80 veya üzeri olması ve geçeceğiniz üniversitenin Yatay Geçiş şartlarını karşılamalısınız.

Beocan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba ;

Şu an aöf işletme okuyorum. 2.üniversite olarak hangi bölümü önerirsiniz ?

isaorenler

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
andaolu ünv. aof , ata aof veya auzef hangisine kayıt yaptırmalıyım avantajları veya dez avantajları neler

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba ;

Şu an aöf işletme okuyorum. 2.üniversite olarak hangi bölümü önerirsiniz ?
Hangi mesleği yapsam mutlu olurum sorusunu kendınıze sormalısınız bence..
2 yıılık Sosyal Hızmetler (DGS sınavına girerek 4 yıllığa tamamlayabılırsınız.) yada Adalet bolumunu onerırım.
http://www.aofdestek.net/aof.bilgileri/60486-acikogretim.fakultesi.bolumleri.is.olanaklari.html
bölümlerle ılgılı iş olanaklarını incelemenızı önerırım..

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
andaolu ünv. aof , ata aof veya auzef hangisine kayıt yaptırmalıyım avantajları veya dez avantajları neler
SINAVLAR HAKKINDA :

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programları, ara sınavlar internet üzerinden online olarak. Ara sınavlara sınav tarihlerinde alms.auzef.org adresinden giriş yapılarak ulaşılabilmektedir. Bitirme (final) ve Telafi (bütünleme) sınavları yüzyüze sınıf ortamında çeşitli illerde yapılmaktadır.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bölümlerine kayıtlı olan öğrenciler her dönem bir ara sınav, bir final sınavı ve bir bütünleme sınavı yapılmaktadır. Ara sınavlar online olarak internet üzerinden LMS sistemi ile, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları yüz yüze olarak test usulü şeklinde gerçekleştirilmektedir. Sınavlar 42 farklı ilde yapılmakta olup bu sayının artırılmasına çalışılmaktadır. Sınavlara hazırlık için dersler internet üzerinden veya Kardelen TV yayını aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Anadolu Unıversitesi Aöf sisteminde yıl içinde iki ayrı dönemde eğitim vermekte ve her dönem 2 sınav içermektedir. Sınavlar ara sınav yani vizeler ve dönem sonu yani final sınavı şeklinde yapılmaktadır.

KıISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE :

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerinde tüm Türkiye’de illerde belirlenen okullarda yapılmakta olup,
Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinde ise bilgisayar başında internet sitesi aracılığı ile online olarak uygulanmaktadır.
Finaller ve bütünleme sınavları ise ( Bütünleme sınavı Anadolu Üniversitesi’nde yapılmamaktadır )
Açık Öğretim Fakültesinin belirlemiş olduğu akademik takvime göre sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.
Tüm sınavlar test usulü yapılmaktadır

İSTANBUL UNIVERSİTESİ HARÇLAR :

İstanbul Unıversitesi Harçları açıköğretim bölümlerinde dönemlik olarak 325tl alınmaktadır.
Bu bölümlere ikinci üniversite kapsamında kayıt olunduğunda ücret 370tl. ye çıkmaktadır.
Ayrıca AUZEF kapsamında eğitim veren Halkla İlişkiler ve Tanıtım uzaktan öğretim bölümü için dönemlik 728tl, Endüstri Mühendisliği Uzaktan Öğretim bölümü için ise dönemik olarak 1008tl alınmaktadır

ATATÜRK UNIVERSİTESİ HARÇLARI :

Atatürk Unıversitesi Harçları açıköğretim bolumlerınde donemlık 290 TL alınmaktadır.
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama 1,108 TL Yıllık

ANADOLU UNIVERSİTESİ HARÇLARI :

Anadolu Unıversitesi Lisans bölümü yani 4 yıllık programlar da, AÖF harç ücretleri dönemlik olarak 205 TL’dir
Anadolu Universitesi Ön lisans bölümü yani 2 yıllık programlarına ait AÖF harç ücretleri değişiklik göstermektedir. . Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı - Laborant ve Veteriner Sağlık - Sosyal Hizmetler - Turizm ve Otel İşletmeciliği -Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümlerinde ise dönemlik olarak 225 TL yatırması gerekmektedir. Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümü için belirlenen dönemlik kayıt ücreti ise 365 TL’dir. Bunların dışında kalan bolumlerde ise dönemlik harç ucreti : 205 TL’dir.

enderkle

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
bu sene işletme yönetimini kazandım aynı anda ikinci bir bölümü okuyabilirmiyim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kazandığınızdan farklı bir üniversitenin önisans bölümlerinden istediğinizi okuyabilirsiniz.

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
ikinci üniversite kapsamına kimler başvuramaz a şöle bişey sorarak eklesem :)

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 2. üniversite olarak kayıt olanlar. Atatürk üniversitesi ne 2. üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirmi?

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Açıktan matematik nasıl okunur?

Fen edebiyat fakültesi fizik bölümü bitirdim. Ama matematik diploması almak istiyorum. Nasıl yapcam? İkinci üniversite mi okumalıyım? Açıktan sosyoloji tarih coğrafya var matematik neden yok? Açılması düşünülüyor mu? Herhangi bir yüksek lisans programı ile matematik diploması alamaz mıyım?

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Ön lisans mezunları lisans bölümlerine kayıt yaptırabiliyor mu

Merhabalar Kocaeli Üniversitesi önlisans tıbbi sekreterlik mezunuyum ben açık öğretim fakültesi 4 senelik lisans bölümlerine kayıt yaptırabiliyor muyum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara