Aöf 2012-2013 Kayıt Tarihleri....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 eğitim yılı kayıt ve kayıt yenileme tarihleri açıklandı. OSYM yerleştirme sonuçlarına göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerinden herhangi birisine yerleştirilen tüm adaylar aşağıdaki tarihler içerisinde kayıt yaptıracaklar. Açıköğretim kayıtlarının nasıl olacağı, hangi evrakların isteneceği ve harç miktarlarını aşağıda sizlere açıklamaya çalıştık arkadaşlar.

Şimdiden aöf açıköğretim 2012 kayıt tarihlerinin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Aöf kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

- İlk aşama internetten kayıt aof.kayit.anadolu.edu.tr adresine bilgilerinizin girilmesi ve girilen bilgilerin çıktı alınması şeklinde gerçekleşecek ( Verdiğimiz İnternet Sitesi Adresi kayıt tarihleri içinde aktif olacak )
- İkinci aşama Bankaya öğrenim gideri + harçların ödenmesi ve Aöf bürosuna Üniversitenin bizden istediği evrakların teslimi şeklinde yapılacak.

Yukarıda belirtilen iki aşamada aynı tarihler içerisinde yapılacaktır.

Aşağıdan 2012-2013 Eğitim yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Kayıtları için Gerekli Olan Evrakları Ekliyorum Arkadaşlar...
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

YGS Sonuçlarına göre Aöf Açıköğretime ilk defa kayıt olacaklar;
Yatay geçişle aöf'ye kayıt olacaklar;
AYSÖ ile aöf'ye kayıt olacakla;
Kayıt İşlemleri 10 Eylül Pazartesi ile 28 Eylül Cuma günü arasında yapılacak…

Ek yerleştirme ile aöf’ye kayıt olacaklar;
Lisans tamamlama ile kayıt olacaklar;
Sınavsız İkinci Üniversite ile aöf'ye kayıt olacaklar;
Dikey Geçişle aöf 3.sınıfa kayıt olacaklar;
6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) aöf'ye kayıt olacaklar;
Kayıt İşlemleri 1 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.

YÖK'ün verdiği Dikey Geçişle Kayıt Hakkı ile; 2 Yıllık bir önlisans bölümü veya MYO mezunuysanız Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretim lisans İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği gibi bölümünüzün devamı niteliğindeki bölümlerin birisinin 3.sınıfına sınavsız olarak direk kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bölümünüzü bulup hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Fark Dersleri ile 3.Sınıfa Kayıt Olabilecek Bölümler
Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabilecek Bölümler

- Bu yılki harç ücretlerinin her dönem 250-300tl civarında olacağını tahmin ediyorum..

- Kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacak olup, bu tarihler içinde başvurmayan adaylar kayıt olamayacaklardır.

- Kayıtlar belirtilen tarihlerde gece 00:00'da başlayacak olup, 17:00 mesai saati bitiminde son bulacaktır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 2012 Kayıt Tarihleri

YENİ KAYIT GÜZ DÖNEMİ
– ÖSYS Yeni Kayıt - Yatay Geçiş
- AYÖS
10 Eylül Pazartesi 28 Eylül Cuma
3 Hafta Başvuru 3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt GÜZ DÖNEMİ
– Ek Yerleştirme - Lisans Tamamlama
- İkinci Üniversite
- Dikey Geçiş
- 6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun)
01 Ekim Pazartesi 19 Ekim Cuma
3 Hafta Başvuru 3 Hafta Kayıt

KAYIT YENİLEME GÜZ DÖNEMİ
– Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil) - İktisat
- İşletme
22 Ekim Pazartesi 16 Kasım Cuma
4 Hafta Kayıt Yenileme

KAYIT YENİLEME BAHAR DÖNEMİ
– Açıköğretim - İktisat
- İşletme
11 Mart Pazartesi 22 Mart Cuma
2 Hafta Kayıt Yenileme

YAZ DÖNEMİ KAYIT – Laboratuvar Dersleri İçin Kayıt
06 Mayıs Pazartesi 10 Mayıs Cuma

NOTLAR:
* Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00′da başlayacak, son günü saat 17:00′da sona erecektir. ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre değişebilir.

gerede

Yeni Üye
selam. benim acizane bir sorum olacak ben 4 yıllık bi fakültenin 2. sınıfını bitirdim diploma alabilmem için kayıt sildirdim şimdi tekrar kayıt yaptırmam gerekiyo sanırım. bu kayıt döneminde ne yapmam lazım ne zaman kayıtlar sona eriyor.
teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
selam. benim acizane bir sorum olacak ben 4 yıllık bi fakültenin 2. sınıfını bitirdim diploma alabilmem için kayıt sildirdim şimdi tekrar kayıt yaptırmam gerekiyo sanırım. bu kayıt döneminde ne yapmam lazım ne zaman kayıtlar sona eriyor.
teşekkürler...
Hangi şekilde kayıt olacaksın? Sınavsız ikinci üniversite kapsamındamı? Lisans tamamlama kapsamında mı? Yoksa YGS tercih sonuçlarına göremi? Aslında hepsi yukarıda yazmakta.

gerede

Yeni Üye
lisans tamamlama için 3. sınıftan kayıt yaptırmak istiyorum. teşekkürler.

webumut

Yeni Üye
Merhaba

ben myo mezunuyum işletme okumak istiyorum 3. sınıftan

kayıt tarihleri ne zaman oluyor acaba

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba

ben myo mezunuyum işletme okumak istiyorum 3. sınıftan

kayıt tarihleri ne zaman oluyor acaba
Siz Dikey Geöçiş Kapsamında kayıt olacaksınız. Dikey Geçiş kapsamında kayıtlar 01-19 Ekim tarihleri içinde yapılacaktır...

rooftop

Yeni Üye
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
Bu 3 belge tek bir belge mi?

4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
Önlisans aöf diplomam var,diplomamın fotokobisini mi götüreceğim yoksa diplomayı mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu 3 belge tek bir belge mi?

Önlisans aöf diplomam var,diplomamın fotokobisini mi götüreceğim yoksa diplomayı mı?
O 3 belge internetten ön kayıt yapıp çıktı aldığınız 2 sayfalık dökümdür. Diplomanızın aslı ve bir fotokopisini götürün.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye