Aöf 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Aöf 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı Arkadaşlar...

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

Bildiğiniz gibi bu yıl bütün aöf bölümleri kredili sisteme geçecekler. Kredili sistemde güz ve bahar dönemi olmak üzere iki ayrı dönemde eğitim görülecek. Her dönem ara sınav, dönem sonu sınavı ve bütünleme sınavı yapılacaktır. Yine her dönemin aöf kayıt yenileme işlemi yapılacaktır. Kredili sistemin yıllık sisteme göre kayıtlardaki farkı bu yılda iki kez kayıt yeniletecek olmamızdır.

Anadolu Üniversitesince açıklanan Aöf 2012 kayıt yenileme tarihlerine göre;
Güz Dönemi 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi ile 16 Kasım Cuma günü arasında yapılacaktır.
Bahar Dönemi, 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 11 Mart Pazartesi ile 22 Mart Cuma günü arasında yapılacaktır.

Kayıt Yenileme İşlemi 2 Aşamalı Olarak Gerçekleşecektir.

1. Aşama; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Bildiğiniz üzre bu yıl tüm bölümler kredili sisteme geçirildi ve dersleriniz neredeyse komple değişti. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Aşama; Kayıt yenileme işleminde herzaman olduğu gibi Bankaya ( Vakıfbank'a ) harç ücretlerinin yatırlımasıdır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece.

DİKKAT!!!
Aöf Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapamazsınız.

Arkadaşlar kredili sistemde yılda 6 defa sınav olacağız, bu yüzden sınavlar için ders çalışma sürelerimiz yıllık sistemden daha az olacak. Bunda dolayı kayıt yenilettikten sonra ders kitaplarımızı hemen alıp, derslere çalışmaya başlamanızı şiddetle öneriyorum.

Şimdiden kredili sistemin ve yeni eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum...

semratakan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bugün yayınlanan haberde aöf harçları da kaldırıldı denildi ,peki geçmiş dönem harcı yatrmamıssak nasıl olacak

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf harçlarının tamamı değil devletin aldığı katkı payları kaldırıldı. Buda yıllık 100tl civarı bir ücrettir. Kitap, sınav, öğrenim gideri altında alınan ücreti ödemeye devam edeceksiniz. Ayrıca borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Ödemezseni kaydınız yenilenmez.

pegasus_dna

Forum Editörü
çok saçma öğrenim gideri olarak hangi mantıkla alıyolar.. kitapta alınmaması gerekiyor. bi şey yapıldığında neden tam olarak niye yapılmaz anlamıyorum ki....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öğrenim gideri maalesef almak zorundalar, Türkiyenin her ilinde aöf büroları var, buraların kiraları personel masrafları genel giderleri, Sınavlarda bir dünya öğretmen görev yapıyor bunların harcırahları, Sınav için bir dünya kitapçık bastırılıyor her ile dağıtılıyor, basım ve nakliye giderleri, bizlere kitaplar dağıtılıyor bunların giderleri, AÜ' sadece açıköğretim konusunda bir dünya insan çalışıyor bunları giderleri hepsini üstüste koyduğumuzda devasa bir maliyet çıkmaktadır. Bunu tekı başına devlet karşılamaz maalesef. Hem herşey bedava olursa okumanında bir anlamı kalmaz. İnsanlar para ödedikleri için derslere daha çok çalışıyor bir an önce bitireyim diye.

pegasus_dna

Forum Editörü
anlıyorum. ben kitaplarından yararlanmıyorum , kitapçıkların basımı olabilir nakliye olabilir bunları anlayabiliyorum. bedava tabiki de olmamalı bir örgün öğrenci kadar ödememiz gerekiyor. devlet örgündeki hocalrın ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsa bürolardaki mi sorun oluyor. tek dünya da böyle bir eğitim sistemi var. harç parası bulamayan eğitimini erteyen binlerce genç var bu açıdan bakan yok.

murat_89 89

Yeni Üye
bu yıl nasıl 6 sınav olacak 2 sınav ilk dönem 2 sınav diğer dönem bir de büt sınavı var diye biliyorum ? acaba büt ilk dönemın sonunda mı olacak ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
bu yıl nasıl 6 sınav olacak 2 sınav ilk dönem 2 sınav diğer dönem bir de büt sınavı var diye biliyorum ? acaba büt ilk dönemın sonunda mı olacak ?
1. Dönemin bütünlemeleri 1.dönem sonunda, 2.dönemin bütünlemeleri 2.dönemin sonunda yapılacak.

EbKe

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Gerçek anlamda çok saçma oldu. Hiç kaldırmasalardı daha iyiydi. Zaten kimin ne kadar ödeyeceği belli değil. Bir sistemleri bile yok. Yani girip bakabileceğimiz. Bıktım gerçekten Aöf'den. Bazen okuduğum için kendime kızıyorum. Normal örgün bir okulda okusaydım en azından adam gibi bilgi alırdım.

pegasus_dna

Forum Editörü
arkadaşım örgündekilerde bişey bildiği yok.onlarda birbirlerine sorup duruyor..

N

niko1797

Misafir
2012-2013 Kredilik Sistem İşletme 4.Sınıf

Arkadaşlar Merhaba,

3.sınıfı bitirdiğimden beri bu olayın peşindeyim AÖF'ye kadar ulaştım ama kimse net birşey bilmiyor. Askerlik için önemli yardımlarınızı bekliyorum. Benim problemim şu;
Ben 3.sınıfı takıntısız bitirdim. Bu sene 4. Sınıfım ama, 4.sınıfta yeni sisteme göre okuyacağımız için, Dersleri,Kredileri,Dönemin Nasıl Olacağı,Kaç Ders Olacağı vs... Bilgilere bir türlü ulaşamadım. Aöf bir liste açıkladı ders listesi diye ama ne olduğu belli değil ! Hiç bir açıklama yok. Benim için asıl önemli olan Kaç ders alacağım ? Çünkü eğer 6 'dan fazla olacak ise TECİL bozdurup askere gitmeyi düşünüyorum. 6 dersi zor bitirdik. Fazlasını düşünemiyorum...

Şimdiden Çok Teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

biyonik

Yeni Üye
http://a1209.hizliresim.com/11/8/ctmf7.jpg

admin yukarıdaki resim kredili sistemde iktisat 4. sınıf derslerini göstermekte.Bu yıl 4. sınıfa gectim ve alttan dersim bulunmamakta 4.sınıfa gectigim için ders ekle sil yapmam gerekiyormu yoksa okulun atadıgı derslerimi okuyacagım.

ayrıca resimde 7.nolu dersler güz donemini 8.nolu dersler ise bahar döneminimi gösteriyor bahar denemindeki ders sayısı neden 8 adet halbuki güzdönemi 7 adet bircok soru işareti var ama gerekli acıklama aöf tarafından yapılmamış 3. sınıfta verdigim türk vergi sistemi ile ingilizce dersi 4.sınıf dersleri arasında yine gözüküyor bunları yinemi görecegim bu konular hakkında yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

admin yukarıdaki resim kredili sistemde iktisat 4. sınıf derslerini göstermekte.Bu yıl 4. sınıfa gectim ve alttan dersim bulunmamakta 4.sınıfa gectigim için ders ekle sil yapmam gerekiyormu yoksa okulun atadıgı derslerimi okuyacagım.

ayrıca resimde 7.nolu dersler güz donemini 8.nolu dersler ise bahar döneminimi gösteriyor bahar denemindeki ders sayısı neden 8 adet halbuki güzdönemi 7 adet bircok soru işareti var ama gerekli acıklama aöf tarafından yapılmamış 3. sınıfta verdigim türk vergi sistemi ile ingilizce dersi 4.sınıf dersleri arasında yine gözüküyor bunları yinemi görecegim bu konular hakkında yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.
Ders Ekle/Sil sayfasına girerek bi kontrol edin okulun atamadığı ama almanız gereken ders varmı diye. Herşey tamamsa gidip harcı yatırın kaydınız yenilensin. Okul bu şekilde ders atamış, illa eşit sayıda olacak diye bir kaide yok. 3.sınıfta verdiğin derslerden muaf olacaksın.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
numidian;

Geçen yıl askerlik belgesi istemiyorlardı. Bu yılda istemeyeceklerini düşünüyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
teşekkür ederim peki ders listesinin sonunda 3 .0 .5 gibi sayılar var anladıgım kadarıyla 5 dersin kredi oranını gösteriyor 3 ve 0 nolu sayıların anlamları nedir acaba bilginiz varmı sayıları resimdeki ilk dersi baz alarak örnek verdim

3 Teorik kredisini, 0 Uygulama kredisini, 5 te dersin kredisini gösterir. Biz Sonuncu sutundakileri kullanacağız.

numidian

Yeni Üye
aöfdestek bayadır bu konulardan uzagım yas 25 olmasına ragmen benden öss ile kazanıp kayıt yapsam askerlik belgesi istemiyorlar mı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz