Sınav giriş belgesindeki not ne anlama geliyor

apayza

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
NOT 1 : Dönemlik kredili programlara kayıtlı öğrenci iseniz sınava girdiğiniz oturumdaki bütün derslerin sorularını yanıtlamak zorundasınız. Yanıtlamadığınız dersin sınavından sıfır almış olacaksınız. Herhangi bir oturumda sınava girmezseniz o oturumda sorumlu olduğunuz dersler için dönem sonu sınav notlarınız geçerli olacaktır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Demek isterlerki, sınava girdiniz ve soruları cevaplamadınız 0 aldınız. Ara sınav notunun %30 + Bütünleme notunun %70 = ders geçme notu olduğuna göre. Ara sınavda 50 aldınız diyelim, büttede 0 aldınız.

50 * 0.3 = 15
0 * 0.7 = 0

= Ders notunuz 15 yani FF olur ve ortalamanızı düşürürsünüz.

Eğer sınava girmezseniz finalde ne aldıysanız onunla kalırsınız demiş diğer yazılandada.

apayza

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Demek isterlerki, sınava girdiniz ve soruları cevaplamadınız 0 aldınız. Ara sınav notunun %30 + Bütünleme notunun %70 = ders geçme notu olduğuna göre. Ara sınavda 50 aldınız diyelim, büttede 0 aldınız.

50 * 0.3 = 15
0 * 0.7 = 0

= Ders notunuz 15 yani FF olur ve ortalamanızı düşürürsünüz.

Eğer sınava girmezseniz finalde ne aldıysanız onunla kalırsınız demiş diğer yazılandada.

Evvela ilginize teşekkürler ama kafama takılan şu " sınava girdiğiniz oturumdaki bütün derslerin sorularını yanıtlamak zorundasınız." denmiş dınava girdiğiniz dersin bütün sorularını değil
Umarım asıl kafama takılan konuyu anlatabilmişimdir

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evvela ilginize teşekkürler ama kafama takılan şu " sınava girdiğiniz oturumdaki bütün derslerin sorularını yanıtlamak zorundasınız." denmiş dınava girdiğiniz dersin bütün sorularını değil
Umarım asıl kafama takılan konuyu anlatabilmişimdir
Sınav giriş belgenizde hangi dersler yazıyorsa sadece o derslerin sorularını yanıtlayacaksınız. Zaten sınava girdiğinizde kitapçıklarda bu yazacaktır.

semihyuksel

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Sayın adminim, türk dili ve edebiyatı okuyorum 2. sınıfım geçen yıl güz dönemi ara sınavına bir takım problemler nedeniyle giremedim ikinci sınavda da istediğim başarıyı gösteremedim dolayısıyla hepsinden kaldım şimdi ne yapmam gerekiyor, tüm dersleri yeniden mi alacağım Kayıt yeniledikten sonra kitap alabilecek miyim bürodan Cevabınız için şimdiden teşekkürler... İyi çalışmalar

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Sayın adminim, türk dili ve edebiyatı okuyorum 2. sınıfım geçen yıl güz dönemi ara sınavına bir takım problemler nedeniyle giremedim ikinci sınavda da istediğim başarıyı gösteremedim dolayısıyla hepsinden kaldım şimdi ne yapmam gerekiyor, tüm dersleri yeniden mi alacağım Kayıt yeniledikten sonra kitap alabilecek miyim bürodan Cevabınız için şimdiden teşekkürler... İyi çalışmalar
Tüm kaldığınız dersleri yeniden alacaksınız. Eğer değişen kitaplar varsa bürodan onları alacaksınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,727
Son üye
Feederblw